• Wizyta Świętego Mikołaja!!!

     • 07.12.2022 

      „Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,
      a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
      Niosą w wielkich koszach:
      słodziutkie pierniki, ciastka i cukierki,
      lalki, żołnierzyki.
      Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
      idą i szukają samych grzecznych dzieci”.

                      Dnia 6 grudnia 2022 r. od samego rana panowała gorąca atmosfera. Jak co roku do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów i słodkości. Odwiedził zarówno tych najmłodszych, jak i uczniów starszych klas. Nie zapomniał również o nauczycielach oraz pracownikach administracji i obsługi. Wszyscy witali Go z takim samym entuzjazmem i uśmiechem na twarzy. Czas bardzo szybko minął. Po spotkaniu pozostały wspomnienia, emocje, upominki i zdjęcia oraz nadzieja, że Święty w następnym roku znów nas odwiedzi.

                  Dziękujemy Mikołajowi za przybycie do naszej szkoły. W tym roku miał naprawdę bardzo dużo pracy. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców za pomoc w spełnianiu marzeń oraz pyszne słodkości. Należy wspomnieć o ogromnej pracy, jaką w tym dniu wykonali uczniowie w składzie: Martyna Zarych, Olivia Evoiu, Emilia Sobota, Oliwia Lenart, Jan Piegdoń, Kacper Telesz, Gracjan Sieniawski, Mateusz Gaworecki i Adam Winiarski. To oni pomagali w dźwiganiu worków pełnych prezentów i dbali, by nikt nie został w tym dniu pominięty.

                  Do zobaczenia za rok !

       

       

      Pozostałe zdjęcia w linku poniżej :

     • „Jesteśmy Polską”

     • 05.12.2022 r. Nina Florczak -Mendyka 

      Klub Ortografiiti zaangażował się w Ogólnopolską Akcję „Jesteśmy Polską”. Uczniowie mieli wysłać do szkół z całej Polski kartkę pocztową przedstawiającą swoją miejscowość. Akcja została zorganizowana z okazji Święta Niepodległości, a głównym jej celem było uświadomienie uczniom, że wszyscy tworzymy Polskę, niezależnie od tego, w której części kraju mieszkamy.

      Do naszej szkoły zostały nadesłane pocztówki z różnych zakątków Polski. Klubowicze wysłali kartki pocztowe przedstawiające naszą małą ojczyznę – Brzozów, by i on znalazł się na mapach w niejednej szkole.

      Każda otrzymana przez nas pocztówka znalazła swoje miejsce na mapie Polski, nad którą Klubowicze pracowali podczas zajęć dodatkowych. Dzięki tej akcji uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o regionach Polski, województwach, poćwiczyli ortografię. Mogli dokładniej poznać historię miast z nadesłanych pocztówek, ich położenie,  zabytki.  

      Udział w akcji uświadomił uczniom, że wszyscy tworzymy Polskę, a każde miejsce w naszym kraju jest warte uwagi, skrywa piękne relikty przeszłości, wiąże się z naszą historią. 

       

       

      Nina Florczak – Mendyka

      Animator Ortograffiti

     • Siatkarskie emocje

     • 05.12.2022 r Samorząd Uczniowski 

      W dniu 1 grudnia 2022 roku grupa 40 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w bardzo emocjonującym sportowym wydarzeniu, którym był mecz siatkarzy Asseco Resovia z PSG Stalą Nysa. Wyjazd do Rzeszowa na mecz otwierający 13. kolejkę Plus Ligi  zorganizował Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Pawłem Jurkiewiczem.

                  Rywalizacja, którą mieliśmy przyjemność oglądać była bardzo emocjonująca i przyniosła pewne zwycięstwo gospodarzom, czyli Asseco Resovii, którzy wygrali wynikiem 3:0 ze zawodnikami z Nysy.  Wszystkim uczestnikom tego sportowego spektaklu udzieliły się emocje i atmosfera tego wydarzenia. Kibicowaliśmy rzeszowianom i bardzo ucieszyliśmy się z ich zwycięstwa.

                  Po meczu mieliśmy również okazję zrobić sobie wspólne zdjęcia z zawodnikami oraz zdobyć autografy, które będą wspaniałą pamiątką z tego wyjazdu.

                  Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w meczu, w tym szczególnie opiekunom, którzy pojechali z nami. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze wspólne kibicowanie.

       

       

     • Szachiści Mistrzami Województwa

     • 02.12.2022 r. Paweł Jurkiewicz 

         W dniu 30 listopada nr w Mielcu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach Drużynowych w ramach Igrzysk Dzieci. Nasza drużyna wystąpiła w składzie Dawid Futyma, Franciszek Drożdżal, Paweł Styczkiewicz, Milena Owsiana. Zawody rozgrywano systemem kołowym na dystansie 11 rund. Szachiści z naszej szkoły zdobyli złoty medal gromadząc 21 punktów, jednocześnie awansowali do Mistrzostw Polski. Zawodnicy oprócz zwycięstwa drużynowego wygrali też klasyfikacje indywidualne: Milena i Dawid I miejsce odpowiednio na czwartej i pierwszej szachownicy natomiast Paweł zajął drugie miejsce na trzeciej szachownicy.

      Gratulacje dla uczniów i życzymy dalszych sukcesów :)


       

     • Odpłatność za obiady

     • 30.11.2022 r. 

      Odpłatność dla klas "0" i I- VIII za miesiąc grudzień wynosi 96 zł. 

       

      Odpisy prosimy zgłaszać do godz. 8:00 w dniu w którym następuje odpis

       

      W PRZYPADKU ZGŁOSZENIA ODPISU W MIESIĄCU POPRZEDNIM

      BARDZO PROSIMY O KONTAKT Z INTENDENTEM CELEM USTALENIA

      ODPŁATNOŚCI ZA BIEŻĄCY MIESIĄC.

       

      TEL. INTENDENT BUDYNEK A (UL. PARKOWA 5) -

      785 948 083

      TEL. INTENDENT BUDYNEK B (UL. TYSIĄCLECIA 29) -

      695 963 117

     • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

     • 30.11.2022 r. 

      Drodzy Uczniowie

      Po raz kolejny serdecznie zapraszamy Was do udziału w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. W tym roku szkolnym odbędzie się  on 16 marca 2023 r. tradycyjnie o godz. 9:00.

       

      Prawo uczestnictwa ma każdy zgłoszony uczeń od klasy 2 do 8. Opłata za udział w konkursie w tym roku wynosi 14 zł od uczestnika. 

      Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie Kangur Matematyczny (kangur-mat.pl)

       

      Aby zgłosić się do konkursu należy wypełnić "zgodę na udział w konkursie i klauzulę RODO" .

       

      Wypełnione i podpisane dokumenty oraz 14 zł można składać

      - w budynku A u pana Zygmunta Cesarza

      - w budynku B u swoich wychowawców.

       

      W razie pytań informacji udziela pan Zygmunt Cesarz.

       

      Termin zgłoszeń 13.01.2023

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5 36-200 Brzozów Poland
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 104012