• 12.05.2023 r.

Dnia 10.05.2023r. w naszej szkole w ramach projektu edukacyjnego odbył się konkurs czytelniczy dla klas V pt. ”W świecie mitów”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów kulturą i wierzeniami starożytnych Greków.

Na początku uczniowie klasy V b zaprezentowali przedstawienie pt. „Dzień na Olimpie”. Uczestnicy konkursu mogli obejrzeć ciekawy spektakl i utrwalić wiedzę o bogach greckich. Następnie do zmagań przystąpiły 5 – osobowe drużyny, które zmierzyły się z różnymi zadaniami sprawdzającymi znajomość mitologii.

W tym samym czasie inni uczniowie przygotowywali plakaty, o tej samej tematyce. Na koniec zaprezentowali się przedstawiciele klas, którzy poprzez strój wcielili się w postacie bogów olimpijskich.

Wszystkie drużyny wykazały się dużą znajomością tematu oraz zaangażowaniem.  Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa V c, drugie klasa V b, a trzecie V a.

Gratulujemy!

• Awans do finału wojewódzkiego

• 11.05.2023 r Paweł Jurkiewicz

9 maja na stadionie MOSiR w Brzozowie odbył się finał powiatowy turnieju "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKA".
            W kategorii U-10 odbył się tylko jeden mecz pomiędzy SP 1 Brzozów, a SP Domaradz. Drużyna z Brzozowa po jednostronnym meczu zwyciężyła i pewnie awansowała do finału wojewódzkiego.
            W kategorii U-12 wzięło udział cztery zespoły, które wcześniej rozgrywały etap gminny. Finał powiatowy zagrano systemem każdy z każdym i zgodnie z regulaminem turnieju.
            Drużyna SP 1 Brzozów pewnie wygrywa wszystkie mecze i awansuje do finału wojewódzkiego.

SP Wzdów - SP Domaradz 1:2

Gratulujemy wszystkim szkołom za udział w turnieju, a zwycięzcą powiatowym we wszystkich kategoriach życzymy sukcesu w finale wojewódzkim, który odbędzie się 15 maja w Stalowej Woli.
            Powiat brzozowski w kategoriach U-8, U-10, U-12 będą reprezentować uczniowie SP 1 Brzozów, którzy są czynnymi zawodnikami lub wychowankami klubu Stowarzyszenie Orzełki Brzozów.

• IX miejsce w Polsce szachistów z Brzozowa

• 05.05.2023 r. Paweł Jurkiewcz

W dniach 25-28.04.2023 r. w Zajeździe Fojutowo odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci oraz Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół.

Do startu w Igrzyskach Dzieci zameldowało się 21 drużyn z całej Polski. Mistrzostwa zostały rozegrane na dystansie 11 rund z czasem 15 minut plus 10 sekund. Nasza Drużyna w składzie Dawid Futyma, Franciszek Drożdżal, Paweł Styczkiewicz i Klara Dmitrowska zajęła bardzo dobre IX miejsce.
            Drużynowym Mistrzem Polski został zespół ZSSO – SP nr 5 w Skierniewicach Srebro wywalczyła drużyna SP Łazy Podium zamknęła drużyna SP 24 Wrocław

Szczegółowe wyniki:

Pierwsze sześć drużyn otrzymało statuetki, a medale zawodnicy z drużyn, które stanęły na podium. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali nagrody. Dodatkowo pierwszych trzech zawodników na poszczególnych szachownicach zostało wyróżnionych statuetkami.
            Zawodnicy i ich opiekunowie mogli korzystać z atrakcji na terenie ośrodka m.in. basen, sale do gry w tenisa, piłkarzyki, małpi gaj, place zabaw.
            Organizatorami mistrzostw byli Szkolny Związek Sportowy Województwa K-P oraz Fundacja Zagrajmy Razem Polubić szachy.

• Zawody strzeleckie

• 05.05.2023 r. Adam Kaczmarski

28 kwietnia 2023r, na strzelnicy LOK w Brzozowie, odbyły się  Otwarte Wojewódzkie Zawody w strzelectwie sportowym z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja,        dla młodzieży Szkół Podstawowych.

W zawodach wzięło udział 13 szkół i 88 zawodników.  Zawodnicy startowali w konkurencji karabin sportowy i klasyfikowani byli oddzielnie chłopcy i dziewczęta oraz szkoły drużynowo (liczyły się 4 najlepsze wyniki reprezentacji szkoły). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Aby zająć medalowe miejsce należało zdobyć minimum 90 pkt. na 100 możliwych,     a o zajętym miejscu decydowała liczba „dziesiątek”.

Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro zawodników.  Dzięki wysiłkowi i wynikom całej drużyny nasza szkoła zajęła III miejsce- 344pkt. ustępując SP Nr 1 z Sanoka-352pkt.            i SP z  Zmiennicy-347pkt.. Wśród chłopców II miejsce zajął Bartosz Niemiec- 90 pkt. Świetny wynik uzyskała Olivia Evoiu- 89 pkt. niestety  poza podium.

Oprócz wymienionych uczniów na sukces zapracowali: Klaudia Szuba 69 pkt., Amelia Tarasek 75 pkt., Julia Biega 72 pkt., Oliwia Lenart 72 pkt., Tobiasz Pietrasz 77 pkt., Adam Frańczak 81 pkt., Karol Data 84 pkt., Maciej Suplewski 62 pkt.

Medalowe miejsca w tych zawodach dają dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej- wpis na świadectwie ukończenia szkoły.

Orga nizatorem zawodów był Klub Strzelecki „SOKÓŁ” Jedlicze LOK,                                        a współorganizatorami:

• Biuro Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Rzeszowie
            • Podkarpacki Związek Strzelectwa Sportowego w Rzeszowie
            • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzozowie

Nagrody ufundował Burmistrz Brzozowa.

Gratulujemy młodym strzelcom. Dziękujemy organizatorom, sędziom oraz wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie zawodów.       Adam Kaczmarski