Ogólnopolska akcja Szkoła Pamięta

 

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”

                                                                      Wisława Szymborska

 

Ogólnopolska akcja „Szkoła pamięta” zainspirowała naszych uczniów do aktywnego udziału
w  tym wspaniałym przedsięwzięciu.

 

25 października 2019 roku młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu uporządkowała groby poległych żołnierzy, osób zasłużonych naszemu miastu oraz tych, o których nikt  już nie pamięta. W modlitewnym wspomnieniu i zadumie zapaliła na nich znicze będące wyrazem pamięci o tych,  którzy odeszli.

 

Uczniowie rozwijający swoje zainteresowania na pozalekcyjnych zajęciach z historii pod czujnym okiem nauczyciela zgłębili i wiedzę o mieszkańcach naszego regionu bohatersko poległych za ojczyznę. Na podstawie zebranych informacji powstała szkolna gazetka ścienna zachęcająca innych do pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności związanych
z historią naszego miasta.

 

Zwieńczeniem organizowanych w szkole akcji było uroczyste zapalenie zniczy przez Samorząd Uczniowski wraz z towarzyszącą mu klasą 8c przed Pomnikiem Pamięci Narodu „Tym, którzy życie Polsce oddali 1939–1989”.

 

 Więcej zdjęć zobaczyć można klikając na poniższy link:

 

https://1drv.ms/u/s!AvyTWopx9V3QvWx1s02wAnLxWRKR?e=MLpFEm

 

Please reload

Ostatnio dodane

27/05/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now