DRODZY LUDZIE DOBREJ WOLI

DRODZY LUDZIE DOBREJ WOLI POZDROWIENIA W IMIĘ NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA

 

Jako pracownicy Szpitala Misyjnego Świętego Łukasza chcielibyśmy wyrazić nasza serdeczną wdzięczność za pomoc i wsparcie płynące z Waszej instytucji.

 

Pozwólcie, że krótko opiszę naszą placówkę:

 

Szpital Misyjny Świętego Łukasza- Mpanshya jest położony przy głównej, wschodniej drodze, około 200 km od Lusaki w dystrykcie Rufunsa prowincji Lusaki. Jest to jedyny szpital
w dystrykcie. Leży 6 km od południowej (prawej) strony głównej wschodniej drogi w pobliżu łańcucha górskiego Manenekela.  Otoczony jest przez góry leżące na terenie należącym do wodza Mpanshya.

 

Szpital został zbudowany przez Katolicką Archidiecezję Lusaki i oficjalnie otworzony w 1966 roku. Prowadzony jest wspólnie przez Siostry Miłosierdzia od św. Karola Boromeusza oraz Rząd Zambii reprezentowany przez Ministerstwo Zdrowia. Jest to szpital współpracujący z siedmioma wiejskimi ośrodkami zdrowia i pięcioma miejskimi centrami zdrowia. Populacja ludzi, która podlega szpitalowi, to około 72 tysiące osób, natomiast filie centrów zdrowia obejmują opieką populację ponad 5.000 osób.

 

Mały handel detaliczny oraz farmerstwo mają wpływ na status socjalno-ekonomiczny mieszkańców. Głównymi uprawami są kukurydza i maniok.

 

Nasz szpital jest jedną z kościelnych instytucji zdrowia, która wspiera program leczenia malarii, TB, HIV, AIDS i PMTCT.

 

Szpital zapewnia hospitalizację i opiekę dla pacjentów z łączną liczbą 115 łóżek. Prowadzi fizjoterapię, leczenie dentystyczne, środowiskowe, ginekologiczne, w zakresie odżywiania, laboratorium, aptekę, arteterapię (teatr, sztuka), ambulatorium, przedszkole, szkołę podstawową i żłobek. Z drugiej strony szpital stara się pokonywać różne trudności, takie jak brak odpowiednich lekarstw dla pacjentów, jedzenia, środków czystości, nieodpowiednich warunków mieszkaniowych dla personelu oraz niewystarczających zasobów i źródeł energii elektrycznej.

 

 Dzięki pomocy, jaką otrzymaliśmy i otrzymujemy od Was oraz świadczeniom ze służby zdrowia, sytuacja naszych pacjentów polepszyła się na tyle, że nie dostaliśmy wsparcia rządu na bieżące koszty prowadzenia szpitala przez ostatnie 7 miesięcy.

 

Dziękuję jeszcze raz. Niech Was wszystkich Pan błogosławi.

 

Z wyrazami MIŁOŚCI I SZACUNKU.

Siostra Matrha Muyambo

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

03/07/2020

25/06/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now