MIĘDZYNARODOWE ZAWODY NARCIARSKIE NA UKRAINIE

2/11/2017

 

Za pośrednictwem Ośrodka Sportów Zimowych KiczeraSki uczniowie z Zespołu Szkół w Starej Wsi oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie mieli okazję po raz pierwszy w życiu sprawdzić swoje umiejętności narciarskie na trasie slalomu giganta
w międzynarodowych zawodach BUKOVYTSIA OPEN.

Wyjazd odbył się w dniach 7-10 lutego 2017 r., a dwudniowe zmagania rozstrzygano na trasie stoku BUKOVYTSIA, w mieście Borysław na Ukrainie. W zawodach brały udział drużyny z Polski (Stara Wieś, Brzozów, Ustrzyki Dolne), Słowacji (Dolny Kubin) i Ukrainy (Bukovel, Lwów, Borysław). Uczestnicy byli podzieleni ze względu na płeć oraz wiek. Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Po przyjeździe na miejsce przywitała nas cudowna, zimowa aura, lekki mróz, doskonałe warunki narciarskie, radosna atmosfera i pyszna kolacja. Nocleg i wyżywienie zapewnił sportowcom hotel Żywa Rosa, w przepięknym uzdrowisku – Truskawiec.

Pierwszego dnia rywalizacji, po zapoznaniu się z trasą, na starcie stanęło prawie 100 uczestników. Konkurencja była ogromna, a forma młodych zawodników prezentowała się na bardzo wysokim poziomie. Czołowe lokaty zajmowały dzieci ze szkółek narciarskich, które regularnie trenują nawet kilka razy w tygodniu. Uczniowie z naszej gminy bardzo poważnie podeszli jednak do współzawodnictwa i pokazali się z bardzo dobrej strony. Po dwóch przejazdach na najniższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej stanął Mateusz Kucharski. Po zakończeniu zawodów organizatorzy zapewnili dzieciom wyjazd do delfinarium. Na miejscu ogromne emocje i duże wrażenie wzbudziło przygotowane przez treserów show z udziałem delfinów oraz fok.

Drugi dzień zawodów to nowa, bardziej wymagająca i dużo szybsza trasa. Po przejeździe zapoznawczym wszyscy w pełni zaangażowani niecierpliwie oczekiwali na swój start. Podobnie jak dzień wcześniej udało się nam zdobyć trzecią lokatę. Brązowy krążek zawisł na szyi Filipa Supla. Podczas ceremonii dekoracji każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz proporczyk klubu „Śnieżynka” Bukovytsia. Dla drużyn przygotowano natomiast okazałe puchary. Na zakończenie dla dzieci oraz opiekunów przygotowano występ kulturalny i uroczysty obiad z wyborną kuchnią ukraińską. Ostatni wieczór to także spacer uroczymi uliczkami Truskawca i kolacja w restauracji.

Po śniadaniu w dniu ostatnim planowane było rozstanie i rozjazd uczestników do swoich miejscowości. Organizatorzy niespodziewanie zorganizowali jednak jeszcze jedną atrakcję. Wizyta w MOLDOVA Wellnes&Spa była idealnym zwieńczeniem wyjazdu. Kąpiele w basenach z wodą z Morza Martwego, bicze wodne, jacuzzi i sauny pomogły w regeneracji sił utraconych podczas zawodów. Gdy nadszedł czas rozstania, pożegnaniomi pamiątkowym zdjęciom nie było końca.

W skład drużyny narciarskiej biorącej udział w zmaganiach wchodzili uczniowie z Zespołu Szkół w Starej Wsi: Kucharski Mateusz, Supel Filip, Szmyd Wiktor, Władyka Jakub oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzozowie: Huber Martyna, Sawka Jagoda, Jurkiewicz Kacper, Paczkowski Filip, Piotrowski Kacper. Opiekę podczas wyjazdu sprawowali: Tymczak Hubert, Jurkiewicz Paweł i Chrobak Stanisław.

Ogromne wyrazy podziękowania pragniemy złożyć na ręce Iwana Tshenko, który dołożył wszelkich starań, by ten niezapominany, pełen wrażeń wyjazd doszedł do skutku. Ośrodkowi BUKOVYTSIA i wszystkim sponsorom zawodów BUKOVYTSIA OPEN dziękujemy za profesjonalną organizację, ciepłe przyjęcie, miłą atmosferę oraz zapewnienie wszystkich atrakcji. Słowa uznania składamy na ręce Pana Burmistrza Józefa Rzepki za pomoc i zaangażowanie w organizację wycieczki. Wyrażamy wdzięczność Panu Bogdanowi Dytko Dyrektorowi MOSiR-u w Brzozowie za udostępnienie samochodu, a Ośrodkowi Sportów Zimowych KiczeraSki za wypożyczenie sprzętu narciarskiego. O bezpieczeństwo podczas podróży dbał Pan Andrzej Ryń.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wyjazdu, jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Zapewniamy także, że doświadczenia zdobyte na stoku, zwiedzone miejsca, zawarte przyjaźnie i poznane osoby z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich młodych narciarzy.

Relacja filmowa z zawodów

 

Galeria 1     Galeria 2      Galeria 3

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

03/07/2020

25/06/2020

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: ul. Parkowa 5, 36-200 Brzozów

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now