Dzień Kultury Europejskiej w naszej szkole

 

Dzień 16 maja br. niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. W tym dniu bowiem miała miejsce szczególna uroczystość – DZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ, w której wzięli udział również uczniowie z innych szkół Gminy Brzozów, tj. Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przysietnicy, Szkoły Podstawowej w Starej Wsi, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Humniskach, Szkoły Podstawowej w Grabownicy Starzeńskiej, Szkoły Podstawowej w Turzym Polu oraz Szkoły Podstawowej w Zmiennicy.

 

DZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ był jednym z zaplanowanych działań projektu europejskiego, który w latach 2018-2020 realizuje Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie. Projekt Erasmus+ zakłada rozwój szkoły oraz podniesienie jakości jej pracy poprzez wykorzystywanie nowoczesnych technologii w procesie dydaktycznym oraz podnoszenie umiejętności z języka angielskiego przede wszystkim przez nauczycieli.

 

Cała uroczystość została podzielona na III części. Część I odbyła się na sali gimnastycznej
i rozpoczęła się od niespodzianki przygotowanej przez nauczycieli, którzy zaśpiewali hymn Unii Europejskiej „Oda do radości” w trzech językach – polskim, niemieckim i angielskim. Następnie wszyscy zebrani mogli obejrzeć przedstawienie w wersji polsko-angielskiej, pt. „Nowa historia Czerwonego Kapturka”, które zostało przygotowane przez uczniów klasy 6a oraz młodszych uczniów z klasy 2 pod czujnym okiem p. Bogumiły Boroń oraz p. Barbary Dudek. Uroczystość uświetniła swoim występem uczennica klasy 7 Oliwia Fiołek, która zaśpiewała znany wszystkim utwór w języku angielskim, pt. „Hero”. Ponadto uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali pokaz mody europejskiej oraz krótki quiz na temat kultury różnych krajów europejskich. Na zakończenie Dyrektor Szkoły wręczył dyplomy i nagrody uczniom, którzy uzyskali najwyższe lokaty w konkursach ogólnopolskich oraz szkolnych z języka angielskiego.

 

Podczas części II uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach warsztatowych, quizach i konkursach w języku angielskim i niemieckim. Prowadzący przygotowali ciekawe prezentacje na temat krajów europejskich takich jak Malta czy Irlandia. Uczniowie mogli również obejrzeć przedstawienie o „Kopciuszku” w języku niemieckim, czy też nauczyć się tańca irlandzkiego. Ponadto uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej oraz krajów europejskich rozwiązując interaktywny quiz Kahoot!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzozowie uczestniczyli również w spotkaniu z podróżnikiem z grupy „Trzask”, który w niezwykły sposób opowiedział o swojej podróży do Islandii.

Na ostatnią część uroczystości wszyscy uczniowie oczekiwali z wielkim zniecierpliwieniem bowiem specjalnie na ten dzień uczniowie wraz z rodzicami przygotowali wiele przysmaków
z krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Na stołach pojawiły się piękne zielone ciasteczka, babeczki z flagami państw europejskich, galaretki, pyszne ciasta marchewkowe, brownie, ciasta z jabłkami, naleśniki i wiele innych pyszności, którymi zajadali się wszyscy uczniowie oraz zaproszeni goście.

 

Całej uroczystości towarzyszyła niezwykle miła atmosfera, a radości i uśmiechom uczniów nie było końca.

 

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowania i przebieg uroczystości.

 

Zdjęcia z uroczystości zobaczyć można pod linkiem:

https://1drv.ms/f/s!AvyTWopx9V3Qp37uMJI8I4rzoxUk

Please reload

Ostatnio dodane

03/07/2020

25/06/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now