• Mistrz ortografii klas ósmych

     • 28.11.2022r .Nina Florczak-Mendyka 

       

      Uczniowie klas ósmych wzięli udział w szkolnym konkursie ortograficznym, który odbył się w dwóch etapach. Na lekcji języka polskiego napisali dyktando konkursowe. Do etapu drugiego zakwalifikowało się 13 osób. Uczniowie mogli sprawdzić znajomość wszystkich zasad ortograficznych i umiejętność ich stosowania. Prym w konkursie wiodły dziewczyny

      i one również zdobyły tytuł mistrza ortografii.

       

      I miejsce Marta Wójtowicz kl. VIII a

      II miejsce Oliwia Bieda kl. VIII b

      III miejsce Karolina Kostka kl. VIII b

       

      Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!!!

       

       

      Nina Florczak – Mendyka

     • SPOTKANIE ANDRZEJKOWE

     • 28.11.2022r.    Edyta Boroń-Czekańska 

      W czwartek 24 listopada 2022r. uczniowie klas ósmych, w ramach działalności Samorządu Uczniowskiego, odwiedzili swoich najmłodszych kolegów i koleżanki, czyli uczniów klasy „0”. Spotkanie związane było z tradycją andrzejkową, którą starsi koledzy chcieli przybliżyć najmłodszym uczniom w szkole. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi, integracja dzieci, czynne uczestnictwo w zabawie oraz rozbudzanie pozytywnych wrażeń. Ósmoklasiści przygotowali na to spotkanie andrzejkowe liczne atrakcje, takie jak wróżby, tańce, malowanie twarzy, balony i słodkości.

      Wspólna zabawa najstarszych uczniów szkoły z najmłodszymi dostarczyła wszystkim uczestnikom mnóstwo pozytywnych emocji.

     • Konkurs czytelniczy - wyniki

     • 25.11.2022 

      Z okazji przypadającej w tym roku 180. rocznicy  urodzin Marii Konopnickiej,  15.11. 2022r.  w bibliotece szkolnej  odbył się  konkurs czytelniczy pt.”Maria Konopnicka  - życie i twórczość”.  W konkursie wzięli udział chętni uczniowie klas czwartych. Zadaniem  uczestników,  było wykazać się znajomością życia pisarki i jej utworów.

      Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań  czytelniczych i popularyzacja twórczości  Marii Konopnickiej.

      Zwycięzcami konkursu zostali : I miejsce     FILIP PIOTROWSKI  kl. IV C

                                                         II miejsce    ALEKSANDRA ZĄBEK  kl. IV C

                                    III miejsce   AISHA KUMAR   kl. IV B  i  GABRIEL NASTAŁ  kl. IVB  

             

                                                                                  Ewa Bąk , Nina Florczak- Mendyka

     • Droga do finału

     • 23.11.2022 r. Paweł Jurkiewicz 

      Po zwycięswie w zawodach powiatowych przyszedł czas na kolejny etap zmagań szachowych. W dniu 22.11.2022 roku w naszej szkole odbył się Półfinał Wojewódzki w Szachach Drużynowych. W turnieju wzięło udział siedem drużyn z powiatów bieszczadzkiego , leskiego, sanockiego i brzozowskiego.

      Nasza drużyna w składzie Milena Owsiana, Dawid Futyma, Franciszek Drożdżal i Paweł Styczkiewicz  zajęła I miejsce i awans do finału województwa podkarpackiego. Warto wspomnieć żenasz team wygrał wszystkie mecze zdobywając komplet 12 pkt. Brawa dla Mileny, Dawida, Franka i Pawła.

      Gratulacje !!!

     • Zapraszamy

     • 22.11.2022 r

      Rada Rodziców zaprasza podczas spotkań z rodzicami                           na ciasto i gorącą kawę :)

     • Spotkanie z Dyrektorem i Wychowawcami klas

     • 18.11.2022 r. 

      Dyrektor i Rada Pedagogiczna zaprasza Państwa na spotkanie z Dyrektorem       

      i Wychowawcami klas w dniach 22 i 23 listopada godzina 16.30.

       

      Porządek:

      22.11.2022 Budynek B - klasy 0-3 spotkanie z wychowawcami w swoich salach godzina 16.30.

      23.11.2022 Budynek A - klasy 4-8 godzina 16.30 spotkanie z  Wychowawcami w salach (numery sal - tabela na stronie szkoły).

     • ZABAWA ANDRZEJKOWA

     • 18.11.2022 Samorząd uczniowski 

      W dniu 17 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa.  Była to okazja do radosnej zabawy przy muzyce, udziału w andrzejkowych wróżbach i przygotowanych zabawach.

                  Warto przypomnieć, że tradycja wieczorów andrzejkowych jest w naszym kraju bardzo długa. Pierwotnie obrzędy związane z tym wieczorem wykraczały poza zabawy taneczne i wróżenie z lanego wosku. Według tradycji w ten wieczór 29 listopada  panny miały poznać imię swojego przyszłego męża. W dawnej Polsce wróżby te traktowano z dużą powagą. Co ciekawe, według tradycji andrzejki obchodziły tylko panny, dla kawalerów przewidziane były katarzynki przypadające na 24 listopada.

                  Dawne, najbardziej popularne wróżby i zabawy andrzejkowe to: przelewanie wosku przez dziurkę, przekładanie butów, czytanie ze skórki jabłka.

                  Współcześnie andrzejki są okazją do zorganizowania wspólnej dla dziewcząt i chłopców radosnej zabawy tanecznej przed rozpoczynającym się adwentem. Ważnym jest jednak, jak to miało miejsce w naszej szkole, by kultywować tradycję wróżb i zabaw, które przechodziły przecież z pokolenia na pokolenie.

                  Warto również pamiętać, że: „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.”

       

      Zdjęcia wykonał pan Stanisław Hawrot.  

     • ,,ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOSĆI – TRIUMF WOLNOŚCI”

     • 15.11.2022 r. Karol Janusz 

      11 listopada 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy Polska odzyskała niepodległość. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało nowym generacjom młodych Polaków przywiązanie do języka i kultury narodowej.

      Z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole w dniu 09.11.2022 r. odbyła się akademia pod hasłem ,,ŚWIĘTO NIEPODLEGOŚCI – TRIUMF WOLNOŚCI’’. Przed akademią głos zabrał Pan Dyrektor Tomasz Żak, który przywitał nauczycieli oraz uczniów. Następnie wprowadzony został sztandar szkoły oraz odśpiewany hymn narodowy. Po hymnie rozpoczęła się akademia, w której młodzi artyści w krótkich scenkach teatralnych przedstawili losy państwa polskiego od zaborów po I wojnę światową i odzyskanie niepodległości przez Polskę. W trakcie przedstawienia uczniowie wcielili się w rolę Tadeusza Kościuszki, Józefa Piłsudskiego, na scenie pojawili się także znani poeci Adam Mickiewicz, Cyprian Kamil Norwid, Juliusz Słowacki, przekupki krakowskie i żołnierze. Występ uczniów został urozmaicony poprzez pieśni ,,Tu wszędzie jest moja ojczyzna” w wykonaniu Martyny Zarych , ,,Wojenko, wojenko” w wykonaniu Amelii Sowińskiej.

      Akademię przygotowali uczniowie klas 5a i 5c pod opieką nauczycieli: Bogumiły Boroń, Małgorzaty Potocznej i Karola Janusza. Dekorację wykonała Pani Lucyna Dobrowolska, stroje dla uczniów przygotowała Pani Joanna Rachwał-Szczuka. Za stronę techniczną i nagłośnienie byli odpowiedzialni Pan Adam Kopczyk oraz ks. Bartosz Gręda, a zdjęcia zostały wykonane przez Pana Stanisława Hawrota.

      Na zakończenie akademii uczniowie wraz z chórem szkolnym odśpiewali ,,Rotę”.

       

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5 36-200 Brzozów Poland
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 125850