Dzień Kultury Ludowej

Kultura ludowa od dawna związana była ze zwyczajnym życiem ludzi, od wieków towarzyszyła codziennej pracy i świętowaniu różnych uroczystości rodzinnych i religijnych. Tworzyli ją ci, którzy mieli w sobie wrażliwość na piękno i chcieli się tym podzielić z innymi.

 

Dnia 7 maja 2019r. w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się Dzień Kultury Ludowej, którego organizatorem była D. Dąbrowska, J. Rachwał-Szczuka, Z. Dąbrowska, N. Chmielowska.

Celem tego przedsięwzięcia było poszanowanie dla tradycji oraz ocalenie od zapomnienia piosenek i przyśpiewek ludowych. Na tę okazję zostali zaproszeni specjalni goście: Graboszczanie - jedna z najpopularniejszych kapel naszego regionu, której założycielem jest pani Zofia Olejko oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Przysietnicy, które zaprezentowało swoje wyroby w postaci pierników i rogalików, rękodzieło artystyczne, a także wyśpiewując różnego rodzaju przyśpiewki ludowe.

 

W tym dniu wystąpili także uczniowie naszej szkoły z klasy 7a recytujący poezję ludową
i przybliżając piękno polskiej wsi oraz uroki życia wiejskiego, a także dziewczynki z klasy 5b, 7a i 8d prezentujące przyśpiewkę z akompaniamentem skrzypiec znanej polskiej śpiewaczki ludowej Krystyny Ciesielskiej.

 

Organizatorzy jeszcze raz dziękują wszystkim artystom za piękne występy oraz nauczycielom: L.Dobrowolskiej, B.Wilusz-Pilawskiej, A.Kopczykowi za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

03/07/2020

25/06/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now