VIII PRZEGLĄD PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

5/5/2016

Dnia 16 kwietnia br. nasza szkoła już po raz ósmy  była organizatorem Gminnego Przeglądu Piosenki  Obcojęzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Brzozów. Pod opieką 20 opiekunów przybyło łącznie 84 uczestników z 9 szkół .

Wszystkich młodych wykonawców, opiekunów oraz przybyłych gości przywitała pani dyrektor Barbara Golonka i Naczelnik Wydziału do Spraw Promocji Stefan Szarek.

Przegląd rozpoczął się przedstawieniem w języku niemieckim pt. „Aschenputtel” przygotowanym przez uczniów z klasy V c pod opieką pani Krystyny Korab.

Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom muzyczno – wokalny. Wykonali utwory w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. W repertuarze młodych wykonawców znalazły się piosenki starsze jak i utwory z najnowszego repertuaru takich gwiazd jak Adele, Ed Sheeran czy Katy Perry. Nie sposób wymienić  wszystkich tytułów piosenek jakie mieliśmy przyjemność wysłuchać podczas tegorocznego przeglądu. Wszystkie były wykonane na wysokim poziomie.

Na zakończenie przeglądu każdy uczestnik z rąk pani Dyrektor Barbary Golonki i Naczelnika do Spraw Promocji Stefana Szarka otrzymał mały upominek ufundowany przez Radę Rodziców SP, a opiekunowie pamiątkowy dyplom.     

Wielkim zaangażowaniem w przygotowanie przeglądu wykazali się nauczyciele języków obcych naszej szkoły: pani Beata Gładysz, pani Krystyna Korab, pani Beata Jagielska, pani Natalia Wolanin i pan Mirosław Wolanin.

Tego typy przeglądy piosenek są świetną okazją, by młodzi artyści mogli zaprezentować swoje umiejętności zarówno  wokalne jak i językowe. Jest to dla nich na pewno ogromne wyzwanie, ale także i przyjemność z możliwości zaprezentowania swoich talentów. Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom dziękujemy za wzięcie udziału w przeglądzie  i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku. 

 

zdjęcia udostępnia www.brzozowiana.pl  foto. J. Wolak

 

Beata Jagielska

Please reload

Ostatnio dodane

15/11/2019

08/11/2019

Please reload

Kontakt:

/ Budynek A (sekretariat główny):

       tel. 134341937, adres: ul. Parkowa 5

/ Budynek B:

       tel. 134341781, adres: ul. Tysiąclecia 29

/ email: sp@spbrzozow.pl            

/ adres do korespondencji: 36-200 Brzozów, ul. Parkowa 5

1-e1548974128869.jpg

© 2016 by Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now