Sukces uczniów naszej szkoły w XV Regionalnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym „Ptaki Polski” oraz w V przeglądzie fotografii przyrodniczej „Przyroda w czterech porach roku”

4/28/2017

W dniu 25.04.2017r. w Zespole Szkół Nr 2 w Humniskach odbył się jubileuszowy XV Regionalny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych “Ptaki Polski” organizowany przez PTOP Salamandra i ZS Nr 2 w Humniskach. Do etapu regionalnego tego konkursu zakwalifikowali się i udział wzięli następujący uczniowie naszej szkoły : Jakub Wójcik klasa Va, Mateusz Pytlak klasa IVd, Antonina Jastrzębska klasa IVc, Joanna Leń klasa IVc. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 44 uczniów, reprezentujących 21 szkół. Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu, po którym komisja wyłoniła 10 półfinalistów. Następnie do ścisłego finału awansowało 5 uczniów. Finaliści odpowiadali na 6 pytań związanych między innymi
z wyglądem i występowaniem ptaków oraz ich odgłosami ( rozpoznawanie zdjęć i głosów ptaków).

 

Zwycięzcą konkursu został Jakub Wójcik , a trzecie miejsce zajął Mateusz Pytlak. Nagrodą główną dla zwycięzcy w tym roku był laptop. Jakuba i Mateusza do konkursu przygotowała pani Halina Pańko – Hydzik, a Antoninę i Joannę pani Barbara Niecko.

 

Konkurs ten wpisany jest na listę Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie do wykazu konkursów i zawodów, które mogą być wymienione na świadectwie i które są brane pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

 

Zespół Szkół Nr 2 w Humniskach był również już po raz piąty organizatorem przeglądu fotografii przyrodniczej „Przyroda w czterech porach roku”. Następujący uczniowie naszej szkoły wzięli
w nim udział: Jakub Dobrowolski klasa IV a, Maria Pietrasz klasa VI d, Julia Karamus klasa V d, Wiktor Wania klasa VI d, Emilia Wojtowicz klasa VI b, Gabriela Barud klasa VI c, Izabela Kożokar klasa IV c, Julia Potoczna klasa 4a, Martyna Piotrowska klasa IV d.  Na przegląd nadesłano 190 prac z 11 szkół.

 

I miejsce zdobył Jakub Dobrowolski za fotografię „Kropelka słońca”, a wyróżnienie otrzymała Maria Pietrasz za fotografię „Krokusy w zimie”

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

                                                               

                                                                                     Halina Pańko-Hydzik

                                                                                     Barbara Niecko

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now