„Rodzinne gniazdo-spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej”

6/13/2017

Kochasz ty dom, rodzinny dom...

 

             Literatura lubi, by jej się przyglądać chociaż od czasu do czasu, smakować urok dni minionych, czuć zapach kwiatów wprawdzie już przekwitłych, ale pachnących jeszcze we wspomnieniach letniego wieczoru. Poezja kryje przecież blask ludzkich przeżyć począwszy od zachwytu dla piękna ziemi ojczystej,
a skończywszy na trosce o tych ubogich, najmniejszych dziecięcych istot dziecięcych, bo o nich przecież pisała pieśniarka ludu - Maria Konopnicka.

 

            Młodzi pasjonaci pożółkłych stronic wierszy i wierszyków tejże poetki postanowili przybliżyć młodszym dzieciom z grupy „Odkrywców” Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Brzozowie pod opieką pań: Magdaleny Feiden i Ireny Soboty najpiękniejsze strofy liryki dziecięcej.

 

            Ileż było radości, gdy członkowie koła teatralno-artystycznego z klasy 6a  w strojach wprost wyjętych ze starego sztambucha(pomysłowość i wykonanie pań :Beaty Wilusz Pilawskiej i Justyny Nogaj) wyruszyli w gościnne progi Biblioteki Pedagogicznej, by czytać maluchom „Stefka Burczymuchę” i inne wiersze pani Marii. Potem była wspólna zabawa i „Rolnik siał w dolinie” oraz słodkości  pracowników biblioteki. 

 

            Wszyscy bawili się znakomicie , a ze starego portretu spoglądała sama autorka, myśląc zapewne, że trud pisania nie poszedł na marne.

                                                                 

Zofia Dąbrowska - opiekun koła teatralno-artystycznego

 

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now