Przedstawienie teatralne „Legenda o smoku wawelskim”

6/28/2017

W dniu 13.06.2017r.dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej prezentowały  swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. „Legenda o smoku wawelskim”, na które zaproszone zostały przedszkolaki naszego miasta oraz koledzy i koleżanki z klas I-III.

 

Przedstawienie było jedną z wielu wersji krakowskiej legendy, opowiadającej o królu Kraku, który mieszkał na Wawelu. Wokół zamku rozwijało się miasto, ludzie żyli spokojnie, aż do momentu kiedy pod wawelskim wzgórzem zagnieździł się ogromny i straszny smok, który pożerał owce. Nikt nie znał sposobu na pokonanie smoka, nawet najdzielniejsi rycerze uciekali przed straszliwą bestią. Lecz nagle nie wiadomo skąd pojawił się szewczyk, który wpadł na genialny pomysł i pokonał straszliwego smoka.

 

Mali aktorzy doskonale odgrywali swoje role. W roli smoka wawelskiego wystąpił Adam Winiarski, szewczyka zagrał Szymon Rzepka, szewca Jan Piegdoń, rolę króla odegrał Karol Dziwik, Księżniczkę – Nikola Data, górala –Paweł Gierlach, rycerza- Karol Paczkowski. W roli kumoszki i przekupki zaprezentowały się Julia Biega i Róża Kobiałka.

 

Przedstawienie i dekoracje przygotowały panie; Jolanta Słota, Halina Słowik, Sabina Błażko, Sabina Kusz oraz Agata Smoleń.

 

Barwna dekoracja ,rekwizyty oraz trafnie dobrane stroje stworzyły niezwykły nastrój. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało i dostarczyło zebranym niezapomnianych wrażeń. Widownia nagrodziła grę aktorów gromkimi brawami.

 

Agata Smoleń

 

 

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now