Sukces muzyczny Julii

11/8/2018

23 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”, który odbył się w Rzeszowie. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych. Eliminacje wojewódzkie odbywają się na terenie całej Polski oraz w kilku lokalizacjach na terenie Europy.

 

Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej to wyjątkowa inicjatywa, umożliwiająca dzieciom

i młodzieży muzyczną podróż po polskiej historii. Do udziału w Festiwalu zaprosili organizatorzy: Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej w Londynie, współorganizator: Instytut Pamięci Narodowej, a także sponsorzy: Firma LEIER Polska oraz Drukarnia KPW.

 

Naszą szkołę pod egidą pani Jolanty Krzysik reprezentowali: Marcel Malinowski z klasy V b, Matylda Korona z klasy VI a, Julia Kałamucka z klasy VIII e oraz Patrycja Chrobak - uczennica z klasy III d gimnazjum, przygotowywana do konkursu przez panią Małgorzatę Potoczną. Uczniowie zaprezentowali polskie pieśni patriotyczne.

 

Julia Kałamucka została zakwalifikowana do ścisłego przesłuchania finałowego, który odbędzie się 17 listopada w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

 

Cieszymy się z udziału naszych uczniów w konkursie, tym bardziej, że jest to inicjatywa mająca na celu aktywizację dzieci i młodzieży w dziedzinie szeroko rozumianego patriotyzmu. Gratulujemy Julii wielkiego sukcesu i trzymamy za nią mocno kciuki oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane
Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now