Spotkanie z autorką książek dla dzieci- panią Haliną Błaż

11/19/2016

    Świat książek to kraina niezwykła, pobudzająca naszą wyobraźnię, to rzeczywistość pełna niepowtarzalnych obrazów, wykreowanych postaci i niesamowitych zdarzeń.

    Dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły cieszą się książki pani Haliny Błaż- nauczycielki języka polskiego w Zespole Szkół nr1 w Przysietnicy. Stąd też na zaproszenie pań bibliotekarek: Ewy Bąk i Marioli Siwak oraz polonistki Zofii Dabrowskiej w piątkowe przedpołudnie 18 listopada 2016 roku poetka zaszczyciła nas swoją obecnością. Zaprezentowała swój dotychczasowy dorobek literacki uczniom klas trzecich i czwartych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o tym jak powstawały kolejne książki i dlaczego warto po nie sięgać. Do najbardziej znanych, jak się okazało, należą pozycje: „Serwus”, „Będziesz miłował”, „Droga Krzyżowa”, „Boski Lekarz”, a także seria „Jak Pan Bóg nas kocha? Autorka uczy w nich jak odróżniać dobro od zła i pokazuje jak ważną rolę pełni wiara w życiu.

„Biblia to wspaniała księga,

W której Bóg objawia Siebie.

O tym, że nas bardzo kocha

Mówi do mnie i do Ciebie.”

Dzięki temu spotkaniu młodzi czytelnicy odkryli , że twórca to ktoś kto widzi świat inaczej, czyni rzeczywistość piękniejszą , lepszą. Dowiedzieli się też co jest w życiu najważniejsze i dlaczego warto szanować innych. Zrozumieli, że by zostać poetą czy pisarzem trzeba mieć talent od Boga i go rozwijać.

   Pani Halina pisze także piosenki, scenariusze teatralne oraz wiersze okolicznościowe.Chętnie odpowiedziała na wiele pytań dzieci nawiązując z nimi serdeczny kontakt, przeprowadziła konkurs biblijny i zwycięzców obdarowała swoimi książkami z autografem. Na zakończenie wszyscy uczestnicy autorskiego spotkania otrzymali pamiątkowe foldery ze zdjęciem i autografem poetki. Żegnali wspaniałego gościa bukietem kwiatów w oczekiwaniu na kolejne książki .

 

                                                                                                  Z.D.

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now