• Certyfikat Jakości Kształcenia Insta.Ling

   18.03.2023 15:31
   Certyfikat Jakości Kształcenia Insta.Ling
  • InstaLing dla Ukrainy

   13.11.2022 17:24
   Wszystkie osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat InstaLing dla Ukrainy zachęcam do przeczytania artykułu.

   https://instaling.pl/blog.php?id=InstaLing_dla_Ukrainy    
  • Dlaczego InstaLing?

   13.11.2022 17:14

   Dlaczego InstaLing?

   Dowiedz się, jakie zalety ma  platforma i jak może pomóc Ci w nauce.

   Ucz się efektywnie

   Najlepsze efekty daje krótka, ale systematyczna nauka. Rozwiązuj codziennie kilkuminutowe sesje, poznawaj nowe słówka, utrwalaj te, które zostały już poznane i powiększaj swoją znajomość słownictwa każdego dnia.

   Używaj gdziekolwiek jesteś

   Platforma umożliwia codzienną naukę w dowolnych warunkach. W domu, w szkole, w autobusie. Na komputerze, tablecie lub smartfonie. Z InstaLing możesz korzystać wszędzie.

   Obserwuj postępy

   Monitoruj postępy i systematyczność pracy swoich uczniów/dzieci dzięki dostępowi do przejrzystych raportów i zobacz ich zaangażowanie w naukę słownictwa.
   Nina Florczak – Mendyka
  • XIX edycja szkół w Programie Insta.Ling

   04.10.2022 21:51
   Innowacja pedagogiczna
   w nauczaniu ortografii języka polskiego
   z wykorzystaniem Ogólnopolskiego Programu
   Insta.Ling dla Szkół

    
   Adresat innowacji: uczniowie klasy 5-6 Szkoły Podstawowej Nr 1 im. prof. Władysława Szafera w  Brzozowie

   PRZYCZYNY WPROWADZENIA INNOWACJI
   Kłopoty z ortografią są słabością naszych uczniów, co potwierdzają analizy diagnoz, sprawdzianów i prac pisemnych. Chcąc, aby ten stan rzeczy uległ poprawie, a także mając na względzie poprawę jakości pracy swojej jako nauczyciela polonisty, poprawę jakości pracy ucznia, a tym samym poprawę jakości pracy szkoły, zamierzam wprowadzić niniejszą innowację.
   Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół (XIX edycja) daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców. Udział w Programie Insta.Ling dla Szkół jest całkiem darmowy. Twórcy programu twierdzą, że zarówno przystąpienie
   do programu, jak i uczestnictwo w nim oraz rezygnacja z uczestnictwa nie wiążą się
   z żadnymi kosztami ani dla szkół, ani dla nauczycieli, ani dla uczniów. Zapewniają, że nie ma i nie będzie w Programie żadnych ukrytych kosztów.
   Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy biorą udział w Programie Insta.Ling https://instaling.pl/ Poprzez tą platformę uczą się słówek wykorzystując jej zasoby i sposób zapamiętywania słownictwa z trudnością ortograficzną.
   Insta.Ling jest stroną internetową do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice (jeśli wyrażą chęć współpracy) dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców. Uczniowie w swoim tempie pracują na komputerze, tablecie lub telefonie komórkowym, tak aby to im było wygodnie. Uczniowie powinni codziennie wykonywać jedną sesję nauki, która trwa około 5 minut. Każdy uczeń otrzymuje
   od nauczyciela nie tylko hasło i login dla siebie, (ale również hasło i login dla rodziców). Nauczyciel raz w tygodniu przydziela słówka dla każdej klasy. Uczniowie powinni codziennie wykonywać jedną sesję nauki słówek, która trwa około 5 minut. Nauczyciel może zobaczyć szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce i wie, czy uczeń każdego dnia korzystał z programu i czy ukończył sesję.

   Zachętą do pracy jest możliwość otrzymania dodatkowych punktów za uczestnictwo  w zajęciach oraz oceny za pracę dodatkową.

   OCZEKIWANE REZULTATY
   Uczniowie:
   - sprawnie przekazują swoje myśli na piśmie
   - zapamiętują definicje i zapis wyrazów
   - osiągają lepsze wyniki w sprawdzianach ortograficznych
   - na bieżąco widzą efekty swojej pracy w domu
    
   Praca uczniów będzie na bieżąco sprawdzana, omawiana i oceniana. Wśród uczniów przeprowadzona będzie ankieta, mająca na celu wyrażenie opinii dotyczącej wprowadzonej innowacji pedagogicznej.
                                                                                                  

   Nina Florczak – Mendyka

    
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5 36-200 Brzozów Poland
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 3439