• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

     • 07.12.2022 r. Joanna Szczuka-Rachwał

      Na to dane mi są oczy
      bym zauważył innych,
      uszy, bym ich słyszał,
      nogi, bym do nich spieszył,
      ręce, bym ich podtrzymywał,
      serce, bym ich kochał.  (Phil Bosmans)

       

      5 grudnia Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu uczcili Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, przygotowując pod opieką pani Elżbiety Graboń oraz opiekuna koła krótkie przedstawienie pod tytułem „Co to znaczy pomagać”, ukazujące wartość niesienia pomocy innym. 

      W spotkaniu wziął udział Dyrektor Szkoły, który w swoim wystąpieniu nie tylko zachęcał uczniów do tego, by ich serca zawsze były otwarte na czynienie dobra,  lecz  także, by pamiętali o swoich dziadkach, krewnych, sąsiadach, bo i oni, choć są blisko, często potrzebują  pomocy i wsparcia.

      Ten wyjątkowy dzień uświetniły swoją obecnością również dwie niezwykłe osoby, które poświęciły się pracy na rzecz innych - pani Bożena Bieńczak oraz pani Dorota Prokopska-Oleniacz, próbując przekonać młodych ludzi do tego, że dobroć jest czymś prostym-wystarczy być do dyspozycji drugiego człowieka. 

      Dekorację przygotowała pani Małgorzata Zajdel, a zdjęcia wykonał pan Stanisław Hawrot, ze swoim „ wspaniałym pomocnikiem”, za co serdecznie dziękujemy!

     • Wizyta Świętego Mikołaja!!!

     • 07.12.2022 

      „Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,
      a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
      Niosą w wielkich koszach:
      słodziutkie pierniki, ciastka i cukierki,
      lalki, żołnierzyki.
      Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
      idą i szukają samych grzecznych dzieci”.

                      Dnia 6 grudnia 2022 r. od samego rana panowała gorąca atmosfera. Jak co roku do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów i słodkości. Odwiedził zarówno tych najmłodszych, jak i uczniów starszych klas. Nie zapomniał również o nauczycielach oraz pracownikach administracji i obsługi. Wszyscy witali Go z takim samym entuzjazmem i uśmiechem na twarzy. Czas bardzo szybko minął. Po spotkaniu pozostały wspomnienia, emocje, upominki i zdjęcia oraz nadzieja, że Święty w następnym roku znów nas odwiedzi.

                  Dziękujemy Mikołajowi za przybycie do naszej szkoły. W tym roku miał naprawdę bardzo dużo pracy. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców za pomoc w spełnianiu marzeń oraz pyszne słodkości. Należy wspomnieć o ogromnej pracy, jaką w tym dniu wykonali uczniowie w składzie: Martyna Zarych, Olivia Evoiu, Emilia Sobota, Oliwia Lenart, Jan Piegdoń, Kacper Telesz, Gracjan Sieniawski, Mateusz Gaworecki i Adam Winiarski. To oni pomagali w dźwiganiu worków pełnych prezentów i dbali, by nikt nie został w tym dniu pominięty.

                  Do zobaczenia za rok !

       

       

      Pozostałe zdjęcia w linku poniżej :

     • „Jesteśmy Polską”

     • 05.12.2022 r. Nina Florczak -Mendyka 

      Klub Ortografiiti zaangażował się w Ogólnopolską Akcję „Jesteśmy Polską”. Uczniowie mieli wysłać do szkół z całej Polski kartkę pocztową przedstawiającą swoją miejscowość. Akcja została zorganizowana z okazji Święta Niepodległości, a głównym jej celem było uświadomienie uczniom, że wszyscy tworzymy Polskę, niezależnie od tego, w której części kraju mieszkamy.

      Do naszej szkoły zostały nadesłane pocztówki z różnych zakątków Polski. Klubowicze wysłali kartki pocztowe przedstawiające naszą małą ojczyznę – Brzozów, by i on znalazł się na mapach w niejednej szkole.

      Każda otrzymana przez nas pocztówka znalazła swoje miejsce na mapie Polski, nad którą Klubowicze pracowali podczas zajęć dodatkowych. Dzięki tej akcji uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o regionach Polski, województwach, poćwiczyli ortografię. Mogli dokładniej poznać historię miast z nadesłanych pocztówek, ich położenie,  zabytki.  

      Udział w akcji uświadomił uczniom, że wszyscy tworzymy Polskę, a każde miejsce w naszym kraju jest warte uwagi, skrywa piękne relikty przeszłości, wiąże się z naszą historią. 

       

       

      Nina Florczak – Mendyka

      Animator Ortograffiti

     • Siatkarskie emocje

     • 05.12.2022 r Samorząd Uczniowski 

      W dniu 1 grudnia 2022 roku grupa 40 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w bardzo emocjonującym sportowym wydarzeniu, którym był mecz siatkarzy Asseco Resovia z PSG Stalą Nysa. Wyjazd do Rzeszowa na mecz otwierający 13. kolejkę Plus Ligi  zorganizował Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Pawłem Jurkiewiczem.

                  Rywalizacja, którą mieliśmy przyjemność oglądać była bardzo emocjonująca i przyniosła pewne zwycięstwo gospodarzom, czyli Asseco Resovii, którzy wygrali wynikiem 3:0 ze zawodnikami z Nysy.  Wszystkim uczestnikom tego sportowego spektaklu udzieliły się emocje i atmosfera tego wydarzenia. Kibicowaliśmy rzeszowianom i bardzo ucieszyliśmy się z ich zwycięstwa.

                  Po meczu mieliśmy również okazję zrobić sobie wspólne zdjęcia z zawodnikami oraz zdobyć autografy, które będą wspaniałą pamiątką z tego wyjazdu.

                  Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w meczu, w tym szczególnie opiekunom, którzy pojechali z nami. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze wspólne kibicowanie.

       

       

     • Szachiści Mistrzami Województwa

     • 02.12.2022 r. Paweł Jurkiewicz 

         W dniu 30 listopada nr w Mielcu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach Drużynowych w ramach Igrzysk Dzieci. Nasza drużyna wystąpiła w składzie Dawid Futyma, Franciszek Drożdżal, Paweł Styczkiewicz, Milena Owsiana. Zawody rozgrywano systemem kołowym na dystansie 11 rund. Szachiści z naszej szkoły zdobyli złoty medal gromadząc 21 punktów, jednocześnie awansowali do Mistrzostw Polski. Zawodnicy oprócz zwycięstwa drużynowego wygrali też klasyfikacje indywidualne: Milena i Dawid I miejsce odpowiednio na czwartej i pierwszej szachownicy natomiast Paweł zajął drugie miejsce na trzeciej szachownicy.

      Gratulacje dla uczniów i życzymy dalszych sukcesów :)


       

     • Odpłatność za obiady

     • 30.11.2022 r. 

      Odpłatność dla klas "0" i I- VIII za miesiąc grudzień wynosi 96 zł. 

       

      W PRZYPADKU ZGŁOSZENIA ODPISU W MIESIĄCU POPRZEDNIM

      BARDZO PROSIMY O KONTAKT Z INTENDENTEM CELEM USTALENIA

      ODPŁATNOŚCI ZA BIEŻĄCY MIESIĄC.

       

      TEL. INTENDENT BUDYNEK A (UL. PARKOWA 5) -

      785 948 083

      TEL. INTENDENT BUDYNEK B (UL. TYSIĄCLECIA 29) -

      695 963 117

     • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

     • 30.11.2022 r. 

      Drodzy Uczniowie

      Po raz kolejny serdecznie zapraszamy Was do udziału w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. W tym roku szkolnym odbędzie się  on 16 marca 2023 r. tradycyjnie o godz. 9:00.

       

      Prawo uczestnictwa ma każdy zgłoszony uczeń od klasy 2 do 8. Opłata za udział w konkursie w tym roku wynosi 14 zł od uczestnika. 

      Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie Kangur Matematyczny (kangur-mat.pl)

       

      Aby zgłosić się do konkursu należy wypełnić "zgodę na udział w konkursie i klauzulę RODO" .

       

      Wypełnione i podpisane dokumenty oraz 14 zł można składać

      - w budynku A u pana Zygmunta Cesarza

      - w budynku B u swoich wychowawców.

       

      W razie pytań informacji udziela pan Zygmunt Cesarz.

       

      Termin zgłoszeń 13.01.2023

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • sp@spbrzozow.pl
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5 36-200 Brzozów Poland
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 68557