• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Klasa w terenie”

     • L. Kudła

      Uczniowie klasy 1d Szkoły Podstawowej Nr 1 im. prof. Władysława Szafera w Brzozowie pod opieką wychowawcy p. Lucyny Kudła i nauczyciela współorganizującego kształcenie p. Anny Lorenc – Dębiec brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Klasa w terenie” 2023/24. Głównym celem tego projektu było promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zajęcia w terenie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pozwalały odkrywać wszystko, co przyroda ma do zaoferowania. Dzieci poznawały świat, przyrodę, a także miały okazję przeżywać i doświadczać różnych bodźców. Wyostrzał im się zmysł poznawczy, ciekawość, wyobraźnia, słuch i węch. Zajęcia na świeżym powietrzu były dla dzieci nie tylko świetną zabawą, ale miały również walory edukacyjne. Zajęcia tego typu są dobre zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego każdego ucznia. Zwieńczeniem „Projektu” były dyplomy dla dzieci oraz certyfikaty dla nauczycieli i szkoły.

     • Dzień Mamy i Taty

     • L. Kudła

      „CUDOWNYCH RODZICÓW MAM” – pod takim hasłem, 18 czerwca 2024 r., uczniowie klasy 1d pod opieką wychowawcy p. Lucyny Kudła i nauczyciela współorganizującego kształcenie p. Anny Lorenc – Dębiec przygotowali występ z okazji Dnia Mamy i Taty. Na program składały się wiersze, piosenki i tańce, które to wywołały nie tylko uśmiech na twarzach rodziców, ale także wzruszenie, co trudno było im ukryć. Występ przerywany był gromkimi brawami. Podczas tej uroczystości dzieci chciały wyrazić swoją wdzięczność za rodzicielską troskę, opiekę i miłość oraz podziękować za trud wkładany w ich wychowanie. Po występach dzieci złożyły rodzicom życzenia i wręczyły laurki. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegło w milej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.

      Warto organizować tego typu spotkania, gdyż tworzą one niezapomniane chwile. Świadczą o tym słowa uznania i wzruszeń skierowane do nauczycieli.

     • KANGUR MATEMATYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

     • Z. Cesarz

      21 marca odbył się kolejny już raz Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Jak co roku wśród uczestników naszej szkoły znaleźli się uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienie w tym konkursie, a jeden z uczniów klasy trzeciej – Szymon Opaliński – może się poszczycić wynikiem bardzo dobrym. Serdecznie gratulujemy Szymonowi, uczniom wyróżnionym oraz wszystkim, którzy zdobyli się na odwagę i wzięli udział w konkursie.
      A oto najlepsi:

      Szymon Opaliński z klasy 3A z wynikiem bardzo dobrym, natomiast wyróżnienia zdobyli:

      Jan Tabisz kl. 2B, Klara Dmitrowska kl. 3B,  Olaf Kamiński kl. 4D, Jacek Sadowski i Jakub Szałajko kl. 4C, Dominik Folta kl. 6A, Mikołaj Chalecki i Jeremi Lisowicz kl. 7D, Bartosz Sowiński kl. 8A i Kaja Dmitrowska z kl. 8C.

      Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczniom, życzymy udanych i słonecznych wakacji, a Kai i Bartoszowi także dalszych sukcesów – nie tylko matematycznych - w nowych szkołach.

                                                                                  Zespół matematyków

    • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
     • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

      odbędzie się dnia 21 czerwca 2024 r.

       

      Klasy 0-3:

      - godz. 8.00 spotkanie w sali gimnastycznej

      w budynku przy ul. Tysiąclecia - uczniowie wraz

      z Rodzicami i Wychowawcami spotykają się z Dyrektorem Szkoły,

      - godz. 8.20 - spotkanie w salach lekcyjnych z Wychowawcami,

      - godz. 9.20 - uczniowie wraz z Rodzicami udają się do Kościoła na Mszę św. o godz. 9.30.

       

      Klasy 4-8:

      - godz. 8.00 - spotkanie z Wychowawcami

      w salach lekcyjnych;

      - godz.8.40 - spotkanie z Dyrektorem w sali gimnastycznej;

      - godz.9.30 - Msza św. - uczniowie z wychowawcami udają się do Kościoła.

     • XI Szkolny Turniej Strzelectwa Sportowego

     • A. Kaczmarski

      W sobotę 15 czerwca na strzelnicy LOK przeprowadzony został XI Szkolny Turniej Strzelectwa Sportowego ,, Sokole oko". Tytuł ,, Sokole oko" zdobyła Eliza Macios z kl.8b - 91 pkt. Drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Misiura z kl.5b - 89 pkt. Trzecim na podium był Kacper Nowak z kl. 8b- 89 pkt. Tuż za podium na 4 miejscu znalazła się Nadia Władyka z kl.6b - 86 pkt. Poziom zawodów był wysoki i wyrównany. Przy równej liczbie punktów o zwycięstwie decydował lepszy stosunek trafionych ,,10".

       

      Zawody prowadzili Sędziowie Klubu Strzeleckiego ,,Sokół" Jedlicze LOK : Edward Świątek, Krzysztof Bykowski, Henryk Krupa, Grzegorz Boruta. Gratulacje dla zawodników, podziękowania dla prowadzących strzelanie.

     • SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W KONKURSACH PLASTYCZNYCH

     • L. Dobrowolska

      Uczniowie naszej szkoły corocznie biorą udział w wielu konkursach plastycznych, osiągając w nich wysokie lokaty na różnych szczeblach.

      W bieżącym roku życiu szkolnym również możemy pochwalić się wieloma osiągnięciami. Nasi uczniowie rozsławili imię swojej szkoły i jesteśmy z nich dumni.

      Konkurs Plastyczny „Bezpieczne wakacje”

      „Bezpieczne Wakacje" to konkurs plastyczny organizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

      Głównym celem konkursu jest niezmiennie edukowanie dzieci pod kątem właściwych postaw społecznych, kształtowanie w nich umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz wpajanie im nawyku wyboru bezpiecznych zachowań na co dzień.
      Jury konkursowe, biorąc pod uwagę zgodność z tematyką, kreatywność, technikę oraz oryginalność ze 110 prac wybrało 9 najlepszych.

      Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazły się uczennice naszej szkoły, które w kategorii wiekowej 13-15 lat zajęły kolejne miejsca na podium:

      Oliwia Rybczyk z kl. 7b - I miejsce

      Natalia Bober z kl. 7d – II miejsce

      Wiktoria Dobosz z kl. 7a – III miejsce

      Zwycięzcy etapu powiatowego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody, które zostały ufundowane przez lokalne samorządy: Starostwo Brzozów oraz gminy: Brzozów, Domaradz, Haczów i Nozdrzec.

      Nagrodzone prace zostały przesłane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i brały udział w konkursie na szczeblu wojewódzkim.

       

      Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”

      Konkurs był organizowany pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa. Celem konkursu jest propagowanie historii i tradycji związanych z kultem Św. Huberta, kształtowanie postaw ekologicznych oraz zachęcenie do twórczego przedstawienia tematu w artystycznej formie

      Na konkurs wpłynęło 614 prac nadesłanych z 55 placówek.

      Wśród grona zwycięzców znalazł się Jakub Bąk – uczeń klasy VI a, który zajął III miejsce.

      Pokłosiem konkursu jest kalendarz zawierający prace plastyczne laureatów. Stanowi on jedną z nagród i jednocześnie jest promocją konkursu przez cały rok.

      Wojewódzki Konkurs „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”

      „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje” – to hasło wojewódzkiego konkursu pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce. 

      Konkurs ma na celu między innymi propagowanie wśród dzieci i młodzieży twórczości Henryka Sienkiewicza, zachęcanie ich do inwencji twórczej oraz  kształtowanie uczuć  patriotycznych.

      Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV – VI i klas VII – VIII szkół podstawowych. Zadanie polegało na przygotowaniu pracy literackiej, plastycznej lub prezentacji multimedialnej dotyczącej życia i twórczości pisarza.

      W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej za piękną pracę plastyczną zdobyła Maria Wokurka z klasy VIIc.

      Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Kartka do Betlejem”

      Organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kartka do Betlejem” była Szkoła Podstawowa w Buszkowicach.

      Celem konkursu jest kultywowanie chrześcijańskiej tradycji Bożego Narodzenia, podtrzymanie idei pozdrowień bożonarodzeniowych, a także rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej i zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży, promocja młodych talentów plastycznych poprzez prezentowanie ich dokonań.

      Nasz udział w tym konkursie zakończył się olbrzymim sukcesem. W kategorii klas VII –VIII I miejsce zdobyła Julia Wróbel z kl. VIIc.

       

      Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym”

      Uczniowie naszej szkoły wzięli również  udział w  XVIII edycji  Wojewódzkiego  Konkursu Plastycznego „Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym”.

      W konkursie wzięło udział 120 placówek oświatowych z całego województwa.

      Nadesłano blisko 660 prac w czterech kategoriach wiekowych (przedszkola, kl. I-III, kl. IV-VI oraz klasy VII-VIII). Tytuł laureata tego konkursu zdobyły w swoich kategoriach wiekowych – Zofia Stemulak z kl. VIb i Emilia Leń z kl. VIIIa.

      Poziom prac we wszystkich konkursach był bardzo wysoki, a ilość uczestników bardzo duża, dlatego też szczególnie dziękujemy i gratulujemy osiągniętych wyników, życząc dalszych sukcesów.

       

       

     • Odkrywcy z Matplanety Brzozów w naszej szkole

     • W dniach 7 i 10 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty matematyczne “Odkrywcy z Matplanety”

      organizowane przez Matplanetę Brzozów.

      Dzieci z klas 0, 1A, 2A, 2B i 3C miały okazję uczestniczyć w kreatywnych zajęciach, gdzie mogły spotkać

      się z matematyką w praktyczny sposób. Warsztaty zostały zaplanowane z myślą o rozwijaniu kluczowych

      umiejętności XXI wieku - umiejętności umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów

      poprzez matematykę.

      Najmłodsi uczniowie odwiedzili krainę płaszczaków i rozwiązywali zagadki logiczne.

      Przygotowując matematyczne sałatki, uczniowie klas II przećwiczyli stosowanie pojęć typu dwa razy więcej,

      dwa razy mniej, o dwa więcej, o dwa mniej. 3-klasiści mieli okazję zgłębić tajemnice ułamków, dzieląc

      na mniejsze części rodzinny ogródek.

      Na zajęciach z Matplanety dzieci uczą się samodzielnego rozwiązywania problemów matematycznych

      i logicznych. Ważne jest zrozumienie koncepcji, a poruszany problem jest analizowany w grupie, tak by

      dzieci same mogły dojść do jego rozwiązania. Liczy się przede wszystkim proces myślowy, a dzieci uczą

      się przez sprawdzanie, eksperymentowanie i zadawanie pytań.

      Zainteresowanych zajęciami całorocznymi w Matplanecie Brzozów zapraszamy do odwiedzenia

      profilu na FB, lub kontaktu mailowego: brzozow@matplaneta.pl lub telefonicznego: 720801480.

     • Konkurs „W krainie baśni”

     • E. Bąk

      06. 06. 2024r.  w naszej szkole odbył się  konkurs czytelniczy podsumowujący projekt edukacyjny dla klas IV

      „W krainie  baśni”. Celem projektu było rozbudzanie wśród uczniów motywacji do czytania 

      i rozwijania umiejętności odbioru dzieła literackiego, propagowanie twórczości baśniopisarzy europejskich.

      Spotkanie rozpoczęło się krótką inscenizacją baśni „Kopciuszek”,przygotowaną przez klasę VI b i p. S. Hawrota.

      W konkursie wzięły udział 6 - osobowe drużyny reprezentujące swoje klasy. 

      Czwartoklasiści w formie pracy indywidualnej i grupowej prezentowali swoją wiedzę na temat baśni

      H. Ch. Andersena, braci Grimm, Ch. Perrault.

      Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: konkurs wiedzy, rekwizyty, krzyżówka, strój -

      „postać z baśni”,  cytaty, puzzle. W czasie trwania konkursu wybrani uczniowie wykonali piękne prace

      plastyczne.

      Wszystkie drużyny wykazały się znajomością baśni, zaangażowaniem i umiejętnością pracy w zespole.

       

      Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

       

      I miejsce klasa IV a

      II miejsce klasa IV c

      III miejsce klasa  IV b

      IV miejsce klasa IV b

       

      Za udział w konkursie czytelniczym uczniowie otrzymali pamiątkowe

      dyplomy  i słodkie upominki.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5
    36-200 Brzozów
    Poland
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 191374