Brąz dla szachistów

12/9/2019

 

Młodzi szachiści naszej szkoły stanęli na podium podczas szkolnych zawodów rangi wojewódzkiej. Tym razem reprezentanci naszej szkoły wywalczyli trzecie miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych, który z udziałem 12 najlepszych szkolnych drużyn województwa podkarpackiego odbył się 26 listopada br. w Brzozowie. W turnieju wzięły udział: SP Górno, SP Nr 3 Tarnobrzeg, SP Nr 4 Tarnobrzeg, SP Rogi, SP Nr 14 Przemyśl, SP Bóbrka, SP Pilzno, SP Nr 1 Żołynia, SP Nr 15 Krosno, SP Nr 11 Dębica oraz SP S. Niepokalanek Jarosław.

 

Zawody otworzyli  Dorota Lib– Kierownik Działu Sportu Podkarpackiego Wojewódzkiego SZS w Rzeszowie oraz Tomasz Żak – Dyrektor SP Nr 1 w Brzozowie. Po odprawie sędziowskiej i powitaniu uczestników startujący rozpoczęli pierwszą z jedenastu zaplanowanych rund. Już pierwsze pojedynki pokazały, że w walce o tytuł będą się liczyć 3 ekipy: Pilzno, Brzozów i Żołynia. Najbardziej wyrównanym składem dysponowali ci pierwsi i po prawie pięciogodzinnych zmaganiach zdobyli tytuł mistrzowski. Drużyna z Pilzna grając w składzie Michał Bartuzi, Jakub Krawiec, Patryk Guziec i Gabriela Szewczyk była tego dnia niepokonana. W całym turnieju wygrała 9 rund i tylko dwukrotnie remisując zgromadziła 20 punktów meczowych. Drugie miejsce zajęła ekipa z Żołyni uzyskując 19 pkt., a trzecie gospodarze (18 pkt.) grający w składzie: Maja Mazurek, Maria Krzysztyńska, Jan Jagodziński oraz Klaudia Futyma.

 

Po zawodach nastąpiła ceremonia zakończenia zawodów, podczas której uhonorowano najlepsze drużyny. Wszystkie startujące ekipy otrzymały dyplomy, a trzy najlepsze dodatkowo puchary i medale. Ponadto najlepsi zawodnicy na poszczególnych szachownicach odebrali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie. W ten sposób uhonorowano Izabelę Tokarz – I szachownica i Gabrielę Tokarz – IV szachownica (obydwie SP Nr 1 Żołynia), Jakuba Krawca – II szachownica (SP Pilzno) i Karola Rzeszuto – III szachownica (SP Nr 11 Dębica). Zawody sędziowali Kazimierz Kozubal i Wojciech Kozubal.

Please reload

Ostatnio dodane

27/05/2020

19/05/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now