Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

„Gdyby wszyscy mieli  cztery jabłka

Gdyby wszyscy byli silni jak konie

Gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni  w miłości

gdyby każdy miał to samo

Nikt nikomu nie byłby potrzebny”

 

 

Tymi słowami ks. J. Twardowskiego w dniu  4 grudnia w naszej szkole zainaugurowany został Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, w który tradycyjnie już włączyli się uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu. Spotkanie rozpoczęła pantomima oraz prezentacja obrazująca w jaki sposób można pomagać innym oraz piosenka  „Możesz wszystko” w wykonaniu Julii Kałamuckiej
i Zuzanny Tarnawskiej przeplatana prezentacją multimedialną przedstawiającą działania podjęte w naszej  szkole w ramach wolontariatu z kilku ostatnich lat i miesięcy.
W uroczystości uczestniczyli  uczniowie z klas VI oraz zaproszeni  goście, którzy z niezwykłą pasją opowiedzieli o swoich doświadczeniach  związanych z pomaganiem innym. Byli to:

 p. Dawid Nowak, Bożena i Andrzej Bieńczakowie oraz Młodzieżowa Rada Fundacji - reprezentowana przez naszych uczniów będących jednocześnie wolontariuszami w Fundacji Pomocy Dzieciom im. St. Bieńczak działającej na terenie Brzozowa.

 

Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły p. Tomasz Żak, który powitał zaproszonych gości  oraz uczniów i nauczycieli obecnych na spotkaniu.

Jako pierwszy głos zabrał  p. Dawid Nowak – były absolwent Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Brzozowie, który  na co dzień zajmuje się pomaganiem pracując jako zawodowy strażak
w Państwowej Straży  Pożarnej w Brzozowie.  Swoją przygodę z pożarnictwem zaczął  jednak dużo wcześniej, działając najpierw w Ochotniczej Straży Pożarnej w swojej rodzinnej miejscowości – Zmiennicy, w której udziela się także do dnia dzisiejszego. Będąc na ostatnim roku studiów wraz z grupą przyjaciół zainicjował akcję „Po marzenia na Hel”, której celem była zbiórka pieniędzy na operację Klaudii Kwiecińskiej – utalentowanej wokalnie dziewczynki,  której groziła całkowita utrata wzroku. Przedsięwzięcie podjęte przez młodych strażaków spotkało się z ogromnym zainteresowaniem oraz  zostało nagrodzona jako Studencki projekt roku. Słuchając opowiadania zaproszonego gościa uczestnicy spotkania mogli zobaczyć zdjęcia oraz film przedstawiający zmagania młodych ludzi przemierzających Polskę na rowerach od  Tatr po Bałtyk po to, aby zebrać pieniądze na zabieg ratujący wzrok. Akcja ta zakończyła się sukcesem, gdyż zebrane fundusze  pozwoliły na wyjazd do Chin, gdzie została przeprowadzona operacja dzięki której wzrok dziewczynki uległ poprawie.

Następnie  Państwo Bożena i Andrzej Bieńczakowie przedstawili pokrótce czym zajmuje się założona przez nich Fundacja  Pomocy Dzieciom im. St.Bieńczak, której działalność koncentruje się przede wszystkim na pomaganiu dzieciom chorym, niepełnosprawnym  oraz wspieraniu ich w realizowaniu swoich pasji. To także z ich inicjatywy powstała Wiosce dziecięca.

O swoich działaniach popartych przygotowaną prezentacją opowiedziały także Karolina Kuś oraz Marysia Pietrasz, które na co dzień są uczennicami naszej szkoły, ale udzielają sie także jako wolontariusze w Fundacji Pomocy Dzieciom im. St. Bieńczak.

Spotkanie zakończyło się przekazaniem na ręce Państwa Bieńczaków słodyczy i przyborów szkolnych, zebranych dla podopiecznych Fundacji oraz wspólnym wykonaniem utworu „Piosenka o pomaganiu ludziom”

         Uczniowie, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie Międzynarodowego Dnia Wolontariusza to: Julia Kałamucka, Zuzanna Tarnawska, Martyna Adamczak, Zuzanna Szczuka, Aleksandra Szałajko, Iga Kuźniar,  Marcelina Szuba i Mikołaj Tarasek.

 

Składamy serdeczne podziękowania p. Dawidowi Nowakowi, Państwu Bożenie i Andrzejowi Bieńczakom, p. Dominice Rzepce oraz p. Dorocie Prokopskiej - Oleniacz z Fundacji Pomocy Dzieciom im. St. Bieńczak za przyjęcie zaproszenia oraz wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy aktywnie włączyli się do akcji przekazując słodycze i przybory szkolne.

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

27/05/2020

19/05/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now