• Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice !

     • 23.06.2023 r. 

       

      Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice!

      Zbliża się koniec roku szkolnego 2022/23.

      Dzisiaj uczniowie naszej szkoły spotkali się z wychowawcami i odebrali świadectwa. Pożegnaliśmy też trzech nauczycieli, którzy odchodzą z naszej szkoły. Na emeryturę przechodzi p. Jolanta Krzysik, a miejsce pracy zmienia od września p. Wioletta Wyskiel
      p. Aneta Sitek.

      Jako dyrektor szkoły mam szczęście do ludzi, z którymi pracuję – do nauczycieli, rodziców,  uczniów,    administracji i obsługi.   Do tych wszystkich, którzy tworzą szkolną społeczność       w Brzozowie. Dlatego cieszę się, że  jako dyrektor mogę liczyć  na  wsparcie   Was wszystkich i za to wsparcie chcę serdecznie podziękować.

      Tu w sposób szczególny chciałbym  podziękować pani wicedyrektor Marcie Śnieżek  za pomoc i wsparcie okazywane  przez cały  rok szkolny,   pani  Agnieszce  Terefenko  za zaangażowanie w pracę oraz szczególnie pani Grażynie Kudle, dzięki której szkoła nam pięknieje.

      Drodzy Uczniowie,

      dzisiaj nadchodzi wyjątkowy czas dla klasy ósmej. To nie tylko zakończenie szkoły  podstawowej, zamknięcie pewnego etapu swojego życia, pójście dalej w świat, otwarcie kolejnego rozdziału książki, jakim jest Wasze życie, to także pożegnanie się ze znajomymi, przyjaciółmi, to otwarcie się na nowe doznania, na nowe przeżycia, pierwsze miłości, które niektórzy przecież mają już za sobą. To także czas, w którym coraz większy ciężar odpowiedzialności za Wasze życie będzie spadać na Was samych. To Wy kształtujecie swoje życie, przekonania, myśli, wybieracie swoją drogę przyszłości.

      Nie dajcie sobie wmówić, że  jesteście inni, gorsi lub słabsi od pozostałych. My wiemy, jak bardzo wartościowymi ludźmi jesteście, jak wysoką kulturę osobistą macie, jak bardzo ważna dla  was  jest   rodzina i przyjaźń, jak  bardzo   kreatywnymi   młodymi ludźmi    jesteście.   My, nauczyciele i również Rodzice, wiemy, że możecie iść dalej w świat z podniesionym czołem.

      Pamiętajcie,   że  wartość   człowieka  zależy  od   tego   kim   jest,   jak się zachowuje, co robi. W dzisiejszych czasach to szczególnie ważne. Żyjcie i róbcie wszystko tak, by być szczęśliwym, a jednocześnie tak, by nie krzywdzić innych.

      Wartościowy człowiek to też taki,  który dopuszcza różnicę poglądów, taki który używa siły argumentu a nie argumentu siły. Nie bójcie  się  więc  dyskusji,   rozmów,   różnicy zdań. Niech w Waszym, za chwile, dorosłym życiu zawsze bliskie Wam będzie przesłanie: „Warto być przyzwoitym”. Pamiętajcie o tym.

      Drodzy Państwo Rodzice,

      chcę podziękować za wspieranie dzieci w należytym wykonywaniu obowiązków szkolnych. Zdaję sobie sprawę z tego, że niejednokrotnie to Państwo jako Rodzice pełnią dzisiaj rolę terapeutyczną dla swoich dzieci. Jako dyrektor i jako nauczyciele tej szkoły bardzo to doceniamy. Zdajemy sobie sprawę, że pogodzenie wszystkich ról społecznych, które obecnie Państwo wypełniacie, nie jest łatwe. Jako kierownik tej placówki – dziękuję.

       Wszystkim życzymy wypoczynku, bezpieczeństwa i relaksu w najbliższych dwóch miesiącach.

                                                                                 

                                                                                 Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1

                                                                                                     w Brzozowie

                                                                                                       Tomasz Żak

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023

     • 22.06.2023 r.

       Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się dnia 23 czerwca 2023 r.

      Klasy 1-3:

      - godz. 8.00 spotkanie w sali gimnastycznej w budynku przy ul. Tysiąclecia

      - uczniowie wraz z Rodzicami i Wychowawcami spotykają się z Dyrektorem Szkoły,

      - godz. 8.15 - spotkanie w salach lekcyjnych z Wychowawcami,

      - godz. 9.20- uczniowie wraz z Rodzicami udają się do Kościoła na Mszę św. o godz. 9.30.

       

      Klasy 4-8:

      -godz. 8.00-spotkanie z Wychowawcami w salach lekcyjnych;

      -godz.8.40- spotkanie z Dyrektorem w sali gimnastycznej;

      - godz.9.30 - Msza św. - uczniowie z wychowawcami udają się do Kościoła

       

     • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „MISTRZ ORTOGRAFII” DLA KLAS VI I VII

     • Uczniowie klas VI i VII  wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w dwóch etapach. Na lekcji języka polskiego napisali dyktando konkursowe. Do etapu drugiego zakwalifikowało się z klas VI – 10 osób a z klas VII -  13 osób. Uczniowie mogli sprawdzić znajomość wszystkich zasad ortograficznych i umiejętność ich stosowania. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      KLASY VI:

      I miejsce Katarzyna Dudek kl. VI d

      II miejsce Hanna Hałka kl. VI b

      III miejsce Maria Wokurka kl. VI a

       

      KLASY VII:

      I miejsce Urszula Stach kl. VII b

      II miejsce Zuzanna Wasylewicz kl. VII b

      III miejsce Klaudia Bocoń kl. VII a

       

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!!!

     • Warsztaty językowe

     • 21.06.2023 r. Natalia Wolanin 

      1 czerwca uczniowie klasa 4a i 4c mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach językowych ‘Mystery Room’ prowadzonych przez Panią Agatę Skarbek. Zajęcia te odbyły się w ramach współpracy naszej szkoły ze szkołą językową Early Stage. W ramach zajęć uczniowie ćwiczyli swoją kreatywność oraz zdobyli cenne umiejętności językowe, angażując się w zabawę i aktywności związane z ich zainteresowaniami.

     • Konkurs „W krainie baśni”

     • 20.06.2023 r.   Ewa Bąk 

      15. 06. 2023r.  w naszej szkole odbył się  konkurs czytelniczy „W krainie  baśni”, celem którego było rozbudzanie wśród uczniów motywacji czytania i rozwijania umiejętności odbioru dzieła literackiego, propagowanie twórczości baśniopisarzy europejskich

       

      W konkursie wzięły udział 5 - osobowe drużyny reprezentujące klasy czwarte. Czwartoklasiści w formie pracy indywidualnej i grupowej prezentowali swoją wiedzę na temat baśni H. Ch. Andersena, braci Grimm, Ch. Perrault.

      Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: konkurs pytań, rekwizyty, krzyżówka, strój - „Postać z baśni”, reklama baśni, cytaty, puzzle, praca plastyczna - „W krainie baśni”.        

      Wszystkie drużyny wykazały się znajomością baśniowych utworów,  zaangażowaniem                  i umiejętnością pracy w zespole.

      Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

      I miejsce klasa IV b

      II miejsce klasa IV a

      III miejsce klasa  IV c

      Za udział w konkursie czytelniczym uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

      Miłym akcentem porzedzającym czytelnicze rywalizacje czwartoklasistów było przedstawienie pt. "Książe naprawdę szuka żony" w wykonaniu uczniów klasy 6b działających w kole teatralnym. 

       

     • Powiatowe zawody w trójboju lekkoatletycznym

     • 20.06.2023 r. Maciej Bednarczyk 

      W dniu 5 czerwca 2023 na stadionie MOSiR Brzozów odbyły się powiatowe zawody w trójboju lekkoatletycznym chłopców i dziewcząt rocznika 2012 i młodsi . Do rywalizacja przystąpiło w kategorii dziewcząt 16  szkół natomiast w kategorii chłopców 15 z terenu powiatu brzozowskiego. Po przeprowadzeniu konkurencji ,którymi były, rzut piłeczka palantową ,bieg na 60 m oraz skok w dal i przeliczeniu na punkty 1 miejsce zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt zajęła nasza szkoła uzyskują awans do zawodów wojewódzkich.

      Należy również nadmienić że  4,55 m w dal skoczył Kuba Piegdoń ,natomiast Lila Zakielarz uzyskała indywidualnie   150 pkt na 397 zdobytych przez drużynę.

      14 czerwca w zawodach wojewódzkich w Kolbuszowej w trójboju lekkoatletycznym  nasza szkoła w kategorii chłopców zajęła 17 miejsce na 25 szkół ,natomiast dziewczyny 24. Idywidualnie Kuba  Piegdoń uzyskał 107 pkt zajmując wysokie 12 miejsce.Zawody były rozgrywane w trudnych warunkach pogodowych przy padającym deszczu. Gratulujemy uzyskanych wyników i godne reprezentowanie szkoły przez naszych uczniów.

      Szkołę reprezentowali następujący uczniowie ; w kategorii dziewcząt;Kucharska Olga,Myćka Hanna,Nogaj Wiktoria,Sikorska Estera,Zakielarz Lilianna.

      Opiekun;Pani Bieleń Ewa

      Natomiast w kategorii chłopców szkołę reprezentowali ;Nowak Ksawery,Kuba Piegdoń ,Gazdowicz Adam,Hocyk Adrian,Bujacz Jan,Michał Prodziewicz

      Opiekun ;Maciej Bednarczyk

     • ,, Sokole oko”

     • 19.06.2023 r. Adam Kaczmarski 

      W dniu 12.06.2023r. uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w Jubileuszowym              X Turnieju Strzelectwa Sportowego ,, Sokole oko”.

      Zawody odbyły się na strzelnicy LOK w Brzozowie w kat. karabin sportowy (kbks)- 25m. Rywalizacja była na wysokim poziomie. Pierwsze miejsce i tytuł ,,Sokole oko” zdobyła uczennica kl.8c Zuzanna Drożdżal osiągając świetny wynik 95 pkt. na 100 możliwych.

      Drugim był Bartosz Niemiec kl.8d- 93pkt. Trzecią lokatę zajął Mateusz Bednarczyk kl.7c-89 pkt. Tuż za podium znalazła się Oliwia Lenart kl.8c z wynikiem 87 pkt. Organizatorem Turnieju było Brzozowskie Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół” przy współpracy i pomocy Klubu Strzeleckiego ,,Sokół” Jedlicze LOK oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR Brzozów. Sędziowali i prowadzili Turniej: Edward Świątek -KS ,,Sokół” Jedlicze LOK, Piotr Jatczyszyn- UKS MOSiR Brzozów i Adam Kaczmarski BTG ,,Sokół” w Brzozowie.

      Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych
      w przeprowadzenie zawodów.

                                                                                                               Adam Kaczmarski

      Fot. Adam Kaczmarski

             Piotr Jatczyszyn

     • Spotkanie autorskie

     • 16.6.2023 r. Renata Żak 

          Uczniowie klasy III a w dniu 14.06 mieli wielką przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Panią Małgorzatą Liput. Jest ona  poetką, malarką, autorką tekstów piosenek i bajek dla dzieci. Mieszka w Krościenku Wyżnym.  Pani Małgorzata zaprezentowała nam tomik poezji dla dzieci pt. „Leśny chór”, w którym znalazły się wiersze poświęcone ptakom, okraszone humorem.

               Na koniec uczniowie wręczyli poetce podziękowanie za spotkanie. Pani Małgorzata przekazała swój tomik poezji do biblioteki szkolnej.

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5
    36-200 Brzozów
    Poland
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 191384