• Światowy Dzień Makaronu

     • 29.10.2021 r. - Lucyna Kudła

      25 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Makaronu. Celem stworzenia tego typu zajęć było pokazanie, że makaron to potrawa znana i lubiana na całym świecie. Podczas zajęć poznawano „ciekawostki makaronowe”, jego wygląd, zastosowanie i sposób powstawania.
      Dzieci miały możliwość porównania kształtów i kolorów poprzez dotyk i wzrok.
      W ramach zabawy matematycznej tworzono kolorowe wieże, figury, przeliczano i segregowano makaron według podanej barwy. Nie zabrakło również zabaw makaronowych, które są świetnymi ćwiczeniami , uczą cierpliwości i precyzji ruchów, a przy tym dostarczają sporo radości.Najwięcej radości sprawiła praca plastyczna z użyciem makaronu spaghetti – jeż. Była też okazja zjeść makaron na obiad, który bardzo dzieciom smakował. To był naprawdę udany dzień!    

       

     • EUROWEEK 2021

     • 27.10.2021 r. - Zygmunt Cesarz

      Uczniowie klas ósmych oraz opiekunowie przebywający na tygodniowych warsztatach językowych EUROWEEK w Międzygórzu przesyłają serdeczne pozdrowienia dla Dyrekcji,Grona Pedagogicznego a także całej społeczności szkolnej.

     • Szkolne Koło Wolontariatu wznowiło swoją działalność!

     • 25.10.2021 r. - Joanna Rachwał - Szczuka

       

      Obecnie w ramach Tygodnia Misyjnego zbieramy:

      - makulaturę filatelistyczną (znaczki wycięte z listu, kartki pocztowej z 0,5 cm ramką)

      - środki czystości (mydła, szampony, proszki do prania, pasty do zębów, płyny do mycia naczyń itp.).

       

      Zachęcamy wszystkich wrażliwych na potrzeby innych do aktywnego włączenia się!

      Znaczki, środki czystości i higieny osobistej prosimy przynosić do dnia 29.10.2021r.

      Do sali nr 42.

      Z głębi serca wszystkim dziękujemy!

     • Szkolny Klub Sportowy

     • 25.10.2021 r. - Paweł Jurkiewicz

      Kolejny projekt, który realizowany jest w naszej szkole to pozalekcyjne zajęcia sportowe SKS, który skierowany jest do uczniów klas IV-VIII. Zajęcia zostały wznowione po wakacyjnej przerwie w dwóch grupach i potrwają do 15 grudnia 2021 roku.

      Program Szkolny Klub Sportowy to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywacje do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się  w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach.

      Zajęcia prowadzone w ramach Programu odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych. 

       

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 19.10.2021 r. - A.Śnieżek

       

       

      13.10.2021r. w naszej szkole odbyła się pierwsza, po długim okresie zdalnego nauczania, akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
      Uczniowie klas 7c i 7b wraz z Samorządem Szkolnym przygotowali program, aby wyrazić swój szacunek i wdzięczność wszystkim pracownikom oświaty. Całą społeczność szkolną – nauczycieli, uczniów oraz Radę Rodziców powitał dyrektor szkoły. Następnie przedstawiciele Samorządu Szkolnego skierowali słowa wdzięczności za trud wychowania i złożyli życzenia wszystkim pracownikom oświaty, zaś uczniowie klas 7 w krótkim scenkach zaprezentowali satyryczny obraz nauczyciela.
      Całość akademii uświetniły występy wokalne przedstawicieli klas 7 i 8. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły odczytał życzenia od burmistrza Brzozowa i wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom. Następnie przewodniczący Rady Rodziców skierował do wszystkich pracowników oświaty życzenia i złożył na ręce dyrekcji kwiaty.

     • Spotkanie z policjantem (KLASY IV i VIII)

     • 12.10.2021 r. - Adam Kaczmarski

      W dniu 08.10.2021 r. odbyło się spotkanie uczniów klas: 4-8 z Panem Krzysztofem Kwiecińskim Policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.
      Tematem przewodnim spotkania była odpowiedzialność prawna dzieci i młodzieży. Pan Policjant przedstawił i omówił wiele sytuacji dotyczących niebezpieczeństw czyhających na nieświadomych młodych ludzi.
      Uczniowie zadawali wiele pytań, na które otrzymali jasne, zrozumiałe i wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie było bardzo pouczające. Dzięki niemu uczniowie zostali uświadomieni o swojej odpowiedzialności.
      Panu Policjantowi dziękujemy za rzeczowe i sprawne przestawienie zagadnienia.

     • Spotkanie z ratownikami medycznymi

     • 12.11.2021 r. - Lucyna Kudła

      W dniu 08.10.2021 r. oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej odwiedzili ratownicy medyczni: p. Marcin Piechnik i p. Bartłomiej Toczek, pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Brzozowie. Panowie opowiedzieli na czym polega ich praca, tj. udzielanie świadczeń zdrowotnych w sytuacji nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia, utrwalili numery alarmowe, omówili wyposażenie apteczki oraz zaprezentowali masaż serca i sposoby usztywniania ręki i nogi.
      Po części teoretycznej nastąpiły ćwiczenia praktyczne: dzieci wykonywały masaż i po kilku próbach robiły to prawidłowo.Na zakończenie podziękowały ratownikom i wykonano pamiątkowe zdjęcie.

     • Spotkanie z policjantem (KLASY II i III)

     • 12.10.2021 r. - Małgorzata Zajdel

      W dniu 07.10.2021 odbyło się spotkanie dzieci klas II i III z funkcjonariuszami policji Komendy Powiatowej w Brzozowie.

      Jego celem było przybliżenie uczniom zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły oraz zagrożeń na jakie mogą być narażeni w trakcie korzystania z Internetu czy gier komputerowych zawierających sceny przemocy. Uczniowie dowiedzieli się również,  jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na ubraniu,  zwłaszcza po zmroku kiedy widoczność jest znacznie ograniczona.
      Spotkanie zakończyło się  licznymi pytaniami ze strony uczniów, na które funkcjonariusze cierpliwie odpowiadali.

       

     • Aktywny powrót do szkoły - Sport kluby

     • 11.10.2021 r. - Paweł Jurkiewicz

      W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie przystąpiła do programu WF z AWF Aktywny powrót do szkoły. Program objął uczniów klas trzecich. Zajęcia są prowadzone w wymiarze dwóch jednostek lekcyjnych tygodniowo. Ideą programu jest przygotowanie programu zajęć aktywizujących dzieci i młodzież szkolną oraz wdrożenie dodatkowych zajęć dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, które umożliwiają poprawę kondycji fizycznej po okresie hipokinezji, izolacji społecznej i przeciwdziałanie skutkom zdrowotnym COVID-19 w czasie epidemii SARS-CoV-2. Przeprowadzenie diagnozy wybranych aspektów stanu kondycji fizycznej i stanu zdrowia dzieci i młodzieży szkolnej, stanowiącej podstawę do przygotowania analizy i rekomendacji dla MEiN dla dalszych działań zmierzających do poprawy kondycji fizycznej uczniów.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5
    36-200 Brzozów
    Poland
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 182742