• Szkoła Podstawowa Nr 1 z Brzozowa na Mistrzostwach Polski.

     • P. Jurkiewicz

      W dniach 21-27.04.2024r.w Hotelu Sudety w Pokrzywnej rozegrano Finał Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Szkołę Podsrawową Nr 1 w Brzozowie reprezentowali,

      ID: Paweł Styczkiewicz, Kacper Folta, Franciszek Drożdżal, Karolina Dziadosz.

      IMS: Dawid Futyma, Marcel Hocyk, Kaja Dmitrowska, Milena Owsiana.

      Po sukcesie w finałach wojewódzkich przyszło nam rywalizować na arenie ogólnopolskiej.

      Do turnieju szachowego pierwsi przystąpili uczniowie z klasy 7 i 8, którzy rozpoczęli zawody w doborowym towarzystwie najlepszych drużyn w kraju. Po trzydniowej walce na szachownicach zajęli bardzo dobre 4 miejsce. Natomiast w grupie Igrzysk Dzieci czyli klasy 6 i młodsi rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta i po rozegraniu 11 rund szachiści z naszej szkoły zajęli bardzo dobre 9 miejsce.

      Dziękujemy Panu Burmistrzowi Brzozowa Szymonowi Stapińskiemu za pomoc w organizacji i wsparcie finansowe uczniów w zawodach szachowych.


      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • VI Gminny Konkurs Matematyczny SOWA

     • E. Boroń-Czekańska

      „Matematyka jest melodią myśli” (W. Pogorzelski). Mając na uwadze rozwijanie potencjału uczniów, docenienie myślenia matematycznego oraz odkrywanie matematycznych talentów, 26 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się VI Gminny Konkurs Matematyczny SOWA dla uczniów klas siódmych. Do konkursu przystąpiło siedem placówek Gminy Brzozów: SP w Górkach, SP1 w Humniskach, SP2 w Humniskach, SP w Starej Wsi, SP w Zmiennicy, SP w Grabownicy Starzeńskiej oraz organizator konkursu SP1 w Brzozowie.

                  Celem konkursu było popularyzowanie matematyki, rozbudzanie zainteresowań matematycznych, dostarczenie pozytywnych przeżyć i zadowolenia z osiągniętego sukcesu oraz stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji. Zestaw konkursowy składał się z 18 zadań, na rozwiązanie których uczniowie mieli 90 minut. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z niesztampowymi zadaniami oraz skonfrontowali swoją wiedzę z rówieśnikami ze szkół Gminy Brzozów. Dla nauczycieli konkurs był okazją do spotkania, wymiany doświadczeń, a także do dzielenia się pomysłami i planami. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się tego samego dnia. Warto nadmienić, że wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim stopniem przygotowania i wiedzy.

                  Najlepsze wyniki uzyskali:

      I miejsce: Tomasz Sabik (SP Stara Wieś, nauczyciel przygotowujący Justyna Giermańska)

      II miejsce: Gabriel Piotrowski (SP2 Humniska, nauczyciel przygotowujący Maria Lasek)

      III miejsce: Alan Wojtoń (SP Brzozów, nauczyciel przygotowujący Zygmunt Cesarz)

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki, a laureaci nagrody rzeczowe i dyplomy. Wręczenia nagród dokonał dyrektor Szkoły Podstawowej Nr1 w Brzozowie Pan Tomasz Żak.

      Organizatorzy konkursu wszystkim uczestnikom serdecznie gratulują wiedzy, laureatom sukcesu, a nauczycielom umiejętności zarażania zwoją pasją. Życzymy dalszych sukcesów!

      Wraz z reaktywacją konkursu matematycznego wznowiony został również wpisujący się tematycznie konkurs plastyczny „Sowa – mądra głowa”. Spośród 15 zgłoszonych prac nagrodzone zostały sowy wykonane przez następujących uczniów naszej szkoły:

      I miejsce: Aisha Kumar

      II miejsce: Maria Perhon

      III miejsce: Oskar Kamiński

       

      Wyróżnienie za swoje prace otrzymali: Kryspian Chara oraz Martyna Jaworska.

      Wręczenia nagród dokonał dyrektor szkoły Pan Tomasz Żak.

      Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pięknych oraz pomysłowych prac!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5
    36-200 Brzozów
    Poland
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 182704