• Spotkanie z ratownikami medycznymi

     • 12.11.2021 r. - Lucyna Kudła

      W dniu 08.10.2021 r. oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej odwiedzili ratownicy medyczni: p. Marcin Piechnik i p. Bartłomiej Toczek, pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Brzozowie. Panowie opowiedzieli na czym polega ich praca, tj. udzielanie świadczeń zdrowotnych w sytuacji nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia, utrwalili numery alarmowe, omówili wyposażenie apteczki oraz zaprezentowali masaż serca i sposoby usztywniania ręki i nogi.
      Po części teoretycznej nastąpiły ćwiczenia praktyczne: dzieci wykonywały masaż i po kilku próbach robiły to prawidłowo.Na zakończenie podziękowały ratownikom i wykonano pamiątkowe zdjęcie.

     • Spotkanie z policjantem (KLASY II i III)

     • 12.10.2021 r. - Małgorzata Zajdel

      W dniu 07.10.2021 odbyło się spotkanie dzieci klas II i III z funkcjonariuszami policji Komendy Powiatowej w Brzozowie.

      Jego celem było przybliżenie uczniom zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły oraz zagrożeń na jakie mogą być narażeni w trakcie korzystania z Internetu czy gier komputerowych zawierających sceny przemocy. Uczniowie dowiedzieli się również,  jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na ubraniu,  zwłaszcza po zmroku kiedy widoczność jest znacznie ograniczona.
      Spotkanie zakończyło się  licznymi pytaniami ze strony uczniów, na które funkcjonariusze cierpliwie odpowiadali.

       

     • Aktywny powrót do szkoły - Sport kluby

     • 11.10.2021 r. - Paweł Jurkiewicz

      W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie przystąpiła do programu WF z AWF Aktywny powrót do szkoły. Program objął uczniów klas trzecich. Zajęcia są prowadzone w wymiarze dwóch jednostek lekcyjnych tygodniowo. Ideą programu jest przygotowanie programu zajęć aktywizujących dzieci i młodzież szkolną oraz wdrożenie dodatkowych zajęć dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, które umożliwiają poprawę kondycji fizycznej po okresie hipokinezji, izolacji społecznej i przeciwdziałanie skutkom zdrowotnym COVID-19 w czasie epidemii SARS-CoV-2. Przeprowadzenie diagnozy wybranych aspektów stanu kondycji fizycznej i stanu zdrowia dzieci i młodzieży szkolnej, stanowiącej podstawę do przygotowania analizy i rekomendacji dla MEiN dla dalszych działań zmierzających do poprawy kondycji fizycznej uczniów.

     • Spotkanie z policjantem

     • 08.09.2021 r.  - Lucyna Kudła

      W dniu 29.09.2021 r. odbyło się spotkanie uczniów klas: 0a, 1a, 1b i 1c z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.
      Podczas spotkania policjanci przekazali informacje na temat bezpieczeństwa w domu oraz w drodze do i ze szkoły. Ponadto utrwalili zasady poruszania się po drogach i przejściu dla pieszych. Dzieci ogromnie zainteresowane były akcesoriami będącymi wyposażeniem stroju policjanta.

     • SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

     • 06.10.2021 r. - Lucyna Kudła

      W dniu 28.09.2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego spotkały się ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie.
      Spotkanie odbyło się na placu przy szkole. Strażacy przekazali informacje na temat ich pracy, bezpieczeństwa oraz utrwalili numery alarmowe.
      Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie wyposażenia wozu strażackiego oraz przymierzanie ubioru strażaka.
      Na zakończenie dzieci podziękowały  gościom za odwiedziny i ich ciężką, niebezpieczną pracę.

    • ZBIERAMY BATERIE!
     • ZBIERAMY BATERIE!

     • 05.10.2021

      W obecnym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu pt. „Zbieram to w szkole” (https://www.zbieramtowszkole.pl/). Celem programu jest pomoc dzieciom w najbiedniejszych krajach Afryki oraz Azji. W naszej szkole zbieramy baterie. Zbiórka będzie trwała cały rok szkolny. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

      Baterie należy wrzucać do pudełka przy portierni, a ich przyniesienie – zgłaszać u pani Katarzyny Michalskiej lub pani Michaliny Węgrzyn – Piegdoń.

      Za przyniesione baterie uczniowie otrzymują punkty dodatnie! Zapraszamy!!

     • Informacja dla Rodziców uczniów uczących się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzozowie przy ulicy Tysiąclecia 29.

     • 01.10.2021

      Dyrektor Szkoły informuje, że w dniu 4.10.2021 r. po godzinie 8.00
      mogą wystąpić utrudnienia w ruchu przy budynku szkoły,
      tj.  wjazd samochodem z parkingu szkoły na ulicę Harcerską.

      Wjazd i wyjazd z parkingu przy boisku szkolnym

      możliwy będzie jedynie od ul. Tysiąclecia

      Jeśli nie ma takiej potrzeby proszę o niewjeżdżanie na teren przyszkolny.

      Parking szkoły przy ulicy Harcerskiej będzie nieczynny.

    • STOŁÓWKA SZKOLNA
     • STOŁÓWKA SZKOLNA

     • 30.09.2021 r.

      Odpłatność dla klasy "0"
      za miesiąc październik wynosi 84 zł

       

      Odpłatność dla klas I-VIII
      za miesiąc październik wynosi 76 zł

       

      W PRZYPADKU ZGŁOSZENIA ODPISU W MIESIĄCU POPRZEDNIM

      BARDZO PROSZIMY O KONTAKT Z INTENDENTEM CELEM USTALENIA

      ODPŁATNOŚĆI ZA BIEŻĄCY MIESIĄC.

       

      TEL. INTENDENT BUDYNEK A (UL. PARKOWA 5) -

      785 948 083

      TEL. INTENDENT BUDYNEK B (UL. TYSIĄCLECIA 29) -

      695 963 117

       

       

       

     • II Kongres Edukacyjny IT i SZACHY w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce.

     • 29.09.2021 r. - Paweł Jurkiewicz

      W dniu 22.09.2021 w podczas kongresu rozegrano turniej szachowy dla szkół podstawowych. Szachiści rywalizowali w grupach wiekowych klas I-III oraz IV-VIII. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie: Karolina Dziadosz, Szymon Opaliński, Szymon Florek, Filip Przybyła, Milena Owsiana, Maja Mazurek ,Klaudia Futyma, Maria Krzysztyńska. Indywidualnie najlepsze miejsca zajęli Maria Krzysztyńska (VII m.) oraz Szymon Opaliński (IX m.) W turnieju była prowadzona również klasyfikacja drużynowa, w której Nasza Szkoła zajęła wysokie VI miejsce, najwyższe wśród szkół z województwa podkarpackiego.
      Młodzież mogła również podziwiać prace „Sztuczna inteligencja oraz uczenie maszynowe dla każdego”, przygotowanym przez koło naukowe Machine Learning przy Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej.
      Nauczyciele dyskutowali nad przyszłością edukacji i zdobywali kompetencje z zakresu nowych technologii na warsztatach z programowania, robotyki, maszynowego uczenia sieci neuronowych i druku 3D.

      Serwis turniejowy: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_644/index.html?l=pl

      Strona Kongresu: http://www.informatykaszachy.pl/

      Kongres na FB: https://www.facebook.com/search/top/?q=kongres%20edukacyjny%20it%20i%20szachy

       

       

      GALERIA

       

     • AKADEMIA MAŁYCH ZDOBYWCÓW

     • 23.09. 2021 r. - Paweł Jurkiewicz

      W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie przystąpiła do pilotażowego programu Akademia Małych Zdobywców pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Ideą programu Akademii Małych Zdobywców jest propagowanie aktywnej postawy, zdobywania umiejętności sportowych potwierdzonych zdobyciem poszczególnych sprawności. Program polega na realizacji (1 godziny tygodniowo) pozalekcyjnych zajęć sportowych w klasach I-III szkół podstawowych,  według specjalnie przygotowanego programu umożliwiającego zdobycie przez dzieci określonych sprawności i umiejętności ruchowych.

      Główną ideą Projektu „Akademia Małych Zdobywców” jest zachęcenie uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym zwłaszcza dotyczących zdrowego stylu życia, a także podniesienie atrakcyjności zajęć, wzmocnienie roli nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • sp@spbrzozow.pl
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5 36-200 Brzozów
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 22470