Kluby Ortograffiti w naszej szkole

W ramach zajęć innowacyjnych realizowanych w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie pracowali metodą ORTOGRAFFITI. Realizowane były ciekawe projekty, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem klubowiczów. Uczniowie mogli odkrywać swoje mocne strony, wykazując się kreatywnością. Podczas zajęć stawali się pisarzami, malarzami, aktorami.

 

Projekt „Jestem pisarzem”, zakończony publikacją książki „Ortografolandia” cieszył się zainteresowaniem naszych młodszych uczniów, którzy wysłuchali przygód Józia w magicznej krainie w ramach kolejnego projektu „Starsi czytają młodszym”. Pierwszy z projektów został doceniony przez wydawnictwo Operon, który opublikował artykuł na temat naszego przedsięwzięcia, gratulując autorom podjęcia się tak pomysłowego zadania. Książka za zgodą autorów została opublikowana przez wydawnictwo na stronie Operonu, by inni klubowicze 
z  różnych miejscowości w Polsce mogli poznać przygody niesfornego Józia.

 

W ramach cotygodniowych spotkań klubowicze poznawali ortografię przez zabawę, wyszukując wyrazów z trudnością ortograficzną w przysłowiach i związkach frazeologicznych. Kalambury i gry ortograficzne przynosiły uczniom wiele frajdy i radości, a pełne ciekawych ćwiczeń, rebusów, krzyżówek, łamigłówek oraz kolorowych ilustracji książki wydawnictwa Operon uatrakcyjniały nasze zajęcia.

 

Klub Ortograffiti okazał się świetną formą zajęć terapii pedagogicznej, strzałem w dziesiątkę
w pracy nad swoimi słabościami. Uczniowie wykazywali się wielkim zaangażowaniem, pomysłowością i otwartością. Z przyjemnością wrócimy do zajęć w przyszłym roku szkolnym.

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

03/07/2020

25/06/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now