• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023

     • 22.06.2023 r.

       Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się dnia 23 czerwca 2023 r.

      Klasy 1-3:

      - godz. 8.00 spotkanie w sali gimnastycznej w budynku przy ul. Tysiąclecia

      - uczniowie wraz z Rodzicami i Wychowawcami spotykają się z Dyrektorem Szkoły,

      - godz. 8.15 - spotkanie w salach lekcyjnych z Wychowawcami,

      - godz. 9.20- uczniowie wraz z Rodzicami udają się do Kościoła na Mszę św. o godz. 9.30.

       

      Klasy 4-8:

      -godz. 8.00-spotkanie z Wychowawcami w salach lekcyjnych;

      -godz.8.40- spotkanie z Dyrektorem w sali gimnastycznej;

      - godz.9.30 - Msza św. - uczniowie z wychowawcami udają się do Kościoła

       

     • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „MISTRZ ORTOGRAFII” DLA KLAS VI I VII

     • Uczniowie klas VI i VII  wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w dwóch etapach. Na lekcji języka polskiego napisali dyktando konkursowe. Do etapu drugiego zakwalifikowało się z klas VI – 10 osób a z klas VII -  13 osób. Uczniowie mogli sprawdzić znajomość wszystkich zasad ortograficznych i umiejętność ich stosowania. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      KLASY VI:

      I miejsce Katarzyna Dudek kl. VI d

      II miejsce Hanna Hałka kl. VI b

      III miejsce Maria Wokurka kl. VI a

       

      KLASY VII:

      I miejsce Urszula Stach kl. VII b

      II miejsce Zuzanna Wasylewicz kl. VII b

      III miejsce Klaudia Bocoń kl. VII a

       

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!!!

     • Warsztaty językowe

     • 21.06.2023 r. Natalia Wolanin 

      1 czerwca uczniowie klasa 4a i 4c mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach językowych ‘Mystery Room’ prowadzonych przez Panią Agatę Skarbek. Zajęcia te odbyły się w ramach współpracy naszej szkoły ze szkołą językową Early Stage. W ramach zajęć uczniowie ćwiczyli swoją kreatywność oraz zdobyli cenne umiejętności językowe, angażując się w zabawę i aktywności związane z ich zainteresowaniami.

     • Konkurs „W krainie baśni”

     • 20.06.2023 r.   Ewa Bąk 

      15. 06. 2023r.  w naszej szkole odbył się  konkurs czytelniczy „W krainie  baśni”, celem którego było rozbudzanie wśród uczniów motywacji czytania i rozwijania umiejętności odbioru dzieła literackiego, propagowanie twórczości baśniopisarzy europejskich

       

      W konkursie wzięły udział 5 - osobowe drużyny reprezentujące klasy czwarte. Czwartoklasiści w formie pracy indywidualnej i grupowej prezentowali swoją wiedzę na temat baśni H. Ch. Andersena, braci Grimm, Ch. Perrault.

      Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: konkurs pytań, rekwizyty, krzyżówka, strój - „Postać z baśni”, reklama baśni, cytaty, puzzle, praca plastyczna - „W krainie baśni”.        

      Wszystkie drużyny wykazały się znajomością baśniowych utworów,  zaangażowaniem                  i umiejętnością pracy w zespole.

      Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

      I miejsce klasa IV b

      II miejsce klasa IV a

      III miejsce klasa  IV c

      Za udział w konkursie czytelniczym uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

      Miłym akcentem porzedzającym czytelnicze rywalizacje czwartoklasistów było przedstawienie pt. "Książe naprawdę szuka żony" w wykonaniu uczniów klasy 6b działających w kole teatralnym. 

       

     • Powiatowe zawody w trójboju lekkoatletycznym

     • 20.06.2023 r. Maciej Bednarczyk 

      W dniu 5 czerwca 2023 na stadionie MOSiR Brzozów odbyły się powiatowe zawody w trójboju lekkoatletycznym chłopców i dziewcząt rocznika 2012 i młodsi . Do rywalizacja przystąpiło w kategorii dziewcząt 16  szkół natomiast w kategorii chłopców 15 z terenu powiatu brzozowskiego. Po przeprowadzeniu konkurencji ,którymi były, rzut piłeczka palantową ,bieg na 60 m oraz skok w dal i przeliczeniu na punkty 1 miejsce zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt zajęła nasza szkoła uzyskują awans do zawodów wojewódzkich.

      Należy również nadmienić że  4,55 m w dal skoczył Kuba Piegdoń ,natomiast Lila Zakielarz uzyskała indywidualnie   150 pkt na 397 zdobytych przez drużynę.

      14 czerwca w zawodach wojewódzkich w Kolbuszowej w trójboju lekkoatletycznym  nasza szkoła w kategorii chłopców zajęła 17 miejsce na 25 szkół ,natomiast dziewczyny 24. Idywidualnie Kuba  Piegdoń uzyskał 107 pkt zajmując wysokie 12 miejsce.Zawody były rozgrywane w trudnych warunkach pogodowych przy padającym deszczu. Gratulujemy uzyskanych wyników i godne reprezentowanie szkoły przez naszych uczniów.

      Szkołę reprezentowali następujący uczniowie ; w kategorii dziewcząt;Kucharska Olga,Myćka Hanna,Nogaj Wiktoria,Sikorska Estera,Zakielarz Lilianna.

      Opiekun;Pani Bieleń Ewa

      Natomiast w kategorii chłopców szkołę reprezentowali ;Nowak Ksawery,Kuba Piegdoń ,Gazdowicz Adam,Hocyk Adrian,Bujacz Jan,Michał Prodziewicz

      Opiekun ;Maciej Bednarczyk

     • ,, Sokole oko”

     • 19.06.2023 r. Adam Kaczmarski 

      W dniu 12.06.2023r. uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły wzięli udział w Jubileuszowym              X Turnieju Strzelectwa Sportowego ,, Sokole oko”.

      Zawody odbyły się na strzelnicy LOK w Brzozowie w kat. karabin sportowy (kbks)- 25m. Rywalizacja była na wysokim poziomie. Pierwsze miejsce i tytuł ,,Sokole oko” zdobyła uczennica kl.8c Zuzanna Drożdżal osiągając świetny wynik 95 pkt. na 100 możliwych.

      Drugim był Bartosz Niemiec kl.8d- 93pkt. Trzecią lokatę zajął Mateusz Bednarczyk kl.7c-89 pkt. Tuż za podium znalazła się Oliwia Lenart kl.8c z wynikiem 87 pkt. Organizatorem Turnieju było Brzozowskie Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół” przy współpracy i pomocy Klubu Strzeleckiego ,,Sokół” Jedlicze LOK oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR Brzozów. Sędziowali i prowadzili Turniej: Edward Świątek -KS ,,Sokół” Jedlicze LOK, Piotr Jatczyszyn- UKS MOSiR Brzozów i Adam Kaczmarski BTG ,,Sokół” w Brzozowie.

      Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych
      w przeprowadzenie zawodów.

                                                                                                               Adam Kaczmarski

      Fot. Adam Kaczmarski

             Piotr Jatczyszyn

     • Spotkanie autorskie

     • 16.6.2023 r. Renata Żak 

          Uczniowie klasy III a w dniu 14.06 mieli wielką przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Panią Małgorzatą Liput. Jest ona  poetką, malarką, autorką tekstów piosenek i bajek dla dzieci. Mieszka w Krościenku Wyżnym.  Pani Małgorzata zaprezentowała nam tomik poezji dla dzieci pt. „Leśny chór”, w którym znalazły się wiersze poświęcone ptakom, okraszone humorem.

               Na koniec uczniowie wręczyli poetce podziękowanie za spotkanie. Pani Małgorzata przekazała swój tomik poezji do biblioteki szkolnej.

       

       

     • KONKURS NA LOGO SZKOŁY ROZSTRZYGNIĘTY

     • 14.06.2023 r. Jolanta Potoczna 

      Serdecznie dziękujemy uczniom za udział i zaangażowanie przy wykonywaniu
      prac konkursowych.

      Wśród licznych zgłoszeń wyłoniono najlepsze prace.

      I miejsce – Maciej Sowiński i Gracjan Sieniawski egzekwo Wiktor Korfanty

      II miejsce – Milena Owsiana egzekwo Amalia Pliś

      III miejsce – Milena Dereń i Nikola Dereń           

       

     • XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

     • 14.06.2023 r. Renata Żak 

      7.06 w ramach obchodów XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyło się spotkanie klas 1a i 1c z pracownikami Biblioteki Pedagogicznej w Brzozowie. W nawiązaniu do hasła „Książka jest jak ogród”, panie czytały wiersze polskich autorów. Dzieci wysłuchały wierszy poetów klasyki dziecięcej m.in. Aleksandra Fredry, Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zaprezentowane zostały również utwory autorów współczesnych: Urszuli Kozłowskiej i Danuty Wawiłow.

               Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu, na którym nie zabrakło także rozmów na temat czytanych przez nie książek.

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5 36-200 Brzozów Poland
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 125863