Sukcesy uczniów naszej szkoły w XVII Regionalnym Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym Salamandra i VII przeglądzie fotografii przyrodniczej „Przyroda w czterech porach roku”

25 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Humniskach odbył się XVII Regionalny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów “Ssaki Polski” organizowany przez PTOP Salamandra i SP nr 2 w Humniskach. Do etapu regionalnego tego konkursu zakwalifikowali się i udział wzięli następujący uczniowie naszej szkoły: Jakub Wójcik kl.7a, Mateusz Pytlak kl.6d, Bartłomiej Frańczak kl.6a, Dawid Rogula kl.5a. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 56 uczniów reprezentujących 22 szkoły z trzech powiatów: brzozowskiego, sanockiego, krośnieńskiego. Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu, po którym komisja wyłoniła 10 półfinalistów. Do półfinału awansował Mateusz Pytlak i Jakub Wójcik po wygranej dogrywce. Następnie do ścisłego finału awansowało 5 uczniów, a wśród nich Jakub. Finaliści odpowiadali na
5 pytań związanych między innymi z wyglądem, występowaniem, zwyczajami i tropami oraz odgłosami ssaków występujących w Polsce. Ostatecznie Jakub Wójcik zdobył trzecie miejsce. Jakuba do konkursu przygotowała p. Marta Wasylewicz, Mateusza i Dawida p. Halina Pańko-Hydzik, a Bartłomieja p. Barbara Niecko.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach była również już po raz siódmy organizatorem przeglądu fotografii przyrodniczej „Przyroda w czterech porach roku”, w którym nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając pierwsze trzy miejsca oraz trzy wyróżnienia.

 

I miejsce zdobył Kamil Matus kl. 5a za fotografię „ Pierwsze śniadanie”

II miejsce – Jakub Dobrowolski kl. 6a za fotografię „Dźwięki przyrody”

III miejsce – Kinga Matus kl. 4b za fotografię „Wśród trawy nad rzeką”

 

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Domaradzka kl. 8c za fotografię „Zachód słońca”

Patrick Jarosz kl. 6d za fotografie „Wiosenny lekarz”, „Ptasia stołówka”

Izabela Kożokar kl. 6c za fotografię „Ostatnie promyki słońca”

Na przegląd wpłynęło 193 autorskie fotografie uczniów z terenu powiatu brzozowskiego. Opiekę merytoryczną nad uczestnikami przeglądu sprawowały panie: Halina Pańko-Hydzik, Barbara Niecko i Grażyna Domaradzka.

 

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

 

 

 

 

 Więcej zdjęć pod Linkiem: https://1drv.ms/f/s!AvyTWopx9V3QpFXukq-mMq_d-s3u

Please reload

Ostatnio dodane

16/03/2020

13/03/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now