Wybory do Samorządu Uczniowskiego

10/2/2016

 

Szkoła powinna stwarzać warunki do tego, by w przyszłości obecna młodzież mogła w sposób odpowiedzialny i świadomy uczestniczyć w procesie demokracji. Takim momentem w życiu Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie były wrześniowe wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W pierwszym etapie zespoły klasowe zgłaszały kandydatów, którzy prowadzili kampanię wyborczą – przekonywali, że właśnie to oni powinni uzyskać poparcie społeczności szkolnej.

Kulminacją procesu demokratyzacji były wybory do Zarządu Samorządu, które odbyły się 28 września 2016 roku. Proces głosowania aktywnie nadzorowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza w składzie: Bryś Milena (6c), Huber Martyna (6e) i Ślączka Jagoda (6b). Uczennice czuwały nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonały obliczeń głosów. Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był Opiekun Samorządu Uczniowskiego. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. Otrzymywali oni od członków Komisji Wyborczej kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów i mieli możliwość zdecydowania w sposób demokratyczny jaką osobę popierają. Proces głosowania cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem społeczności uczniowskiej.

W przeprowadzonych wyborach udział wzięło 241 uczniów. Ważnych głosów było 238, nieważnych głosów oddano 3. Głos na kandydatów do Rady Samorządu oddało więc ponad 95% uczniów naszej Szkoły. Z pewnością tak wysoką frekwencję i aktywną postawę uczniów w procesie wyborczym można uznać za sukces.

Zgodnie z Regulaminem w skład Samorządu Uczniowskiego weszło pięć osób o największej liczbie głosów, z następującym przydziałem czynności w bieżącym roku szkolnym:

Przewodniczący: Julia Kałamucka (6e)

Zastępca: Kacper Dytko (5c)

Skarbnik: Klara Surmacz (6b)

Sekretarz: Julian Wątróbski (6a)

Członek: Aleksandra Wojtowicz (6c)

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym dziękujemy za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!!!

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now