• REKRUTACYJA DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2023/2024

     • 25.01.2023

      Szanowni Rodzice

      Działając na podstawie Zarządzenia Nr 10/2023 Burmistrza Brzozowa z dnia 18 stycznia 2023r. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie ogłasza zapisy do klasy 1 na rok szkolny 2023/2024 dla dzieci zamieszkujących w obwodzie szkoły (tj. zamieszkałych na terenie  Brzozowa i  Starej Wsi od numeru 1 do 54).

      Karty zgłoszenia należy składać w terminie od 01.02.2023 r. do 24.02.2023 r. w sekretariacie szkoły przy ul. Parkowej 5, w godz. 8.00 – 15.00.

      Karty zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej szkoły w zakładce "zapisy do szkoły"  lub w sekretariacie.

       

     • Pomagajmy !

     • 20.01.2023

      Kolejny raz zachęcamy do wsparcia internetowej zbiórki na rzecz pomocy rodzinie  uczniów      z naszej szkoły.

      Pomagajmy ! ❤

       

      Poniżej znajduje się link do zbiórki : 

       

      https://zrzutka.pl/bsp4rh

       

     • Wesprzyjmy !

     • 13.01.2023 r. 

      W związku z tragedią jaka dotknęła naszych uczniów  zachęcamy do wsparcia internetowej zbiórki, której celem jest pomoc rodzinie znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji materialnej  i życiowej.

      Poniżej link do zbiórki :

      https://zrzutka.pl/p88kyx

       

     • Siatkarskich emocji ciąg dalszy

     • 12.01.2023r. 

      Już po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w siatkarskim meczu w Rzeszowie. Tym razem zacięta rywalizacja rozgrywała się 10 stycznia w ramach Ligi Mistrzyń 2023 między Developres Bella Dolina a Carraro Imoco Conegliano. Wszystkie zawodniczki pokazały piękną siatkówkę. Polskie Rysice niestety przegrały. Nie zmienia to faktu, że mecz był bardzo emocjonujący.

                  Wyjazd został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski we współpracy z Panem Pawłem Jurkiewiczem. Podziękowania kierujemy do wszystkich opiekunów, którzy swój wolny czas poświęcili, aby uczniowie mogli zobaczyć to niezwykłe sportowe wydarzenie.

     • Orszak trzech króli

     • 04.02.2023

      Serdecznie zapraszamy Wszystkich Nauczycieli, Rodziców i Uczniów do aktywnego wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli! 

      Nasza Szkoła w tym roku reprezentuje kolor niebieski.Zachęcamy więc, by założyć na siebie coś w tym kolorze i przyłączyć się do nas. 

      Formowanie Orszaku odbędzie się po zakończonej Mszy Św., ok. godz.15.40.

     • Z MARIĄ KONOPNICKĄ I IGNACYM ŁUKASIEWICZEM W TEATRZE

     • 02.01.2023r.  Zofia Dąbrowska 

       

               Współczesny świat propaguje kulturę obrazu, bo przecież szybciej i łatwiej dotrzeć        do odbiorcy. Jednak nie zapominajmy, że bogactwo języka rodzi się z kontaktu z literaturą. Dorobek minionych pokoleń to skarbnica życiowych mądrości. Warto więc przybliżać młodemu czytelnikowi wartościowe karty polskiej literatury i historii. Dobrze się stało, że Sejm RP złożył ukłon pamięci i Rok 2022 poświęcono m.in. Marii Konopnickiej i Ignacemu Łukasiewiczowi. Zarówno poetka jak i naukowiec związani byli z Podkarpaciem i zasłużyli się dla naszej Ojczyzny. Nauczyciele języka polskiego Szkoły Podstawowej w Brzozowie postanowili przybliżyć swoim uczniom dorobek sławnych Polaków. Powstał projekt, w ramach którego zorganizowano dwie wycieczki do Żarnowca i Bóbrki, by zwiedzić tamtejsze muzea. W ramach zajęć rozwijających uzdolnienia chętni uczniowie klasy 6b i 7a przygotowywali przedstawienie teatralne o pani Marii i panu Ignacym. Z dużym zaangażowaniem wchodzili       w role, a nie zabrakło też akcentów humorystycznych, gdy grali „Franka” czy też wzniosłości     i powagi, gdy inscenizowali sceny z życia słynnego aptekarza (opiekun koła teatralnego – Pani Zofia Dąbrowska).

      Koloryt sprzed stu lat udało się przybliżyć widowni dzięki dobrze dobranym przez Panią Joannę Rachwał-Szczukę strojom oraz różnym rekwizytom. Całość ubarwiła wystawa pięknych rysunków wykonanych przez uczniów starszych i młodszych. Prace przedstawiały portrety Marii Konopnickiej oraz postacie z jej utworów (odpowiedzialne Panie: Lucyna Dobrowolska i Aneta Dąbrowska).

               Uroczysta wieczornica odbyła się 12 grudnia i przybyli na nią rodzice zaangażowanych    w projekt uczniów i nauczyciele. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym czytaniem wiersza „Pieśń o domu” w wykonaniu Pana Dyrektora Tomasza Żaka, Pań: Anny Śnieżek, Anety Dąbrowskiej, Elżbiety Graboń, Anny Lorenc-Dębiec oraz  Pana Adama Kopczyka, który również odpowiadał za nagłośnienie. Następnie Pan Stanisław Hawrot zaprezentował prezentację multimedialną poświęconą sławnym Polakom. Zebrani z zaciekawieniem obejrzeli ten materiał.

               Niewątpliwie barwnymi występami i niezwykłą odwagą pochwalić mogły się maluchy       z klasy 1b przygotowane przez Panią Janinę Bąk
      i Katarzynę Michalską. Zaprezentowały się w piosenkach „Jadą dzieci drogą”, „Zima” oraz „Stefek Burczymucha”. Rodzice pierwszoklasistów zadbali o piękne stroje, a panie przygotowały z dziećmi piosenki i tańce.

      W listopadzie Panie Ewa Bąk i Nina Florczak Mendyka przeprowadziły również konkurs ze znajomości życia i twórczości Marii Konopnickiej. Kolejne miejsca zajęli następujący uczniowie: I miejsce - Filip Piotrowski, II miejsce - Aleksandra Ząbek, III miejsce - Ajsha Kumar,
      III miejsce – Gabriel Nastał. W konkursie plastycznym wyróżnili się:
      I miejsce - Maria Wokurka, II miejsce – Natalia Bober, III miejsce – Milena Tomoń, wyróżnienia: Julia Wróbel i Katarzyna Nogaj.

      Podczas spotkania literackiego nie zabrakło także „Roty”, którą odśpiewała uczennica klasy 5b Paulina Rzepka. W organizację tego uroczystego wieczoru włączyły się również Panie: Beata Gładysz
      i Michalina Węgrzyn-Piegdoń. Widownia z zaciekawieniem obejrzała dokonania naszych uczniów, można było skorzystać z poczęstunku. Przy herbatce i ciasteczku oraz atrakcjach teatralnych miło spędzono czas.

       

     • Odpłatność za obiady

     • 29.12.2022 r. 

       Odpłatność dla klas "0" i I - VIII za miesiąc styczeń wynosi 66 zł. 

       

      Odpisy prosimy zgłaszać do godz. 8:00 w dniu w którym następuje odpis

       

      W PRZYPADKU ZGŁOSZENIA ODPISU W MIESIĄCU POPRZEDNIM

      BARDZO PROSIMY O KONTAKT Z INTENDENTEM CELEM USTALENIA

      ODPŁATNOŚCI ZA BIEŻĄCY MIESIĄC.

       

      TEL. INTENDENT BUDYNEK A (UL. PARKOWA 5) -   785 948 083

      TEL. INTENDENT BUDYNEK B (UL. TYSIĄCLECIA 29) -  695 963 117

       

     • Jasełka

     • 29.12.2022 Olejko Justyna 

                       Jak co roku w naszej szkole odbyły się Jasełka. Przedstawienie świąteczne z okazji świąt Bożego Narodzenia odbyło się dla dzieci klas 0-III oraz w godzinach popołudniowych dla rodziców. Jasełka przygotowali uczniowie z klasy 2b, którzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie z udziałem klas 0a, 1a, 3a, 3c, 3d, które uświetniły wstęp śpiewem pastorałek, tańcem oraz wykonaniem kolędy na cymbałkach. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wcieliły się w swoje role, odtwarzając w ten sposób wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Dopracowana dekoracja podkreśliła uroczysty charakter przedstawienia. Widowisko wprowadziło nas w atmosferę świąt i przypomniało jedną z pięknych bożonarodzeniowych tradycji wystawiania jasełek. Występ przygotowały: Małgorzata Franus, Jolanta Krzysik, Lucyna Kudła oraz Justyna Olejko.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • sp@spbrzozow.pl
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5 36-200 Brzozów Poland
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 77883