• Maria Krzysztyńska wyróżniona w konkursie literackim

     • 29.06.2022 , Zofia Dąbrowska 

      Maria Krzysztyńska wyróżniona w konkursie literackim Wojewody Świętokrzyskiego           i redakcji Polskiego Radia Kielce

       

                  15 czerwca 2022 roku w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbyła się gala finałowa konkursu "Tak widzę świat, tak go czuję. Suplement - drugi front". Uczennica klasy 8b naszej szkoły Maria Krzysztyńska jest jedną z dziesięciu wyróżnionych w kategorii dzieci i młodzieży. Jury doceniło jej  nietuzinkowe powiadanie pt. "Fotografia". Zwycięzcą został Tomasz Bar , który otrzymał symboliczne "Złote Pióro" oraz nagrodę główną wynoszącą 5 tysięcy złotych. Organizatorami konkursu byli: Wojewoda Świętokrzyski i redakcja Polskiego Radia Kielce. Jest to już jego trzecia edycja, która swoją tematyką nawiązywała do pandemii SARS-CoV-2 oraz trwającego konfliktu zbrojnego na terenie Ukrainy.

               Marysia to literacki talent i zapewne jeszcze o niej usłyszymy. Od dzieciństwa zafascynowana muzyką oraz literaturą. Lubi pisać utwory poetyckie i prozatorskie, w które chętnie wplata wiedzę biologiczną będącą jej kolejnym zainteresowaniem. Od 6 roku życia gra w szachy i szachowe motywy również wykorzystuje w swoich pracach. Jej inspiracją do pisania nowych utworów literackich jest muzyka – szczególnie ta fortepianowa i skrzypcowa.

       

                                                                                                                                                                                                                                                              Zofia Dąbrowska


       

     • Wyniki Egzaminu ósmoklasisty

     • 28.06.2022

      Dnia 1.07.2022 r. ogłoszenie wyników na platformie elektronicznej.

      08.07.2022 r. wyłącznie osobisty odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu w sekretariacie szkoły od godz. 8:00 do 15.00.

     • „Dzieci rodzą się ze skrzydłami Nauczyciele pomagają im je rozwinąć…

     • 27.06.2022 Lucyna Kudła

       

      Dnia 23 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Dzieci świętowały również Dzień Rodziny. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice
      i Pan Dyrektor Tomasz Żak. Program artystyczny przygotowały: p. Lucyna Kudła, p. Jolanta Krzysik i p. Beata Olejko. Rozpoczął się on od poloneza i był bogaty w piosenki, wiersze i ciekawe układy taneczne. Pokazało to, że przedszkolaki są już gotowe, by pójść do pierwszej klasy.

      Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz oddziału i udzielali się bezinteresownie. Rodzice, w podziękowaniu i z okazji Dnia Rodziny otrzymali dyplomy: SUPER MAMA i SUPER TATA.

      Po występach dzieci otrzymały dyplomy ukończenia „zerówki”, które wręczał im P. Dyrektor oraz upominki – niespodzianki od pań przygotowujących program.

      Absolwenci naszego oddziału przedszkolnego opuścili nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej.

      Życzę im i ich rodzicom, by nadchodzące wakacje były spokojne, bezpieczne
      i pełne niezapomnianych wrażeń, a dzieciom ponadto samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

      „Dziś z przedszkolem się żegnamy

      I wciąż o nim wspominamy

      Jak tu było nam wspaniale

      I nie chcemy wyjść stąd wcale”.

     • Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice!

     • 24.06.2022 r. - Dyrektor SP Nr 1 w Brzozowie Tomasz Żak

      DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI RODZICE,  NAUCZYCIELE I PRACOWNICY

      Nadchodzą upragnione i zasłużone wakacje, w tym wyjątkowym roku – roku doświadczeń  ze szkolnych korytarzy i zajęć w formie zdalnego nauczania. Uczyliśmy się wszyscy  nowych technologii, nowych relacji. Jestem z Was bardzo dumny, że potrafiliście podjąć wyzwanie oraz  z pomocą rodziców, kolegów, nauczycieli  dążyć do celu.

      DRODZY ÓSMOKLASIŚCI! Wierzę, że wynik osiągnięty na pierwszym życiowym egzaminie przyniesie Wam satysfakcję, a równocześnie pozwoli wybrać szkołę marzeń, iż będziecie dążyć do  realizacji życiowych postanowień w kolejnych etapach dorastania. 

      Dziękuję Wam DRODZY RODZICE, że wspieraliście uczniów w codziennym trudzie, że my – nauczyciele i wychowawcy – mogliśmy na Was liczyć.

      SZANOWNI NAUCZYCIELE – dzięki Waszemu zaangażowaniu i determinacji nauka w szkole przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Przez wiele tygodni z entuzjazmem i poświęceniem wykonywaliście Państwo swoje obowiązki, służąc uczniom pomocą  o każdej porze dnia.

           Życzę wszystkim bezpiecznych i spokojnych wakacji. Korzystajcie z własnej mądrości, którą posiadacie. Niech wszystkie podróże i przygody kończą się szczęśliwymi powrotami do rodzinnych domów. Liczę, iż we wrześniu spotkamy się w murach tej szkoły.

       

                                                                                                    Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1

                                                                                                                               w Brzozowie

                                                                                                                                Tomasz Żak    

       

     • „Koniec staje się początkiem nowej drogi”

     • 24.06.2022 

      „Koniec staje się początkiem nowej drogi”

       

      14 czerwca 2022r. uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie uroczyście pożegnali się z nauczycielami i wychowawcami.

      Mury szkolne w tym dniu zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: ks. Prałat Franciszek Goch, p. Mariola Pilszak, wieloletnia dyrektor tej placówki i Przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Sportu, Turystyki i Wypoczynku Gminy Brzozów oraz p. Robert Gibała, Przewodniczący Rady Rodziców.

      Uroczystość otworzył Dyrektor Szkoły p. Tomasz Żak. Wręczył dyplomy, wyróżnienia oraz pogratulował zdobywcom najwyższych laurów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

      Część artystyczna była wyrazem wdzięczności dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, a także rodziców, którzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w tej uroczystości. Występ uczniów obrazował scenki z życia codziennego szkoły, trudy, porażki i sukcesy. Nie zabrakło też utworów poetyckich i występów solistów. Najwięcej entuzjazmu wśród zaproszonych gości wywołał polonez, którym uczniowie rozpoczęli nieoficjalną część Balu Absolwentów. Tego niezwykle efektownego tańca nauczyli się pod okiem p. Jolanty Obary – nauczyciela wychowania fizycznego. Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami.

      Z uwagi na dużą liczbę ósmoklasistów i planowany rozmach wydarzenia, w przygotowanie zaangażowało się wiele osób. Szczególny udział mieli wychowawcy klas ósmych: p. Grażyna Domaradzka – 8a, p. Natalia Wolanin – 8b, p. Zygmunt Cesarz – 8c, p. Marta Wasylewicz – 8d, p. Kinga Zajdel – 8e, p. Jolanta Potoczna – 8f. Nad programem artystycznym wraz z uczniami pracowały polonistki: p. Anna Śnieżek i p. Aneta Dąbrowska. Pomysłodawcą i wykonawcą dekoracji była p. Lucyna Dobrowolska – nauczyciel plastyki. Nad sprzętem nagłaśniającym czuwał p. Adam Kopczyk – nauczyciel geografii.

      Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy na ręce Rodziców tegorocznych Absolwentów za wydatną pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości. Dziękujemy także p. Magdalenie Chaleckiej za udostępnienie zdjęć, które uwieczniły te szczególnie miłe chwile w życiu naszej szkoły.

      Dyrekcja i Wychowawcy klas ósmych

     • Zakończenie roku szkolnego

     • 23.06.2022 r. 

      Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

      odbędzie się dnia 24 czerwca 2022 r.

       

      Klasy 1-3:

      - godz. 8.00 spotkanie w sali gimnastycznej w budynku przy ul. Tysiąclecia - uczniowie wraz z Rodzicami i Wychowawcami spotykają się z Dyrektorem Szkoły,

      - godz. 8.15 - spotkanie w salach lekcyjnych z Wychowawcami,

      - godz. 9.20- uczniowie wraz z Rodzicami udają się do Kościoła na Mszę św. o godz. 9.30.

       

      Klasy 4-8:

      -godz. 8.00-spotkanie z Wychowawcami w salach lekcyjnych;

      -godz.8.45- spotkanie z Dyrektorem w sali gimnastycznej;

      - godz.9.30 - Msza św.

      - uczniowie z wychowawcami udają się do Kościoła

     • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Champion

     • 21.06.2022 Beata Gładysz 

      Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Champion

       

      W maju i czerwcu br. odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Champion, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 2-8. Ogółem wzięło w nim udział 147 osób. Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego. Pytania konkursowe sprawdzały znajomość słownictwa, gramatyki, komunikacji językowej oraz czytania ze zrozumieniem. Poziom uczestników był bardzo wyrównany.  Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Wyniki końcowe w klasach 4-8 prezentują się następująco:

      KLASY 4

      I miejsce: Dominik Folta

         Bianca Ślusarz

         Wojciech Popławski

      II miejsce: Maja Gierlach

          Zofia Kołodziej

          Paweł Styczkiewicz

      III miejsce: Antonina Stemulak

      KLASY 5

      I miejsce: Alan Wojtoń

      II miejsce: Hanna Hałka

      III miejsce: Miłosz Kiczorowski

      KLASY 6

      I miejsce: Kacper Nowak

      II miejsce: Urszula Stach

      III miejsce: Maciej Fedyń

      KLASY 7

      I miejsce: Emilia Krzywicka

                      Zofia Karaś

      II miejsce: Oliwia Bieda

           Maciej Sowiński

      III miejsce: Miłosz Nowak

      KLASY 8

      I miejsce: Olivia Ślusarz

      II miejsce: Maria Krzysztyńska

                       Amelia Stemulak

      III miejsce: Franciszek Kędra

       

       

       

       

     • Wycieczka oddziału przedszkolnego

     • 21.06.2022 r.  Lucyna Kudła ​​​​​​

      Dnia 14 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wyjechały na wycieczkę autokarową – odwiedziliśmy Willę Jezuicką. Jest to miejsce spokojne i bezpieczne. Ogromne przeżycia towarzyszyły przedszkolakom już od momentu zajęcia miejsc w autobusie, gdyż tylko nieliczni nim wcześniej jechali. Po przybyciu na miejsce dzieci miały możliwość zabawy na placu zabaw i na boisku. Na zakończenie było ognisko. Wszyscy byli zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Wycieczka była okazją do integracji grupy, nauką bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w środkach komunikacji oraz bezpiecznego i mądrego poruszania się po lasach.

     • Wyniki Konkursu z Języka Angielskiego

     • Natalia Wolanin

      13 czerwca br. 23 uczniów klas drugich wzięło udział w Szkolnym

      Konkursie Języka Angielskiego „CHAMPION”.

      Zwycięzcami Konkursu zostali :

      I miejsce : Lena Dziadura –Czub kl. 2c

      II miejsce :  Mateusz Suwała kl. 2c

      III miejsce : Julia Pilawska kl. 2b

      Wyróżnienie :   Jeremi Kolanko-Kossowski kl. 2b

                                Sebastian Tomkiewicz kl. 2b

       

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !

                                                                                                                                                                                                                                                              Natalia Wolanin

       

     • Pięć medali dla naszych szachistów

     • 15.06.2022 Paweł Jurkiewicz 

      Pięć medali dla naszych szachistów na Indywidualnych Szkolnych Mistrzostwach Województwa.

      W dniu 6 czerwca 2022 na hali sportowej w Przeworsku rozegrano turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego. Naszą Szkołę reprezentowało 9 szachistów. Uczniowie dzielnie walczyli zdobywając medale i zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach. Złoto wywalczyły Gabriela Dziadosz w kategorii klas pierwszych, Maja Mazurek w kategorii klas ósmych, Srebrne medale wywalczyły Karolina Dziadosz w kategorii klas trzecich, Milena Owsiana wśród uczennic klas piątych oraz Maria Krzysztyńska w kategorii klas ósmych.
      Dobre wyniki uzyskali:
      4 miejsce Franciszek Drożdżal kategoria klas 4,
      5 miejsce Szymon Opaliński kategoria klas 1,
      5 miejsce Klaudia Futyma w kategoria klas 8,
      8 miejsce Szymon Florek w kategoria klas 2.

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie
   • 134341937 (budynek A)
   • ul. Parkowa 5 36-200 Brzozów Poland
   • tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29 (budynek B)
 • Liczba wizyt

  liczba odwiedzin: 162490