Niezwykła wizyta w Wiosce Dziecięcej

30 listopada br. uczniowie naszej szkoły odwiedzili brzozowską Wioskę Dziecięcą. Panie, które na co dzień związane są z Fundacją Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak, opowiedziały młodzieży o funkcjonowaniu placówki, prowadzonych warsztatach dla dzieci i zasadach udzielanej pomocy tym, którzy są pokrzywdzeni przez los – zwłaszcza dzieciom. Uczniowie żywo włączyli się w dyskusję nt empatii, altruizmu i pomocy potrzebującym. Z wielką radością dzieci mogły obejrzeć jeden z budynków mieszkalnych fundacji.

 

Niezwykłym przeżyciem dla uczniów była wizyta w Wiosce Dziecięcej przedstawicieli Królestwa Arabii Saudyjskiej. Ambasador Mahomed Hussain Madani z wielką radością przywitał dzieci
i wręczył im pamiątkowe upominki. Kolejnym punktem zaplanowanego spotkania była wizyta
w brzozowskim ratuszu, gdzie w obecności znamienitych gości przedstawiciele Saudyjskiego Centrum Króla Salmana przekazali czek w wysokości 100 000 $ na dokończenie remontu budynku, w którym będzie się mieściła Mała Akademia Życia. To projekt, dzięki któremu pod skrzydłami fundacji ma powstać miejsce o charakterze warsztatowo – edukacyjnym. Nie kryjąc swojego wzruszenia prezes fundacji – p. Andrzej Bieńczak serdecznie podziękował za ofiarność króla, który – jako jedyny spośród najbogatszych – odpowiedział na prośbę wsparcia finansowego fundacji.

 

Wzruszenia nie kryli też nasi uczniowie. Na pewno nigdy nie zapomną wizyty przedstawicieli króla w małej, podkarpackiej miejscowości i będą pamiętać o pomocy potrzebującym dzieciom z fundacji.

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now