„Robotyka – projekt startowy”

12/4/2018

W sobotę 1 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia pokazu
z robotyki. Zajęcia poprowadzili byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzozowie: Michał Schmidt i Patryk Rymarowicz obecnie studenci Politechniki Rzeszowskiej wydziału Automatyki
i Robotyki, działający w kole naukowym i Programie PROJEKTOR – wolontariat studencki: projektor.org.pl. Głównym celem zajęć realizowanych w ramach projektu „Robotyka – projekt startowy” było wprowadzenie uczestników w świat robotyki. Zachęcenie do nauki konstruowania i programowania w wykorzystaniem LEGO Mindstoms.

 

W spotkaniu uczestniczyło 18 uczniów z klas IV, 12 z klas V, VI i 17 z klas VII, VIII. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem przybyłych. Szczególnie zainteresowanych tematem było kilku uczniów klasy 8, którzy zadawali wolontariuszom pytania, np. Jakich przedmiotów należy się uczyć, mieć dobre wyniki, aby dostać się na kierunek studiów związany z automatyką
i robotyką. Pytali też o wybór szkoły średniej. Michał i Patryk wyczerpująco odpowiadali na pytania. Cały pokaz trwał trzy godziny i rozbudził wśród uczniów chęć kształcenia się w tym kierunku. Studenci obiecali, że jeszcze wrócą do naszej szkoły. Opiekunami uczniów podczas zajęć byli p. Barbara i Piotr Niecko. Dziękujemy wszystkim za udział.

 

Galerię zdjęć zobaczyć można tutaj _LINK_

Fanpage Stefana _LINK_

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

16/03/2020

13/03/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now