VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

W ramach obchodów 100 – rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły wzięli udział VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii. Organizatorem konkursu są  Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów, a patronem honorowym Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego i Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty. Partnerem konkursu jest Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
w Strzyżowie.

 

Celem konkursu było uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości; popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej; doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni z uwzględnieniem nazw własnych związanych
z historią odzyskiwania przez Polskę niepodległości; kształtowania postawy zaangażowania
w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii.

 

Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch etapach – szkolnym i wojewódzkim. 9 października
z zawiłościami polskiej ortografii w etapie szkolnym zmagało się 68 uczniów naszej szkoły
w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 4-6 oraz 7,8 i 3 gimnazjum). Wymagany próg 75 punktów przekroczyło 18 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowana została Patrycja Szałajko (klasa VIIIb – opiekun pani Małgorzata Bryś).

 

Za zaangażowanie w przeprowadzeniu konkursu podziękowania należą się wszystkim nauczycielom uczącym języka polskiego w naszej szkole (szkolnym koordynatorem jest pan Stanisław Hawrot).

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

16/03/2020

13/03/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now