Wycieczka na Mazury 22 – 27 maja 2017

6/5/2017

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich jest najpopularniejszym i najpiękniejszym szlakiem żeglugowym północno – wschodniej części Polski. Jest to obszar wyjątkowo bogaty pod względem przyrodniczym, pełen historycznych zabytków oraz uwielbiany przez turystów. Przepiękne jeziora mazurskie wyróżnia to, że tworzą cały system dróg wodnych. Te wspaniałe widoki podziwiali uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Teresy Kopczyk, pani Lucyny Pałki, pani Niny Florczak – Mendyki i pana Adama Kopczyka, organizatora wycieczki.

 

Po nocnej podróży udali się do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. To miejsce przypomina trochę dom i ogród Doktora Dolittlle’a , gdzie trafiły zwierzęta pokrzywdzone przez los – osierocone lub ranne – maluchy różnych gatunków, które znalazły tutaj swój azyl. Za uczniami swobodnie spacerowały bociany, pawie, sarenki, osły, które były przez nich głaskane, karmione i fotografowane. Pierwszego dnia podziwiali również piękne widoki Rucianego - Nidy, najmłodszego miasta w regionie, w Puszczy Piskiej, gdzie mieszkali w pensjonacie Janus nad jeziorem. Przez kolejne dni zobaczyli zamek krzyżacki w Rynie (obecnie hotel), przez wiele lat siedziba komturstwa, Wilczy Szaniec (kwatera Hitlera), Twierdzę Boyen z poł. XIX w.
w Giżycku. Miło spędzili czas podczas rejsu wokół miasta (płynąc przez trzy kanały i trzy jeziora). Niezwykłym przeżyciem był udział w pokazie organowym w Świętej Lipce, słynnym Sanktuarium Maryjnym, którego kustoszami są Ojcowie Jezuici, gdzie uczniowie oprócz wspaniałego koncertu mogli zobaczyć ruchome figury – Matki Boskiej oraz aniołów, które podczas gry na organach wprawiane są w ruch. Z wieży widokowej zamku podziwiali piękne miasteczko Reszel, położone na Pojezierzu Mrągowskim, nad rzeką Sajną, gdzie odbył się ostatni w Europie przypadek spalenia czarownicy na stosie, którą była Barbara Zdunk, oskarżona nie tylko o czary, ale przede wszystkim o podpalenie zamku. W Mikołajkach położonych nad Jeziorem Mikołajskim poznali legendę o królu Sielawie, spacerowali ulicami niezwykle malowniczego miasteczka. Wielkim przeżyciem był dla uczniach spływ tratwami flisackimi po Krutyni.

 

Uczniowie miło spędzili czas w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Oprócz zwiedzania najpiękniejszych miasteczek, podziwiania zabytków tego niezwykle cudownego regionu mogli uczestniczyć w rejsie statkiem, spływie tratwami, dyskotekach i ogniskach, codziennych rozgrywkach sportowych.

 

Piękne widoki, wspaniała pogoda i niezapomniane przeżycia wśród przyjaciół i kolegów wpiszą w pamięci uczniów ten wyjazd jako jeden z najlepszych i niezapomnianych.

 

                                                                                                     N.M.

 

 

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now