• Siatkarskich emocji ciąg dalszy

     • 12.01.2023r. 

      Już po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w siatkarskim meczu w Rzeszowie. Tym razem zacięta rywalizacja rozgrywała się 10 stycznia w ramach Ligi Mistrzyń 2023 między Developres Bella Dolina a Carraro Imoco Conegliano. Wszystkie zawodniczki pokazały piękną siatkówkę. Polskie Rysice niestety przegrały. Nie zmienia to faktu, że mecz był bardzo emocjonujący.

                  Wyjazd został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski we współpracy z Panem Pawłem Jurkiewiczem. Podziękowania kierujemy do wszystkich opiekunów, którzy swój wolny czas poświęcili, aby uczniowie mogli zobaczyć to niezwykłe sportowe wydarzenie.

     • Orszak trzech króli

     • 04.02.2023

      Serdecznie zapraszamy Wszystkich Nauczycieli, Rodziców i Uczniów do aktywnego wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli! 

      Nasza Szkoła w tym roku reprezentuje kolor niebieski.Zachęcamy więc, by założyć na siebie coś w tym kolorze i przyłączyć się do nas. 

      Formowanie Orszaku odbędzie się po zakończonej Mszy Św., ok. godz.15.40.

     • Z MARIĄ KONOPNICKĄ I IGNACYM ŁUKASIEWICZEM W TEATRZE

     • 02.01.2023r.  Zofia Dąbrowska 

       

               Współczesny świat propaguje kulturę obrazu, bo przecież szybciej i łatwiej dotrzeć        do odbiorcy. Jednak nie zapominajmy, że bogactwo języka rodzi się z kontaktu z literaturą. Dorobek minionych pokoleń to skarbnica życiowych mądrości. Warto więc przybliżać młodemu czytelnikowi wartościowe karty polskiej literatury i historii. Dobrze się stało, że Sejm RP złożył ukłon pamięci i Rok 2022 poświęcono m.in. Marii Konopnickiej i Ignacemu Łukasiewiczowi. Zarówno poetka jak i naukowiec związani byli z Podkarpaciem i zasłużyli się dla naszej Ojczyzny. Nauczyciele języka polskiego Szkoły Podstawowej w Brzozowie postanowili przybliżyć swoim uczniom dorobek sławnych Polaków. Powstał projekt, w ramach którego zorganizowano dwie wycieczki do Żarnowca i Bóbrki, by zwiedzić tamtejsze muzea. W ramach zajęć rozwijających uzdolnienia chętni uczniowie klasy 6b i 7a przygotowywali przedstawienie teatralne o pani Marii i panu Ignacym. Z dużym zaangażowaniem wchodzili       w role, a nie zabrakło też akcentów humorystycznych, gdy grali „Franka” czy też wzniosłości     i powagi, gdy inscenizowali sceny z życia słynnego aptekarza (opiekun koła teatralnego – Pani Zofia Dąbrowska).

      Koloryt sprzed stu lat udało się przybliżyć widowni dzięki dobrze dobranym przez Panią Joannę Rachwał-Szczukę strojom oraz różnym rekwizytom. Całość ubarwiła wystawa pięknych rysunków wykonanych przez uczniów starszych i młodszych. Prace przedstawiały portrety Marii Konopnickiej oraz postacie z jej utworów (odpowiedzialne Panie: Lucyna Dobrowolska i Aneta Dąbrowska).

               Uroczysta wieczornica odbyła się 12 grudnia i przybyli na nią rodzice zaangażowanych    w projekt uczniów i nauczyciele. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym czytaniem wiersza „Pieśń o domu” w wykonaniu Pana Dyrektora Tomasza Żaka, Pań: Anny Śnieżek, Anety Dąbrowskiej, Elżbiety Graboń, Anny Lorenc-Dębiec oraz  Pana Adama Kopczyka, który również odpowiadał za nagłośnienie. Następnie Pan Stanisław Hawrot zaprezentował prezentację multimedialną poświęconą sławnym Polakom. Zebrani z zaciekawieniem obejrzeli ten materiał.

               Niewątpliwie barwnymi występami i niezwykłą odwagą pochwalić mogły się maluchy       z klasy 1b przygotowane przez Panią Janinę Bąk
      i Katarzynę Michalską. Zaprezentowały się w piosenkach „Jadą dzieci drogą”, „Zima” oraz „Stefek Burczymucha”. Rodzice pierwszoklasistów zadbali o piękne stroje, a panie przygotowały z dziećmi piosenki i tańce.

      W listopadzie Panie Ewa Bąk i Nina Florczak Mendyka przeprowadziły również konkurs ze znajomości życia i twórczości Marii Konopnickiej. Kolejne miejsca zajęli następujący uczniowie: I miejsce - Filip Piotrowski, II miejsce - Aleksandra Ząbek, III miejsce - Ajsha Kumar,
      III miejsce – Gabriel Nastał. W konkursie plastycznym wyróżnili się:
      I miejsce - Maria Wokurka, II miejsce – Natalia Bober, III miejsce – Milena Tomoń, wyróżnienia: Julia Wróbel i Katarzyna Nogaj.

      Podczas spotkania literackiego nie zabrakło także „Roty”, którą odśpiewała uczennica klasy 5b Paulina Rzepka. W organizację tego uroczystego wieczoru włączyły się również Panie: Beata Gładysz
      i Michalina Węgrzyn-Piegdoń. Widownia z zaciekawieniem obejrzała dokonania naszych uczniów, można było skorzystać z poczęstunku. Przy herbatce i ciasteczku oraz atrakcjach teatralnych miło spędzono czas.

       

     • Odpłatność za obiady

     • 29.12.2022 r. 

       Odpłatność dla klas "0" i I - VIII za miesiąc styczeń wynosi 66 zł. 

       

      Odpisy prosimy zgłaszać do godz. 8:00 w dniu w którym następuje odpis

       

      W PRZYPADKU ZGŁOSZENIA ODPISU W MIESIĄCU POPRZEDNIM

      BARDZO PROSIMY O KONTAKT Z INTENDENTEM CELEM USTALENIA

      ODPŁATNOŚCI ZA BIEŻĄCY MIESIĄC.

       

      TEL. INTENDENT BUDYNEK A (UL. PARKOWA 5) -   785 948 083

      TEL. INTENDENT BUDYNEK B (UL. TYSIĄCLECIA 29) -  695 963 117

       

     • Jasełka

     • 29.12.2022 Olejko Justyna 

                       Jak co roku w naszej szkole odbyły się Jasełka. Przedstawienie świąteczne z okazji świąt Bożego Narodzenia odbyło się dla dzieci klas 0-III oraz w godzinach popołudniowych dla rodziców. Jasełka przygotowali uczniowie z klasy 2b, którzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie z udziałem klas 0a, 1a, 3a, 3c, 3d, które uświetniły wstęp śpiewem pastorałek, tańcem oraz wykonaniem kolędy na cymbałkach. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wcieliły się w swoje role, odtwarzając w ten sposób wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Dopracowana dekoracja podkreśliła uroczysty charakter przedstawienia. Widowisko wprowadziło nas w atmosferę świąt i przypomniało jedną z pięknych bożonarodzeniowych tradycji wystawiania jasełek. Występ przygotowały: Małgorzata Franus, Jolanta Krzysik, Lucyna Kudła oraz Justyna Olejko.

     • Konkurs czytelniczy

     • 22.12.2022 r.  Renata Żak 

      30 listopada w budynku B odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas III pt. „Nasi przyjaciele z Bullerbyn”, w którym trzeba było wykazać się dokładną znajomością treści książki  Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Przystąpiło do niego 16 osób. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę i odpowiedzieć na kilkanaście pytań.

      Na uroczystej świątecznej akademii zostały wręczone nagrody dla zwycięzców. Laureatami zostali:

      I miejsce – Maja Sowińska (kl. 3c)

      II miejsce (ex aequo) – Karolina Mendoń (kl. 3d) i Antoni Chrapek (kl. 3c)

      III miejsce – Julia Pilawska (kl. 3b).

      Serdecznie im gratulujemy! :)

     • Boże Narodzenie w poezji

     • 22.10.2022r. Nina Florczak-Mendyka 

      W środę 21 grudnia br. w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Bożonarodzeniowej. Prezentacja wybranych przez uczniów  tekstów poetyckich m.in.

      L. Staffa, K. K. Baczyńskiego, W. Chotomskiej, A. Asnyka, T. Kubiaka czy J. Kasprowicza odbyła się w dwóch kategoriach  wiekowych  -  klasy IV – V i VI - VIIII.
      Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów poetyckimi tekstami literackimi z zakresu poezji bożonarodzeniowej, a także poprzez kulturę słowa szerzenie treści o tematyce Bożego Narodzenia.

      Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dobór tekstów,  interpretacja oraz kultura słowa oceniane była przez jury – siostrę Agatę Bodziak , panią Elżbietę Graboń, panią Ninę Florczak – Mendykę oraz pana Stanisława Hawrota.

      Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      W kategorii klas IV – V:

      I miejsce Nadia Leśniak z  klasy V c

      II miejsce Jakub Piegdoń  z klasy IV c

      III miejsce Emilia Niecko z klasy IV c

      W kategorii klas VI – VIII:

      I miejsce Julia Biega z  klasy VIII d

      II miejsce Katarzyna Dudek z klasy VI d

      III miejsce Kaja Dmitrowska z klasy VII c       

       

      Gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i  wszystkim uczestnikom konkursu za piękne zaprezentowanie poezji polskiej, dostarczenie emocji i wzruszeń oraz stworzenie świątecznego nastroju.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5
    36-200 Brzozów
    Poland
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 182760