Pierwszy projekt eTwinning w naszej szkole

7/12/2019

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas 5c i 5f pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego p. Natalii Wolanin wzięli udział w projekcie eTwinning. Projekt  nosił tytuł ‘You have got a letter’ i uczestniczyło w nim 11 szkół z różnych krajów europejskich, tj.:Włoch, Turcji, Portugalii, Słowacji, Macedonii Północnej, Rumunii i Polski.  Językiem projektu był język angielski.

 

Głównym celem projektu było poznanie rówieśników z innych krajów europejskich poprzez komunikację w języku angielskim. Szczególny nacisk położony był na formę pisemną, ponieważ podstawowym zadaniem uczniów było pisanie tradycyjnych listów i pocztówek w języku angielskim do swoich partnerów. Nasza szkoła współpracowała przede wszystkim ze szkołą Agrupamento de Escolas de Palmela z Portugalii. Uczniowie w swojej korespondencji przedstawiali się, pisali o swoich rodzinach, zainteresowaniach, szkole, a także wysyłali pocztówki z życzeniami świątecznymi.

 

Ponadto uczniowie pracowali na platformie eTwinnng Live, gdzie korespondowali online ze swoimi zagranicznymi rówieśnikami. Uczniowie stworzyli także prezentacje multimedialne ukazując w nich swój kraj, swoje miasto i szkołę. W ten sposób uczniowie z Portugalii bliżej poznali Polskę, a nasi uczniowie mogli bliżej poznać Portugalię. Uczniowie byli również bardzo aktywni na forum, rozwijając w ten sposób język angielski. Ponadto naszym uczniom udało się nakręcić kilka krótkich filmików w języku angielskim dla uczniów z Portugalii.

 

Udział w projekcie eTwinning okazał się wielkim sukcesem i przyniósł wiele korzyści. Przede wszystkim uczniowie doświadczyli realnej potrzeby wykorzystania języka angielskiego do bezpośredniej komunikacji z rówieśnikami – partnerami w projekcie. Potrzeba sprawniejszej, płynniejszej rozmowy, porozumienia zdecydowanie mobilizowała uczniów do nauki języka. Co więcej, wykorzystywanie komputera, tableta, Internetu oraz różnorodnych narzędzi technologicznych, z których uczniowie korzystają w czasie wolnym, sprawiło, że uczniowie byli bardzo zaangażowani w realizację projektu.

 

Pomimo faktu, iż projekt oficjalnie został zakończony, to uczniowie z całą pewnością będą
w dalszym ciągu korespondować ze swoimi partnerami z projektu.

 

 Certyfikat z ukończonego projektu: LINK

 

Please reload

Ostatnio dodane

03/07/2020

25/06/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now