Trzydniowa wycieczka do Warszawy

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła uczniom klas szóstych trzydniowa wycieczka do Warszawy. Pod opieką pani Niny Florczak – Mendyki, pani Michaliny Węgrzyn–Piegdoń, pana Stanisława Hawrota i pana Pawła Jurkiewicza zwiedzali stolicę, poznawali jej historię
i podziwiali piękne zabytki.

 

Poznawanie Warszawy zaczęliśmy od wspaniałej lekcji historii, jaką okazała się obecność
w Muzeum Powstania Warszawskiego. Duże wrażenie zrobił na uczniach film „Miasto ruin”, który pokazał  zniszczenia stolicy w czasie II wojny światowej. Następnie uczniowie udali się na spacer w stronę Starego Miasta, gdzie mogli podziwiać: Pałac Prezydencki, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski, Starówkę, Syrenkę i Barbakan.                      

 

Przewodnik  w sposób ciekawy przybliżył uczniom historię miasta i oglądanych zabytków.

Niezwykłym przeżyciem było dla uczniów zwiedzanie Sejmu RP. Młode pokolenie Polaków miało okazję z bliska zobaczyć miejsce przebywania znanych im z mediów polityków. Uczniowie podziwiali Pałac na Wodzie i amfiteatr letni w Łazienkach Królewskich.

 

Piękną panoramę stolicy mogli obejrzeć z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.

Dla sportowców ważnym punktem zwiedzania okazał się Stadion Narodowy.                      Uczniowie mogli usiąść w fotelach, w których przed wejściem na murawę siadają przedstawiciele reprezentacji Polski i rywalizująca drużyna.

 

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom w podziwianiu Wilanowa, zwiedzaniu ogrodów i pałacu Jana III Sobieskiego, gdzie uczniowie mogli zobaczyć zbiory obrazów, mebli, biżuterię
i porcelanę charakterystyczną dla tej epoki. Uczniowie byli pod wrażeniem ogrodu francuskiego i różanego, który zachwycił ich różnymi barwami. 

 

Strzałem w dziesiątkę okazała się obecność uczniów w Centrum Nauki Kopernik. Mogli eksperymentować, prowadzić różne doświadczenia z wielu dziedzin nauki.

Wieczorem uczestnicy podziwiali pokaz fontann multimedialnych.

 

Wycieczka nie tylko wzbogacił uczniów o nowe wiadomości na temat naszej stolicy, ale również pozytywnie wpłynęła na integrację uczniów pochodzących z różnych klas.

 

 Więcej zdjęć pod linkiem: https://1drv.ms/f/s!AvyTWopx9V3QpzMtdsQUi3qKAN9r

 

Please reload

Ostatnio dodane

03/07/2020

25/06/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now