• Mistrz ortografii klas ósmych
     • Mistrz ortografii klas ósmych

     • 24 października uczniowie klas ósmych wzięli udział w szkolnym konkursie ortograficznym. Podczas lekcji języka polskiego napisali dyktando sprawdzające znajomość wszystkich zasad ortograficznych.  30 października odbył się drugi etap konkursu, w którym wzięli   udział  uczniowie, którzy napisali dyktando bezbłędnie lub popełnili w nim najmniej błędów ortograficznych. Dziewczyny wiodły prym i one również znalazły się w zwycięskiej czołówce.

       

      I miejsce Klaudia Bocoń kl. VIII a

      II miejsce Eliza Macios kl. VIII b

      III miejsce Urszula Stach kl. VIII b

       

       

      Gratuluję zwycięzcom i  życzę dalszych sukcesów.

       

       

     • Akcja „Szkolne czytanie”

     •         Dnia 25.10.2023 r., na świetlicy szkolnej uczniowie klas VIII wysłuchali fragmentów książki M. Wańkowicza „Ziele na kraterze”. Lektorami byli p. dyrektor T. Żak, p. S. Hawrot oraz uczniowie klas VIII. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Szkolne czytanie”.

             Wybór lektury nie był przypadkowy. Rok 2024 będzie rokiem m. in.  M. Wańkowicza.

       „Ziele na kraterze” to barwna, dowcipna opowieść o życiu rodzinnym pisarza, ale i o życiu w cieniu wojny. 

     • Stołówka szkolna - Odpłatność za obiady-listopad

     • Odpłatność za obiady za miesiąc listopad dla klas  0-8  wynosi: 126 zł.

       

      Stawka żywieniowa w roku szkolnym wynosi 6 zł za jeden posiłek.

      Płatności za obiady w każdym m-cu należy dokonywać do 15 danego m-ca.

       

      Dane do przelewu:

      Nr konta 73 1020 2980 0000 2302 0091 2725

      Nazwa odbiorcy: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie

      Tytułem: Opłata za obiady ( imię i nazwisko ucznia, klasa, miesiąc, BUDYNEK) 

       

      W przypadku zgłoszonej nieobecności w miesiącu poprzednim, prosimy o kontakt z intendentem w celu ustalenia bieżącej kwoty do zapłaty( kontakt telefoniczny lub osobisty).

      Budynek A – 785 948 083

      Budynek B – 695 963 117

     • Koło fotograficzne

     • S. Hawrot

        Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła fotograficznego rozwijają swoje umiejętności, uczą się wrażliwości i odnajdywania piękna w codzienności.

         W poszukiwaniu inspiracji uczestnicy wychodzą poza mury szkoły i fotografują otaczający nas świat. Słoneczna pogoda sprzyja wyprawom, a ciepłe słoneczne światło pomaga w robieniu ciekawych ujęć.

         Zajęcia mają charakter otwarty. Zapraszamy do udziału wszystkich, których interesuje fotografia i chcą rozwinąć swoje pasje.

     • W nauczycielu mam przyjaciela

     • 250 rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej

      12 października 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pod hasłem: W nauczycielu mam przyjaciela, upamiętniająca 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.

      Pan dyrektor Tomasz Żak rozpoczął uroczystość, wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn państwowy. Następnie uczniowie przybliżyli historię powstania Komisji Edukacji Narodowej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. W przedstawieniu „Z edukacją przez wieki” w sposób  humorystyczny został przedstawiony obraz szkoły od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy.

      Na zakończenie Pan dyrektor Tomasz Żak złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły, dziękując za serce i trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego dołączyli się do życzeń, złożyli słowa podziękowania i uznania dla trudnej pracy nauczyciela, wręczając swoim pedagogom słodkie upominki.

       

       

      FOTORELACJA

       

     • Indywidualne zawody lekkoatletyczne

     •       Pod koniec września uczniowie Naszej szkoły ,brali udział w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych oraz w sztafecie przełajowej na szczeblu powiatu ,które to były eliminacjami na zawody wojewódzkie.

             W indywidualnych konkurencjach w skoku w dal II miejsce w kategorii dzieci klas IV-VI zajęła Zosia Stemulak wynikiem 4,24m również w skoku w dal,  ale w kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajął z wynikiem 4,94 Oliwier Cyparski .W biegu na 1000m II miejsce zajął Franek Wróbel .Zarówno Oliwier ,Franek  jak i Zosia awansowali na zawody wojewódzkie  które odbyły się w Stalowej Woli Zosia poprawiła swój wynik z zawodach powiatowych i z  wynikiem 4,44m zajęła bardzo wysokie V miejsce ,natomiast Oliwier również poprawił swój wynik z zawodów powiatowych i  z wynikiem 5,04 zajął VIII miejsce . W finale wojewódzkim Franio zajął XVII m .Również wysokie lokaty uzyskały sztafety męskie rywalizujące w powiatowych zawodach. Sztafeta chłopców klas IV-VI w składzie; Byczek Antoni ,Kuba Piegdoń , Łukasz Garbiński, Janek Fil, Gabriel Gierlach, Franek Wróbel zajęła III miejsce, sztafeta klas VII-VIII w składzie; Bartosz Sowiński, Kacper Niecko,Kamil Owsiany , Miłosz Skiba,Kacper Fedak,Fabian Zgłobicki po zaciętej rywalizacji zajęła  II miejsce.. Wszystkim uczniom  gratulujemy wyników.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5
    36-200 Brzozów
    Poland
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 182716