PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO „Z PANEM SIENKIEWICZEM W AFRYCE”

6/25/2017

Dnia 20.06.2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzozowie odbyło się podsumowanie projektu z Panem Sienkiewiczem w Afryce. Spotkanie rozpoczął pan dyrektor, który powitał wszystkich
i pogratulował pomysłowych działań nauczycielom i uczniom. Realizację projektu podsumowała Zofia Dąbrowska podkreślając ogromny wkład pisarza w rozwój polskiej kultury narodowej.  Wzorem Sienkiewicza musimy pielęgnować naszą mowę, podejmując troskę o język ojczysty, by nie był zachwaszczany poprzez wularyzmy i niepotrzebne zwroty obcojęzyczne.
Na lekcjach poszczególnych przedmiotów więc wszyscy nauczyciele realizowali tematykę zaplanowaną w ramach projektu.

 

Następnie widownia obejrzała prezentację multimedialną o życiu i twórczości  naszego noblisty przygotowana przez uczniów klasy piątej pod kierownictwem pani Niny Florczak Mendyki.

 

W dalszej części spotkania  uczniowie klasy 6a opowiedzieli o wycieczce szkolnej do Oblęgorka jaką odbyli z klasą 4d. Celem tego wyjazdu na Kielecczyznę było zwiedzenie muzeum Henryka Sienkiewicza i podziwianie wielu cennych pamiątek w domu pisarza. 

 

Kolejny punkt programu stanowiło wręczenie dyplomów i nagród przez panie bibliotekarki - Ewę Bąk i Mariolę Siwak uczniom biorącym udział w konkursie czytelniczym „Śladami Stasia i Nel”. Pierwsze miejsce zajęła Barbara Gładysz-kl.5a , drugie Wiktoria Bober-kl.5e, zaś trzecie-Zuzia Szczuka-kl.5a,Patryk Pitułaj - kl.5e, Weronika Wyżykowska - kl.5c i Martyna Krawiec - kl.5d.

 

Na koniec spotkania wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni na ciekawą  wystawę twórczości dziecięcej jaką poszczególne klasy wykonywały na lekcjach techniki. Klasy czwarte oznaczały trasę wędrówki Stasia i Nel , klasy piąte tworzyły tarcze wojowników afrykańskich, a klasy szóste projektowały naszyjniki.Te poczynania uczniów nadzorował pan Piotr Niecko. Panie pracujące na świetlicy szkolnej wraz z uczniami przygotowały oryginalne okładki do
„W pustyni i w puszczy”.

 

Okolicznościową gazetkę dotyczącą biografii sławnego pisarza na szkolnym korytarzu obok sali 54 wykonali uczniowie klasy 4b oraz Barbara i Kamila z klasy 6a pod kierownictwem pani Beaty Wilusz – Pilawskiej.

                                                                                                     Z.D.

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now