Misterium męki Pana Jezusa, czyli „14 lekcji” w formie teatru cieni.

Wielki Post to szczególny czas, kiedy pochylamy się nad rozważaniem Męki Naszego Zbawiciela. To czas przygotowujący do przeżycia Świąt Wielkiej Nocy. W piątek, 16 marca,
w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Brzozowie miały miejsce rozważania drogi krzyżowej w formie teatru cieni. Misterium to było wspólnym przedsięwzięciem zarówno uczniów jaki nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Brzozowie. Ta niecodzienna interpretacja była niezwykłym doświadczeniem. Gra światła i cieni połączona została w jedną całość z pięknymi rozważaniami, a dopełniała je oprawa dźwiękowa. Rozważania przygotowali nauczyciele,
a w rolę aktorów wcielili się uczniowie pełnosprawni i niepełnosprawni z klas integracyjnych. Zaprezentowane czternaście stacji Drogi Krzyżowej Jezusa, było czternastoma lekcjami życia, pełnymi refleksji i zadumy.

 

Mamy nadzieję, że rozważania w tej formie pozwoliły odkrywać niekończącą się miłość Boga do człowieka, objawiającą się m.in. w męce, śmierci i zmartwychwstaniu, umożliwiły lepsze zrozumienie istoty krzyża jako symbolu nieograniczonej miłości, poświęcenia, oddania do końca.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania
i przedstawienia Drogi Krzyżowej.

 

Misterium męki Pańskiej zaprezentowane w formie teatru cieni przygotowali: Natalia Chmielowska, Beata Wilusz-Pilawska i ks. Marek Szczepański.

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now