Wycieczka szkolna „Z wizytą w Oblęgorku i nie tylko...”

5/31/2017

         W ramach realizacji szkolnego projektu międzyprzedmiotowego nawiązującego do biografii Henryka Sienkiewicza uczniowie z klas: 4a, 4b,4d ,5a oraz 6a wyruszyli 18 maja 2017 roku pod opieką swoich nauczycieli: Niny Florczak Mendyki, Zofii Dąbrowskiej, Beaty Wilusz Pilawskiej, Justyny Nogaj i Adama Kaczmarskiego  w interesującą podróż na Kielecczyznę do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku i Parku Jurajskiego w Bałtowie.

 

          Pogoda dopisała, więc spacer aleją lipową prowadzącą do malowniczo położonego na niewielkim wzgórzu dworku mistrza Sienkiewicza należał do przyjemności.Pani przewodnik barwnie opowiedziała wycieczkowiczom wiele ciekawostek z życia noblisty, pokazując przy tym różne zabytkowe przedmioty i fotografie znajdujące się w pomieszczeniach tej niezwyklej posiadłości, jaką naród polski ofiarował wybitnemu mistrzowi pióra.

 

         Urzeczeni atmosferą pięknego domu i jego historii miłośnicy podróży i przygody wyruszyli następnie malowniczą trasą do Bałtowa, by tam przyjrzeć się z bliska  dinozaurom oraz z okna oryginalnego amerykańskiego busa szkolnego podziwiać wiele dzikich zwierząt żyjących w parku. Emocjonujących wrażeń dostarczyła wszystkim wizyta w prehistorycznym oceanarium.

 

         Pełni dobrych humorów i bogatsi w wiedzę historyczną, literacką i przyrodniczą zadowoleni turyści powrócili wieczorem do Brzozowa.

                                                                                          Z.D.

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now