Konferencja warsztatowa eTwinning

Nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie uczestniczyli w regionalnej konferencji warsztatowej eTwinning „Nowoczesna edukacja z wykorzystaniem technologii”, która odbyła się 13 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Lubeni. Konferencja organizowana była przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz Krajowe Biuro eTwinning. Wydarzeniu patronowało Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.  Program konferencji obejmował sesję plenarną oraz trzy sesje warsztatowe.

 

Podczas sesji plenarnej prezentacji programu eTwinning dokonała Pani  Jolanta Gradowska z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, natomiast przykłady dobrych praktyk zaprezentowały Panie Aneta Wilk – ambasador programu eTwinning oraz Maria Jastrząb ze Szkoły Podstawowej Nr 10 z Rzeszowa.

 

Część warsztatowa składała się z trzech części:

 

Sesja I – Narzędzia eTwinning (prowadząca Pani Dorota Deroń, ambasador programu eTwinning). Celem warsztatów było zapoznanie uczestników z podstawowymi narzędziami dostępnymi na platformie eTwinning LIVE oraz prezentacja możliwości wykorzystania portalu eTwinning LIVE i platformy TwinSpace do realizacji projektów eTwinning.

 

Sesja II – Robotyka z eTwinning (prowadząca Pani Małgorzata Bieda ze Szkoły Podstawowej w Lubeni). Warsztaty miały przybliżyć uczestnikom programowanie oraz wykorzystanie Photona na lekcjach w korelacji z innymi przedmiotami oraz programowanie i budowanie robotów Lego Mindstorms EV3.

 

Sesja III – E-bezpieczeństwo z eTwinning (prowadząca Pani Aneta Wilk, ambasador programu eTwinning). Warsztaty miały na celu rozwinąć wiedzę i umiejętności uczestników
z zakresu wdrażania w praktykę dydaktyczną zasad bezpiecznego korzystania z mediów elektronicznych przez dzieci i młodzież szkolną.

 

Uczestnicy konferencji mieli okazję dowiedzieć się więcej o nowoczesnych narzędziach TIK
w edukacji takich jak bezpłatne aplikacje wykorzystywane w projektach online, aplikacje na tablicę interaktywną oraz programy do kodowania i robotyki.  Poznali również sposoby na wykorzystanie tych narzędzi podczas swoich zajęć lekcyjnych oraz mieli szansę na zapoznanie się z ofertą europejskiego programu eTwinning, służącego do międzynarodowej współpracy pomiędzy szkołami w Europie.

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

16/03/2020

13/03/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now