DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1 W KROŚNIE

12/11/2018

W piątek, 7 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika
w Krośnie odbyła się wielka impreza językowa dla gimnazjalistów oraz uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Krosna, natomiast organizację wsparła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia
w Krośnie.

 

W tegorocznej, piątej edycji Dnia Języków Obcych wzięła udział rekordowa liczba ponad 600 uczniów z powiatu krośnieńskiego i nie tylko. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas 8 oraz III gimnazjum, którzy w szczególności interesują się nauką języków obcych.

 

Przygotowano aż 26 atrakcji językowych, takich jak warsztaty, wykłady, prezentacje multimedialne, konkursy, quizy oraz gry we wszystkich językach obcych nauczanych
w przyjmującej szkole: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim oraz
w języku łacińskim.

 

Do szkoły zawitał także native speaker języka angielskiego, p. Patrick Fernandes oraz 3 grupy polskich studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, jak również studenci przebywający na krośnieńskiej uczelni w ramach programu Erasmus, pochodzący z Chin, Turcji, Hiszpanii i Włoch.

 

Impreza przebiegała w sympatycznym, przedświątecznym klimacie sprzyjającym poszerzeniu wiedzy w zakresie znajomości języków obcych i kultury innych krajów.  Każdy uczeń znalazł
w programie imprezy coś interesującego dla siebie.

 

Wszystkie zajęcia i atrakcje miały na celu wzbudzenie motywacji do nauki obcych języków, chęci sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności pośród nowych osób, w innym środowisku szkolnym. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną wiedzą językową, wygrywając wiele konkursów i quizów.

 

Składamy serdecznie podziękowania Panu Dyrektorowi naszej szkoły za pomoc w organizacji wyjazdu, a przede wszystkim Panu Burmistrzowi za możliwość skorzystania z gminnego autobusu.

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

03/07/2020

25/06/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now