Warsztaty „Mediacje rówieśnicze”

Czy konflikt można rozwiązać w sposób, który satysfakcjonowałby obydwie strony? Okazuje się, że tak. Mogli się o tym przekonać uczniowie naszej szkoły, którzy w dniach 22, 28 i 29 listopada uczestniczyli w 3 dniowych warsztatach z „Mediacji rówieśniczych” prowadzonych przez p. Barbarę Sikorę.

 

Uczniowie  pod czujnym okiem mediatora uczyli się jak rozwiązywać konflikty z rówieśnikami, nabywając jednocześnie  niezbędne umiejętności w tym zakresie.

 

W czasie zajęć był czas na poczęstunek oraz lepsze poznanie się poprzez zabawy integracyjne zaproponowane zarówno przez prowadzącego zajęcia jak i samych uczniów. W ostatnim dniu warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk dyrektora szkoły  p.Tomasza Żaka certyfikaty potwierdzające ich umiejętności w zakresie prowadzenia mediacji rówieśniczych. Była to również okazja do przedstawienia przez młodzież własnych pomysłów dotyczących wprowadzenia mediacji na stałe w życie szkoły. Spotkały się one ze zrozumieniem i akceptacją.

 

Mediatorami rówieśniczymi zostali: Izabela Sabik, Wiktoria Draguła, Nikola Mendyka, Julia Rymarowicz, Martyna Piotrowska, Maria Jagodzińska, Oliwia Dyka, Aleksandra Szałajko, Marianna Fic, Oliwia Fiołek, Marcelina Haduch, Jakub Pilawski, Tomasz Śnieżek oraz Szymon Fil.

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane
Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now