Z życia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie

5/10/2016

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w licznych konkursach szkolnych, rejonowych, wojewódzkich, kuratoryjnych i międzynarodowych, gdzie uzyskali najwyższe wyróżnienia, pierwsze  miejsca, wspaniałe nagrody. Aleksandra Haduch, uczennica klasy VIb reprezentowała szkołę w konkursie przyrodniczym organizowanym przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie, gdzie została laureatem. Miłosz Siadkowski otrzymał tytuł laureata z matematyki i języka angielskiego. Ponadto Miłosz wraz ze swoim kolegą z klasy Mateuszem Jakielem zakwalifikowali się do finału międzynarodowego konkursu matematycznego PANGEA, który odbył się  29 kwietnia w Vistula University w Warszawie.  Prawo do uczestnictwa w etapie finałowym uzyskały 164 najlepsze osoby w Polsce w tej kategorii. Miłosz Siadkowski w klasyfikacji procentowej uplasował się na miejscu 7 uzyskując 92,50 %, a Mateusz Jakiel na miejscu 24 uzyskując 80,21 %. Weronika Leń, uczennica klasy VIc otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę „Wesołego Alleluja”. Gratulujemy naszym uczniom, dziękujemy nauczycielom - pani Edycie Boroń – Czekańskiej, pani Beacie Gładysz, pani Lucynie Dobrowolskiej i panu Adamowi Kopczykowi za wkład włożony w przygotowanie  do konkursów. Zachęcamy wszystkich  uczniów do dalszej pracy i poszerzania horyzontów wiedzy z różnych dziedzin nauki.
20 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany II Gminny Konkurs Matematyczny SOWA dla szkół z gminy Brzozów. Do udziału zgłosiło się dziewięć placówek:  SP w Grabownicy Starzeńskiej, SP w Górkach, SP Nr1 w Humniskach, SP Nr1 w Przysietnicy, SP Nr2  w Przysietnicy, SP w Starej Wsi, SP w Turzym Polu, SP w Zmiennicy oraz organizator konkursu SP Nr1 w Brzozowie. Konkurs organizowany był w trzech kategoriach: klas czwartych, piątych i szóstych. Przystąpiło do niego łącznie 50 uczniów, w tym: 16 z klas czwartych, 18 z klas piątych i 16 z klas szóstych. Uczniowie pisali test składający się z 18 zadań, na rozwiązanie którego mieli 90 minut. Zmagania matematyczne uczniów były okazją do integracji środowisk szkolnych, a jednocześnie sposobnością do sprawdzenia swoich umiejętności w konfrontacji z uczniami z innych szkół. Warto nadmienić, że wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim stopniem przygotowania i ogromną wiedzą.
Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach uzyskali:
    w kategorii klas czwartych
I miejsce: Julia Karamus ze SP Nr1 w Brzozowie (nauczyciel przygotowujący Maria Data)
II miejsce: Kacper Dytko ze SP Nr 1 w Brzozowie (nauczyciel przygotowujący Edyta Boroń – Czekańska)
III miejsce: Oliwia Buczkowicz ze SP Nr1 w Przysietnicy (nauczyciel przygotowujący Barbara Pieniążek)
    w kategorii klas piątych
I miejsce: Kinga Słysz ze SP Nr1 w Przysietnicy (nauczyciel przygotowujący Lidia Gładysz)
II miejsce: Patrycja Szałajko ze SP Nr1 w Brzozowie (nauczyciel przygotowujący Wioletta Wyskiel)
III miejsce: Konrad Wolanin ze SP Nr1 w Przysietnicy (nauczyciel przygotowujący Lidia Gładysz)
    w kategorii klas szóstych
I miejsce: Miłosz Siadkowski ze SP Nr1 w Brzozowie (nauczyciel przygotowujący Edyta Boroń – Czekańska)
II miejsce: Jakub Żak ze SP Nr1 w Humniskach (nauczyciel przygotowujący Katarzyna Dmitrzak)
III miejsce: Aleksandra Zajdel ze SP w Grabownicy Starzeńskiej (nauczyciel przygotowujący Dariusz Barański)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki i dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe i dyplomy. Wręczenia nagród dokonały: Pani Maria Rymarz – zastępca Burmistrza Brzozowa i Pani Barbara Golonka – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr1 w Brzozowie. Konkurs przygotowały pani Wioletta Wyskiel, Maria Data, Edyta Boroń – Czekańska, Joanna Leśniak oraz Magdalena Lubas.    
Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Krośnieńskiem Dyktandzie PWSZ zorganizowanym przez Zakład Polonistyki PWSZ im. Stanisława Pigonia  w Krośnie. W etapie szkolnym tekst dyktanda pisało ponad 500 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych   i ponadgimnazjalnych, a w finale ponad 200 osób, w tym 28 uczniów naszej szkoły zmagało się z naszpikowanym trudnościami tekstem o zawodach we wschodnich sztukach walki zorganizowanych w hali w Jaworznie-Szczakowej. Okazuje się, że zainteresowanie polską ortografią wcale nie słabnie, a uczniowie z zapałem chcą mierzyć się z trudnościami pisowni, zwłaszcza jeśli tekst jest tak pełen humoru jak ten przygotowany przez prof. Kazimierza Sikorę.                                                                                          Najwyższe laury w kategorii szkół podstawowych zdobyli:

I miejsce Patrycja Szałajko z klasy Vb                                                                                                           II miejsce Anna Haduch z klasy VIb                                                                                                              III miejsce Miłosz Siadkowski z kasy VIc i Mikołaj Chałubiński z klasy Ve.     

    Uczniowie naszej szkoły okazali się najlepsi, bardzo im gratulujemy. Liczymy na to, że nadal pod czujnym okiem swoich nauczycieli będą rozwijać zdolności ortograficzne, by w przyszłym roku ponownie spróbować swoich szans w III Krośnieńskim Dyktandzie PWSZ.
Dnia 16 kwietnia nasza szkoła już po raz ósmy  była organizatorem Gminnego Przeglądu Piosenki  Obcojęzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych           z gminy Brzozów. Pod opieką 20 opiekunów przybyło łącznie 84 uczestników z 9 szkół .
Wszystkich młodych wykonawców, opiekunów oraz przybyłych gości przywitała pani dyrektor Barbara Golonka i Naczelnik Wydziału do Spraw Promocji Stefan Szarek.
Przegląd rozpoczął się przedstawieniem w języku niemieckim pt. „Aschenputtel” przygotowanym przez uczniów z klasy V c pod opieką pani Krystyny Korab.
Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom muzyczno – wokalny. Wykonali utwory w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. W repertuarze młodych wykonawców znalazły się piosenki starsze jak i utwory z najnowszego repertuaru takich gwiazd jak Adele,                     Ed Sheeran czy Katy Perry. Nie sposób wymienić  wszystkich tytułów piosenek jakie mieliśmy przyjemność wysłuchać podczas tegorocznego przeglądu. Wszystkie były wykonane na wysokim poziomie. Na zakończenie przeglądu każdy uczestnik z rąk pani dyrektor Barbary Golonki i Naczelnika do Spraw Promocji Stefana Szarka otrzymał mały upominek ufundowany przez Radę Rodziców SP, a opiekunowie pamiątkowy dyplom.                             W przygotowanie konkursu zaangażowali się nauczyciele języków obcych naszej szkoły: pani Beata Gładysz, pani Krystyna Korab, pani Beata Jagielska, pani Natalia Wolanin i pan Mirosław Wolanin.
Tego typy przeglądy piosenek są świetną okazją, by młodzi artyści mogli zaprezentować swoje umiejętności zarówno  wokalne jak i językowe. Jest to dla nich na pewno ogromne wyzwanie, ale także i przyjemność z możliwości zaprezentowania swoich talentów. Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom dziękujemy za wzięcie udziału w przeglądzie                 i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.
27 kwietnia odbył się konkurs mitologiczny dla uczniów klas piątych. Jak co roku uczniowie w czteroosobowych drużynach zmagali się z różnymi                  konkurencjami związanymi ze światem starożytnej Grecji i Rzymu.                                                                  W osiemnastu zadaniach wykazali się dużą wiedzą na temat świata bogów greckich                           i rzymskich, znajomością mitów, frazeologizmów pochodzenia mitologicznego. Nie zabrakło ćwiczeń redakcyjnych i ortografii. Uczniowie wykonywali również różnymi technikami plakat o tematyce mitologicznej oraz prezentowali stroje wybranych przez siebie postaci. 
Po dwugodzinnych zmaganiach  wyniki wyglądały następująco:
I miejsce klasa Vc
II miejsce klasa Vb
III miejsce klasa Va
IV  miejsce klasa Vd
V miejsce klasa Ve
Gratulujemy wszystkim uczniom. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie konkursu: pani Ewie Bąk, pani Marioli Siwak, pani Ninie Florczak – Mendyce oraz komisji w składzie: pani Lucyna Dobrowolska, pani Beata Wilusz – Pilawska i pan Stanisław Hawrot.
    Jakub Wójcik z klasy IVa i Wiktor Moskal z kasy VIc wzięli udział w XIV Regionalnym Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym „Salamandra” Konkurs pod hasłem „Zwierzęta i Rośliny Polskich Gór” odbył się 29 kwietnia w Zespole Szkól Nr 2                                 w Humniskach. W konkursie uczestniczyło 53 uczestników z osiemnastu szkół, którzy rywalizowali ze sobą, wykazując tym samym imponującą wiedzę. W ścisłym finale znalazł się Jakub Wójcik, który zajął I miejsce i otrzymał nagrodę główną w postaci roweru. Dziękujemy pani Halinie Pańko – Hydzik za przygotowanie uczniów do konkursu                                  i  gratulujemy zwycięzcy.
5 maja uczniowie klasy Vb pod egidą  pani Małgorzaty Bryś przygotowali program upamiętniający  225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była to wspaniała lekcja historii, dzięki której najmłodsze pokolenie Polaków poznało wiele istotnych faktów na temat 
Konstytucji 3 maja  i osób, które przyczyniły się do jej uchwalenia.
Uczniowie z klasy IIIa pod opieką pani Janiny Bąk pięknie zatańczyli poloneza, który wprowadził oglądających w poważny nastrój. Oprócz scenek nawiązujących do wydarzeń z 1791 roku uczniowie raz po raz przywoływali sytuacje ze współczesnego nam świata, by pokazać jak często zapominamy o ważnych dla nas  Polaków wydarzeniach i postaciach, dla których dobro ojczyzny było najważniejsze.
W patetyczny nastrój wprowadzały oglądających również piosenki wykonane przez Kacpra Malinowskiego, Mikołaja Czubę, Oliwię Fiołek i Julię Kałamucką, których przygotowywała pani Jolanta Krzysik.
Wspaniałą dekorację  wykonała  pani Halina Słowik. Pan Piotr Niecko zaprezentował prezentację multimedialną oraz film, w którym młodzi aktorzy z klasy Vb przedstawili scenkę z życia osiemnastowiecznych mieszczan.
Należy pielęgnować patriotyzm i przez tego typu akademie  przypominać młodym Polakom historię kraju, wybitne   postacie i najważniejsze wydarzenia historyczne.
           Dnia 6 maja 2016 roku w naszej szkole  odbył się Dzień Patrona Szkoły Władysława Szafera. Uczniowie klas I – VI  spotkali się z podróżnikiem, który przybliżył tradycję, kulturę, faunę i florę  oraz zwyczaje Brazylii. Uczniowie wzięli udział w trzech konkurencjach.  Jedną z nich był konkurs wiedzy o życiu i działalności Władysława Szafera dla klas piątych, który przygotowała pani Haliny Pańko – Hydzik. Uczniowie pisali test, który wyłonił najlepszych. 
I miejsce Maja Mendyka z klasy Vc,
II miejsce  Martyna Chrobak  z klasy Vb
III miejsce Wiktoria Władyka również z klasy Vb
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.
Drugą konkurencją był konkurs piosenki przyrodniczej. Uczniowie wykonywali wcześniej wybrane utwory o tematyce przyrodniczej. Zaangażowanie wszystkich  klas było ogromne,             a poziom występów bardzo wyrównany. Najwyżej oceniono piosenki uczniów z klasy Ob         i IVb, miejsce drugie – klasy  IIId i VIc, miejsce trzecie Id i VId. Uczniowie nie tylko śpiewali, ale również aranżowali utwory, ubarwiając je scenografią odpowiednią do piosenki.
Trzecią konkurencją było wykonanie plakatu o patronie szkoły Władysławie Szaferze bądź tematyce przyrodniczej. Uczniowie klas Ib i IVac wykonali najciekawsze prace, miejsce drugie zajęła klasa IId i 0a oraz VIc, miejsce trzecie IIf i Vd. Wszyscy nauczyciele oceniali piosenki i plakaty, oddawali swoje głosy na najpiękniejsze ich zdaniem wykonanie piosenk i plakat. Głosy obliczała wytypowana przez dyrekcję szkoły komisja w składzie: pani Ewa Bąk, pani Justyna Nogaj, pan Adam Kaczmarski i pan Karol Janusz.                                                          
Dzień Patrona zorganizowali nauczyciele przyrody wraz z wychowawcami. Oprawę muzyczną przygotowała pani Jolanta Krzysik oraz wychowawcy klas 0-III, dekorację pani Halina Słowik. Operatorzy dźwięku  pan Adam Kopczyk i pan Piotr Niecko udoskonalili odbiór piosenek. Akademię o patronie przygotowali uczniowie klasy IVc i VIc z pomocą pani Niny Florczak – Mendyki i pani Jolanty Krzysik, przedstawienie „Aschenputtel” w języku niemieckim pani Krystyna Korab wraz z uczniami z klasy Vc.         
Dzień Patrona dostarczył wszystkim uczniom mnóstwo emocji, wprowadził rozśpiewaną atmosferę przyrodniczego święta.
Dziękujemy za zaangażowanie dyrekcji szkoły, uczniom i wychowawcom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie  Dnia Patrona Szkoły.


N.M    
Edyta Boroń – Czekańska
Beata Jagielska
 

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now