• ,, Sokole oko”

     • 19.06.2023 r. Adam Kaczmarski 

      W dniu 12.06.2023r. uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w Jubileuszowym              X Turnieju Strzelectwa Sportowego ,, Sokole oko”.

      Zawody odbyły się na strzelnicy LOK w Brzozowie w kat. karabin sportowy (kbks)- 25m. Rywalizacja była na wysokim poziomie. Pierwsze miejsce i tytuł ,,Sokole oko” zdobyła uczennica kl.8c Zuzanna Drożdżal osiągając świetny wynik 95 pkt. na 100 możliwych.

      Drugim był Bartosz Niemiec kl.8d- 93pkt. Trzecią lokatę zajął Mateusz Bednarczyk kl.7c-89 pkt. Tuż za podium znalazła się Oliwia Lenart kl.8c z wynikiem 87 pkt. Organizatorem Turnieju było Brzozowskie Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół” przy współpracy i pomocy Klubu Strzeleckiego ,,Sokół” Jedlicze LOK oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR Brzozów. Sędziowali i prowadzili Turniej: Edward Świątek -KS ,,Sokół” Jedlicze LOK, Piotr Jatczyszyn- UKS MOSiR Brzozów i Adam Kaczmarski BTG ,,Sokół” w Brzozowie.

      Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych
      w przeprowadzenie zawodów.

                                                                                                               Adam Kaczmarski

      Fot. Adam Kaczmarski

             Piotr Jatczyszyn

     • Spotkanie autorskie

     • 16.6.2023 r. Renata Żak 

          Uczniowie klasy III a w dniu 14.06 mieli wielką przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Panią Małgorzatą Liput. Jest ona  poetką, malarką, autorką tekstów piosenek i bajek dla dzieci. Mieszka w Krościenku Wyżnym.  Pani Małgorzata zaprezentowała nam tomik poezji dla dzieci pt. „Leśny chór”, w którym znalazły się wiersze poświęcone ptakom, okraszone humorem.

               Na koniec uczniowie wręczyli poetce podziękowanie za spotkanie. Pani Małgorzata przekazała swój tomik poezji do biblioteki szkolnej.

       

       

     • KONKURS NA LOGO SZKOŁY ROZSTRZYGNIĘTY

     • 14.06.2023 r. Jolanta Potoczna 

      Serdecznie dziękujemy uczniom za udział i zaangażowanie przy wykonywaniu
      prac konkursowych.

      Wśród licznych zgłoszeń wyłoniono najlepsze prace.

      I miejsce – Maciej Sowiński i Gracjan Sieniawski egzekwo Wiktor Korfanty

      II miejsce – Milena Owsiana egzekwo Amalia Pliś

      III miejsce – Milena Dereń i Nikola Dereń           

       

     • XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

     • 14.06.2023 r. Renata Żak 

      7.06 w ramach obchodów XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyło się spotkanie klas 1a i 1c z pracownikami Biblioteki Pedagogicznej w Brzozowie. W nawiązaniu do hasła „Książka jest jak ogród”, panie czytały wiersze polskich autorów. Dzieci wysłuchały wierszy poetów klasyki dziecięcej m.in. Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zaprezentowane zostały również utwory autorów współczesnych: Urszuli Kozłowskiej i Danuty Wawiłow.

               Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu, na którym nie zabrakło także rozmów na temat czytanych przez nie książek.

       

     • Kochamy Was

     • 13.06.2023 r. 

              7 czerwca uczniowie z klas 0 – VIII pod opieką nauczycieli przygotowali program słowno – muzyczny z okazji Dnia Mamy i Taty zatytułowany „Kochamy Was”. Poprzez teksty poetyckie, przedstawienie „Legenda o smoku” oraz piosenki i tańce chcieli wyrazić rodzicom, opiekunom swoją wdzięczność za codzienny trud i wychowanie. W tekstach uczniów z klas IV – VIII pojawiło się wiele ciepłych i wzruszających słów. „Legenda o smoku” została przygotowana przez uczniów w ramach zajęć świetlicowych, nad tańcami i piosenkami z klas 0 - III czuwały pani Jolanta Krzysik, Lucyna Kudła, Janina Bąk i pani Katarzyna Michalska.        Za występ uczniów z klas IV – VIII odpowiedzialna była pani Nina Florczak – Mendyka. Piękną dekorację, którą upiększyły portrety mam i tatusiów przygotowała pani Lucyna Dobrowolska, za stronę techniczną odpowiadał pan Karol Janusz.

      Dziękujemy Rodzicom uczniów klasy IV b za pyszne słodkości, które zostały przygotowane      na ten szczególny dzień, a przybyłym gościom za wspaniałą atmosferę i hojne datki.

       

      Nina Florczak – Mendyka

       

      https://photos.app.goo.gl/fH6xTiAz1V7L1WZZ7

      zdjęcia pan Michał Wolak

       

      https://drive.google.com/drive/folders/11-fH5IjglFs_-E06p_BXw1hSPKa_DJJu?usp=sharing

      zdjęcia pan Stanisław Hawrot

     • 11 medali na finale wojewódzkim dla uczniów SP 1 Brzozów

     • 06.06.2023 r. Paweł Jurkiewicz

      Szkolne  Indywidualne   Mistrzostwa   Województwa   Podkarpackiego  odbyły  się  w  dniu     5 czerwca 2023 roku na hali sportowej MOSiR Przeworsk.

      W turnieju wzięło udział 200 zawodników szkół podstawowych. Swoją obecność zaznaczył Marszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, który rozegrał gościnnie zwycięską partię z uczestnikiem turnieju.

       

      Mistrzami Województwa Podkarpackiego Szkół zostali:

      Gabriela Dziadosz - klasa 2

      Szymon Florek - klasa 3

      Karolina Dziadosz - klasa 4

      Dawid Futyma - klasa 5

      Kaja Dmitrowska - klasa 7

       

      V-ce Mistrzami:

      Klara Dmitrowska - klasa 2

      Milena Owsiana - klasa 6

      Kacper Folta - klasa 2

       

      III miejsce zdobyli:

      Szymon Opaliński - klasa 2

      Franciszek Drożdżal - klasa 5

      Miłosz Gibała - klasa 8

       

      Gratulacje !!!

     • „Akademia Pszczoły Bohatera” – projekt edukacyjny.

     • 02.06.2023 r. Teresa Kopczyk 

       

              Dnia 31 maja 2023r. uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Brzozowie uczestniczyli     w pierwszym etapie projektu edukacyjnego „Akademia Pszczoły Bohatera”. Program edukacyjny organizowany był przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego wraz             z Fundacją „Pszczoła Bohater”, Niezależnym Związkiem Rolników Indywidualnych „Solidarność” oraz Podkarpacką Pasieką Ekologiczną w Dębinie, reprezentującą Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z ogromnym znaczeniem pszczół w ekosystemie jako naturalnych zapylaczy oraz ich rolą w procesie zapylania drzew owocowych, w wyniku którego możemy cieszyć się zdrowymi owocami           i przetworami stanowiącymi nieodzowny element diety człowieka. Celem było także zwrócenie uwagi dzieci na znaczenie roślin miododajnych, które stanowią element naturalnych lub zakładanych przez ludzi tzw. kwietnych łąk.

      Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał „Pakiet”, który zawierał nasiona różnych gatunków roślin miododajnych, instrukcję z kartą obserwacji, słoiczek miodu, sok naturalny      i chipsy jabłkowe. Uczniowie mogą założyć indywidualnie lub grupowo „małą kwietną łąkę”,    a wyniki obserwacji zapisywać w przygotowanej karcie.

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5
    36-200 Brzozów
    Poland
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 182741