• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • 09.11.2021 r. - Lucyna Kudła

      5 listopada obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci
      z Bajek. Nasz oddział przedszkolny również zamienił się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.
      Czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Warto wybierać więc te bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia zorganizowano zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, m. in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.
      Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

     • Odpłatność za obiady 

     • 02.11.2021 r. 

       

       

      Odpłatność dla klas 0-VIII za miesiąc listopad wynosi 76 zł.

       

      W PRZYPADKU ZGŁOSZENIA ODPISU W MIESIĄCU POPRZEDNIM

      BARDZO PROSIMY O KONTAKT Z INTENDENTEM CELEM USTALENIA

      ODPŁATNOŚCI ZA BIEŻĄCY MIESIĄC.

       

      TEL. INTENDENT BUDYNEK A (UL. PARKOWA 5) -

      785 948 083

      TEL. INTENDENT BUDYNEK B (UL. TYSIĄCLECIA 29) -

      695 963 117

     • Światowy Dzień Makaronu

     • 29.10.2021 r. - Lucyna Kudła

      25 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Makaronu. Celem stworzenia tego typu zajęć było pokazanie, że makaron to potrawa znana i lubiana na całym świecie. Podczas zajęć poznawano „ciekawostki makaronowe”, jego wygląd, zastosowanie i sposób powstawania.
      Dzieci miały możliwość porównania kształtów i kolorów poprzez dotyk i wzrok.
      W ramach zabawy matematycznej tworzono kolorowe wieże, figury, przeliczano i segregowano makaron według podanej barwy. Nie zabrakło również zabaw makaronowych, które są świetnymi ćwiczeniami , uczą cierpliwości i precyzji ruchów, a przy tym dostarczają sporo radości.Najwięcej radości sprawiła praca plastyczna z użyciem makaronu spaghetti – jeż. Była też okazja zjeść makaron na obiad, który bardzo dzieciom smakował. To był naprawdę udany dzień!    

       

     • EUROWEEK 2021

     • 27.10.2021 r. - Zygmunt Cesarz

      Uczniowie klas ósmych oraz opiekunowie przebywający na tygodniowych warsztatach językowych EUROWEEK w Międzygórzu przesyłają serdeczne pozdrowienia dla Dyrekcji,Grona Pedagogicznego a także całej społeczności szkolnej.

     • Szkolne Koło Wolontariatu wznowiło swoją działalność!

     • 25.10.2021 r. - Joanna Rachwał - Szczuka

       

      Obecnie w ramach Tygodnia Misyjnego zbieramy:

      - makulaturę filatelistyczną (znaczki wycięte z listu, kartki pocztowej z 0,5 cm ramką)

      - środki czystości (mydła, szampony, proszki do prania, pasty do zębów, płyny do mycia naczyń itp.).

       

      Zachęcamy wszystkich wrażliwych na potrzeby innych do aktywnego włączenia się!

      Znaczki, środki czystości i higieny osobistej prosimy przynosić do dnia 29.10.2021r.

      Do sali nr 42.

      Z głębi serca wszystkim dziękujemy!

     • Szkolny Klub Sportowy

     • 25.10.2021 r. - Paweł Jurkiewicz

      Kolejny projekt, który realizowany jest w naszej szkole to pozalekcyjne zajęcia sportowe SKS, który skierowany jest do uczniów klas IV-VIII. Zajęcia zostały wznowione po wakacyjnej przerwie w dwóch grupach i potrwają do 15 grudnia 2021 roku.

      Program Szkolny Klub Sportowy to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywacje do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się  w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach.

      Zajęcia prowadzone w ramach Programu odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych. 

       

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 19.10.2021 r. - A.Śnieżek

       

       

      13.10.2021r. w naszej szkole odbyła się pierwsza, po długim okresie zdalnego nauczania, akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
      Uczniowie klas 7c i 7b wraz z Samorządem Szkolnym przygotowali program, aby wyrazić swój szacunek i wdzięczność wszystkim pracownikom oświaty. Całą społeczność szkolną – nauczycieli, uczniów oraz Radę Rodziców powitał dyrektor szkoły. Następnie przedstawiciele Samorządu Szkolnego skierowali słowa wdzięczności za trud wychowania i złożyli życzenia wszystkim pracownikom oświaty, zaś uczniowie klas 7 w krótkim scenkach zaprezentowali satyryczny obraz nauczyciela.
      Całość akademii uświetniły występy wokalne przedstawicieli klas 7 i 8. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły odczytał życzenia od burmistrza Brzozowa i wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom. Następnie przewodniczący Rady Rodziców skierował do wszystkich pracowników oświaty życzenia i złożył na ręce dyrekcji kwiaty.

     • Spotkanie z policjantem (KLASY IV i VIII)

     • 12.10.2021 r. - Adam Kaczmarski

      W dniu 08.10.2021 r. odbyło się spotkanie uczniów klas: 4-8 z Panem Krzysztofem Kwiecińskim Policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.
      Tematem przewodnim spotkania była odpowiedzialność prawna dzieci i młodzieży. Pan Policjant przedstawił i omówił wiele sytuacji dotyczących niebezpieczeństw czyhających na nieświadomych młodych ludzi.
      Uczniowie zadawali wiele pytań, na które otrzymali jasne, zrozumiałe i wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie było bardzo pouczające. Dzięki niemu uczniowie zostali uświadomieni o swojej odpowiedzialności.
      Panu Policjantowi dziękujemy za rzeczowe i sprawne przestawienie zagadnienia.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • sp@spbrzozow.pl
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5 36-200 Brzozów
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 22482