"W świecie baśni"

4/13/2017

4 kwietnia uczniowie klas czwartych wzięli udział w międzyklasowym konkursie „W świecie baśni” przygotowanym przez panie bibliotekarki i nauczycieli języka polskiego. Co roku w ten sposób uczniowie mogą sprawdzić znajomość baśni, konkurując między sobą. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i wielkim zaangażowanie Rodziców.

 

Głównymi celami tego przedsięwzięcia było przede wszystkim rozwijanie zdolności czytelniczych, przygotowanie do publicznych wystąpień, kształcenie sprawności mówienia, słuchania, czytania i pisania w różnych sytuacjach komunikacyjnych, przygotowanie do właściwego rozpoznawania świata wartości w utworach baśniowych (odróżnianie dobra od zła, dokonywanie wyboru), rozwijanie wrażliwości muzycznej i plastycznej pod wpływem baśni oraz rozwijanie umiejętności efektywnego współdziałania w zespole, wdrażanie do zdrowej rywalizacji.  


Konkurs rozpoczął się od krótkiego przedstawienia pt. „ Nie ma tego złego”, które przygotowali uczniowie z klasy IV a. Matylda Korona zaśpiewała piosenkę „Nowa baśń”, która wprowadziła obecnych w świat fantazji.


Wszystkie klasy zostały podzielone na drużyny pięcioosobowe, które miały wziąć udział
w konkurencjach sprawdzających wiedzę ze znajomości baśni. Kolejne pięć osób wykonywało plakat o tematyce baśniowej, zaś dwie osoby przygotowały prezentację i strój wybranej przez siebie postaci. Pozostali uczniowie z klasy dopingowali swoim kolegom.


Drużyny stanęły przed trudnym zadaniem, jakim było wykazanie się znajomością wielu utworów Hansa Christiana Andersena, Wilhelma i Jacoba Grimm i Charlesa Perraulta. Uczniowie musieli doskonale znać treść baśni (najdrobniejsze  szczególiki), tytuły i postaci. Ponadto pisali dyktando, rozwiązywali krzyżówkę, układali puzzle oraz rozpoznawali tytuł baśni na podstawie wylosowanego rekwizytu.


Po dwugodzinnych zmaganiach uczniowie z największą ilością punktów zostali nagrodzeni dyplomem i słodyczami, które ufundowała Rada Rodziców. Zostały one wręczone przez pana dyrektora Tomasza Żaka na ręce przedstawiciela klasy.


Doskonałym znawcą baśni okazała się klasa IV d. Miejsce II wywalczyła klasa IV a, zaś uczniowie z klasy IV b i IV c uplasowali się na miejsce III. Wszystkie drużyny były doskonale przygotowane, a wyniki różniły się minimalną różnicą punktów.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz opiekunom i Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów.

 

                                                                                                          N.M.

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now