• Koło fotograficzne

     • S. Hawrot

        Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła fotograficznego rozwijają swoje umiejętności, uczą się wrażliwości i odnajdywania piękna w codzienności.

         W poszukiwaniu inspiracji uczestnicy wychodzą poza mury szkoły i fotografują otaczający nas świat. Słoneczna pogoda sprzyja wyprawom, a ciepłe słoneczne światło pomaga w robieniu ciekawych ujęć.

         Zajęcia mają charakter otwarty. Zapraszamy do udziału wszystkich, których interesuje fotografia i chcą rozwinąć swoje pasje.

     • W nauczycielu mam przyjaciela

     • 250 rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej

      12 października 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem: W nauczycielu mam przyjaciela, upamiętniająca 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.

      Pan dyrektor Tomasz Żak rozpoczął uroczystość, wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn państwowy. Następnie uczniowie przybliżyli historię powstania Komisji Edukacji Narodowej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. W przedstawieniu „Z edukacją przez wieki” w sposób  humorystyczny został przedstawiony obraz szkoły od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy.

      Na zakończenie Pan dyrektor Tomasz Żak złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły, dziękując za serce i trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego dołączyli się do życzeń, złożyli słowa podziękowania i uznania dla trudnej pracy nauczyciela, wręczając swoim pedagogom słodkie upominki.

       

       

      FOTORELACJA

       

     • Indywidualne zawody lekkoatletyczne

     •       Pod koniec września uczniowie Naszej szkoły ,brali udział w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych oraz w sztafecie przełajowej na szczeblu powiatu ,które to były eliminacjami na zawody wojewódzkie.

             W indywidualnych konkurencjach w skoku w dal II miejsce w kategorii dzieci klas IV-VI zajęła Zosia Stemulak wynikiem 4,24m również w skoku w dal,  ale w kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajął z wynikiem 4,94 Oliwier Cyparski .W biegu na 1000m II miejsce zajął Franek Wróbel .Zarówno Oliwier ,Franek  jak i Zosia awansowali na zawody wojewódzkie  które odbyły się w Stalowej Woli Zosia poprawiła swój wynik z zawodach powiatowych i z  wynikiem 4,44m zajęła bardzo wysokie V miejsce ,natomiast Oliwier również poprawił swój wynik z zawodów powiatowych i  z wynikiem 5,04 zajął VIII miejsce . W finale wojewódzkim Franio zajął XVII m .Również wysokie lokaty uzyskały sztafety męskie rywalizujące w powiatowych zawodach. Sztafeta chłopców klas IV-VI w składzie; Byczek Antoni ,Kuba Piegdoń , Łukasz Garbiński, Janek Fil, Gabriel Gierlach, Franek Wróbel zajęła III miejsce, sztafeta klas VII-VIII w składzie; Bartosz Sowiński, Kacper Niecko,Kamil Owsiany , Miłosz Skiba,Kacper Fedak,Fabian Zgłobicki po zaciętej rywalizacji zajęła  II miejsce.. Wszystkim uczniom  gratulujemy wyników.

     • Konkurs fotograficzny „Brzozów – Nasza Mała Ojczyzna”

     • 05.10.2023 r.

      CELE KONKURSU: 1. Rozwijanie zainteresowania Brzozowem,  jego architekturą, bogactwem i pięknem.

      2. Popularyzowanie piękna i różnorodności Brzozowa.

      3. Doskonalenie umiejętności prowadzenia i dokumentowania obserwacji.

      4. Rozwijanie wrażliwości artystycznej, wyobraźni i kreatywności.

       

      ADRESACI KONKURSU: Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Brzozowie.

       

      ORGANIZACJA KONKURSU: 1. Przedmiotem konkursu są fotografie prezentujące piękno
      i różnorodność Brzozowa.

      2. Tematyka fotografii: zabytkowe budynki, pomniki, ciekawa panorama Brzozowa.

      3. Fotografia musi spełniać następujące wymagania techniczne:  fotografia może być kolorowa lub czarno-biała w formacie 10x15 lub większa.

      4. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 2 fotografie.

      5. Fotografie powinny być wykonane samodzielnie, muszą być pracami autorskimi. Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).

      6. Jury przy ocenie fotografii będzie brało pod uwagę:  zgodności z tematem,  wrażenie artystyczne, ciekawe, kreatywne ujęcie tematu, atrakcyjność i oryginalność.

      7. Fotografie konkursowe należy na odwrocie podpisać imieniem i nazwiskiem.

       

       TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA PRAC: Fotografie konkursowe należy złożyć do pani Lucyny Dobrowolskiej lub pana Stanisława Hawrota do 30 października 2023 roku.

       

       OCENA I ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU 1. Oceny prac dokona jury, powołane
      przez Organizatora.

      2. Decyzje jury są ostateczne.

      3. Informacja o wynikach konkursu zostanie umieszczona na tablicy ogłoszeń.

      4. Dla wyróżnionych i laureatów/laureatek przewidziane są nagrody rzeczowe.

      5. Prace zostaną zaprezentowane na gazetce.

       

      POSTANOWIENIA KOŃCOWE Przystąpienie przez uczestnika do konkursu oznacza zaakceptowanie niniejszego Regulaminu oraz wyrażenie zgody na wykorzystanie i publikację w mediach społecznościowych oraz stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Brzozowie pracy konkursowej podpisanej imieniem i nazwiskiem jego autora.

     • Akcja głośnego czytania w klasach IV

     • 03.10.2023

              Dnia 29.09.obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W ramach akcji biblioteka szkolna zorganizowała głośne czytanie w klasach IV a, b, c, d i V c. Akcja miała  na celu promowanie czytelnictwa wśród uczniów, zachęcenie ich do sięgania po książki w czasie wolnym.

             Spotkania rozpoczynały się od rozmowy o zaletach i korzyściach z czytania. Następnie chętni uczniowie odczytali fragmenty wybranych przez siebie książek. Były wśród nich m.in. „Mikołajek”, „Dziennik Cwaniaczka”, „Śledztwa Enoli Holmes”, „Mały książe” „Akademia pana Kleksa”, „Awantura o Basię”, a także książki o zwierzętach, gwiazdach czy dinozaurach.  

              Spotkania kończyły się prezentacją nowości bibliotecznych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

       

     • STOŁÓWKA SZKOLNA - opłata październik

     • 02.10.2023 r.

      Odpłatność za obiady za miesiąc październik
      dla klas  0-8  wynosi: 132 zł.

       

      Stawka żywieniowa w roku szkolnym wynosi 6 zł za jeden posiłek.

      Płatności za obiady w każdym m-cu należy dokonywać do 15 danego m-ca.

       

      Dane do przelewu:

      Nr konta 73 1020 2980 0000 2302 0091 2725

      Nazwa odbiorcy: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie

      Tytułem: Opłata za obiady ( imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc, BUDYNEK) 

       

      W przypadku zgłoszonej nieobecności w miesiącu poprzednim, prosimy o kontakt z intendentem w celu ustalenia bieżącej kwoty do zapłaty
      ( kontakt telefoniczny lub osobisty).

      Budynek A – 785 948 083

      Budynek B – 695 963 117 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
    • 134341937 (budynek A)
    • ul. Parkowa 5
     36-200 Brzozów
     Poland
    • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 191380