Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami…

1/30/2018

Wszystkie wnuczęta wiedzą o tym, jak babcie i dziadkowie wspaniale opowiadają bajki, śpiewają kołysanki, przytulają i pocieszają.

 

18 stycznia 2018 r. w klasie II „c”  odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tym razem to wnuczęta opowiedziały zaproszonym seniorom bajkę „O śpiącej królewnie Różyczce”. Honorowym gościem  spotkania był dyrektor szkoły, pan Tomasz Żak.

 

Dzieci z aktorskim talentem wcieliły się w bajkowe postaci, pięknie odgrywały swoje role, śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Szczęśliwe zakończenie bajki podkreślił  taniec dworski „Uczta”. Po nim odbył się krótki koncert kolęd i pastorałek, po czym dzieci złożyły babciom
i dziadkom życzenia i  wręczyły prezenty. Ukoronowaniem spotkania było wniesienie
w ciemności roziskrzonego, tryskającego fajerwerkami tortu. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania kolęd i pieśni biesiadnych. Dzieciom i zaproszonym gościom towarzyszyły radość, uśmiech i łzy wzruszenia.

 

Przedstawienie przygotowała i prowadziła wychowawczyni – Janina Bąk. Piękną scenerię bajkowego zamku zaprojektowała pani Dorota Piotrowska. Przy tworzeniu scenerii widowiska pomagała pani Beata Wilusz – Pilawska, zaś nad nagłośnieniem czuwał pan Piotr Niecko. Prezenty pomogła wykonać pani Elżbieta Wyżykowska. Szczególne podziękowania należą się trójce klasowej oraz wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie tej pięknej uroczystości.

 

19 stycznia 2018 r. program z okazji Dnia Dziadka i Babci został przedstawiony uczniom klas „0” i „I”.  

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now