ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

11/10/2016

„Dzisiaj wielka jest rocznica-

Jedenasty listopada!

Tym co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.”

 

 

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzozowie z powagą uczcili 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przybliżając swoim kolegom ważne karty naszej narodowej historii. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy 6a oraz członków koła teatralno-artystycznego pod kierunkiem wychowawczyni pani Zofii Dąbrowskiej. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru prowadzonego przez panią Jolantę Krzysik. O oprawę muzyczną i projekcję slajdów zadbała pani Justyna Grochowska. Dzięki staraniom pań: Joanny Rachwał Szczuki i Beaty Wilusz Pilawskiej uczniowie zaprezentowali się w strojach adekwatnych do przedstawianych wydarzeń. Wykorzystane rekwizyty przyciągały uwagę widzów i wraz z pozostałymi elementami dekoracji tworzyły stosowne tło wydarzeń. Dekorację przygotowała pani Lucyna Dobrowolska, a ozdobne kotyliony będące symbolem tego święta wykonały panie: Justyna Nogaj i Lucyna Kudła. W opracowaniu programu pomagała swoją wiedzą historyczną pani Eliza Wolak, a o odpowiednie nagłośnienie zatroszczył się pan Adam Kopczyk.

Zarówno młodzi aktorzy jak i widzowie odbyli wspólną wędrówkę w czasie zatrzymując się na czterech stacjach kolejowych, które prezentowały tzw. żywe obrazy ilustrujące doniosłe wydarzenia na drodze Polaków do niepodległości.Poszczególne sceny symbolizowały: niewolę, powstania narodowe, I wojnę światową i wolność. Młodzież szkolna z zainteresowaniem obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Uroczystość zakończyła się wprowadzeniem symboli narodowych przez harcerzy z naszej szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.Na zakończenie uroczystości pan dyrektor Tomasz Żak podziękował wszystkim za godne uczczenie tak ważnego święta państwowego.W godzinach popołudniowych występ zaprezentowano rodzicom.

                                                                                                                     Z.D.

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now