DZIEŃ PATRONA SZKOŁY PROF. WŁADYSŁAWA SZAFERA

5/18/2016

Dnia 6 maja 2016 roku w naszej szkole  odbył się Dzień Patrona Szkoły Władysława Szafera. Uczniowie klas I – VI  spotkali się z podróżnikiem, który przybliżył tradycję, kulturę, faunę i florę  oraz zwyczaje Brazylii. Uczniowie wzięli udział w trzech konkurencjach.  Jedną z nich był konkurs wiedzy o życiu i działalności Władysława Szafera dla klas piątych, który przygotowała pani Haliny Pańko – Hydzik. Uczniowie pisali test, który wyłonił najlepszych. Najwyższe laury zdobyli:
I miejsce Maja Mendyka z klasy Vc,
II miejsce  Martyna Chrobak  z klasy Vb
III miejsce Wiktoria Władyka również z klasy Vb
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.
Drugą konkurencją był konkurs piosenki przyrodniczej. Uczniowie wykonywali wcześniej wybrane utwory o tematyce przyrodniczej. Zaangażowanie wszystkich  klas było ogromne, a poziom występów bardzo wyrównany. Najwyżej oceniono piosenki uczniów z klasy Ob i IVb, miejsce drugie – klasy  IIId i VIc, miejsce trzecie Id i VId. Uczniowie nie tylko śpiewali, ale również aranżowali utwory, ubarwiając je scenografią odpowiednią do piosenki.
Trzecią konkurencją było wykonanie plakatu o patronie szkoły Władysławie Szaferze bądź tematyce przyrodniczej. Uczniowie klas Ib i IVac wykonali najciekawsze prace, miejsce drugie zajęła klasa IId i 0a oraz VIc, miejsce trzecie IIf i Vd. Wszyscy nauczyciele oceniali piosenki i plakaty, oddawali swoje głosy na najpiękniejsze ich zdaniem wykonanie piosenki i plakat. Głosy obliczała wytypowana przez dyrekcję szkoły komisja w składzie: pani Ewa Bąk, pani Justyna Nogaj, pan Adam Kaczmarski i pan Karol Janusz.                                                          
Dzień Patrona zorganizowali nauczyciele przyrody wraz z wychowawcami. Oprawę muzyczną przygotowała pani Jolanta Krzysik oraz wychowawcy klas 0-III, dekorację pani Halina Słowik. Operatorzy dźwięku  pan Adam Kopczyk i pan Piotr Niecko udoskonalili odbiór piosenek. Akademię o patronie przygotowali uczniowie klasy IVc i VIc z pomocą pani Niny Florczak – Mendyki i pani Jolanty Krzysik, przedstawienie „Aschenputtel” w języku niemieckim pani Krystyna Korab wraz z uczniami z klasy Vc.         
Dzień Patrona dostarczył wszystkim uczniom mnóstwo emocji, wprowadził rozśpiewaną atmosferę przyrodniczego święta.
Dziękujemy za zaangażowanie dyrekcji szkoły, uczniom i wychowawcom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie  Dnia Patrona Szkoły.

  

 N.M

 

 

 

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now